Lietuvos jaunių (iki 18 metų) krepšinio rinktinė užsitikrino vietą Graikijoje vykstančio Europos čempionato pusfinalyje. Lietuviai trečiadienį antrosiose E grupės rungtynėse 82:66 (25:13, 18:16, 18:21, 21:16) įveikė Ispanijos rinktinę ir su trimis pergalėmis bei vienu pralaimėjimu jau nebenukris žemiau antrosios grupės pozicijos.

Paskutinėse E grupės rungtynėse mūsiškiai susitiks su be pralaimėjimų žaidžiančia Graikijos ekipa ir šio mačo nugalėtojams užims pirmąją vietą grupėje.

Lietuvos rinktinė labai sėkmingai pradėjo rungtynes prieš Ispaniją ir po Gedimino Bertašiaus, Tautvydo Šležo bei Donato Motiejūno metimų dar nesužaidus nei trijų minučių jau pirmavo 9:0. Nors ispanai pradėjo šiek tiek sėkmingiau rungtyniauti puolime, fantastiškai žaidusio D.Motiejūno pastangomis lietuviai likus žaisti tris minutes iki ketvirčio pabaigos pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 19:8. Iki pat kėlinio pabaigos aikštėje dominavo T.Šležo ir D.Motiejūno tandemas. Sužaidus dešimt minučių šiose rungtynėse lietuvių persvara siekia dvylika taškų – 25:13.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje ir toliau nesikeitė. D.Motiejūnas rinko taškus tiek metimais iš po krepšio, tiek iš trijų taškų zonos. Sužaidus vos trylika minučių šioje dvikovoje lietuviai pirmavo 32:19, o aukštaūgis jau buvo surinkęs 20 taškų. Po Mato Sapiegos tolimo metimo skirtumas šoktelėjo iki šešiolikos taškų (35:19). Antroje ketvirčio pusėje lietuviai sėkmingai išlaikė sukauptą persvarą ir įpusėjus mačui pirmauja rezultatu 43:29.

Antroji susitikimo pusė lietuviams prasidėjo labai nesėkmingai. Pralaimėję pirmų trijų minučių atkarpą 0: 8, mūsiškiai pirmavo vos šešias taškais - 43:37. Situacija negerėjo ir toliau. Įpusėjus kėliniui po penkių iš eilės Ignacio Lloveto taškų bei Jorge Santanos dvitaškio komandas teskyrė du taškai - 49:47. Laimei T.Sležo pastangomis lietuviai sugebėjo laimėti poros minučių atkarpą 6:0 ir persvara vėl šiek tiek padidėjo - 56:48. Kėlinio pabaigoje ispanai buvo nubausti nesportine pražanga, o Lietuvos rinktinė susigrąžino dviženklį pranašumą - 61:50.

Lemiamo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė varžovams sudavė tokį smūgį, po kurio ispanai jau nebeatsigavo. Daugiau nei pusę ketvirčio neleidę varžovams pelnyti nei taško, lietuviai laimėjo įspūdingą atkarpą 15:0 ir jau įgijo triuškinančią persvarą - 75:50. Per likusį laiką mūsiškiai nesunkiai išlaikė sukauptą persvarą ir iškovojo labai svarbią pergalę rezultatu

Nugalėtojų gretose įspūdingai rungtyniavo aukštaūgiai Donatas Motiejūnas (31 taškas, 14 atkovotų kamuolių, 3 blokuoti metimai, 7 klaidos) ir Tautvydas Šležas (19 taškų, 17 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvūs perdavimai).

11 taškų pridėjo Gediminas Bertašius, 6 - Augustas Pečiukevičius, 5 - Matas Sapiega, 4 - Giedrius Staniulis, po 3 - Marius Zimnickas ir Kristijonas Gaška.

Ispanams Ignacio Llovetas surinko 14, Josepas Franchas - 11 taškų.