Lietuvos vyrų rinktinei nepavyko po labai ilgos pertraukos patekti į pasaulio čempionatą. Lemiamame atrankos etape Lietuvos rankininkai neprilygo favoritei Vengrijos rinktinei. Po pralaimėjimo praėjusį ketvirtadienį Vilniuje rezultatu 26:33, atsakomosiose rungtynėse sekmadienį Vesprėme patirta nesėkmė 23:36 (10:17).

Paryžiaus olimpinių žaidynių dalyvė Vengrijos rinktinė, namuose palaikoma 5 tūkst. žiūrovų, nuo pat susitikimo pradžios diktavo savo sąlygas ir užtikrintai iškovojo kelialapį į 2025 m. pasaulio čempionatą. Pasaulio čempionate Lietuvos rankininkai yra dalyvavę vienintelį kartą per visą istoriją – 1997 metais.

„Kaip ir reikėjo tikėtis, Vengrijoje tribūnose buvo tokia atmosfera, prie kurios mūsų kai kurie žaidėjai dar nėra įpratę. Jaudulys lėmė, kad rungtynių pradžioje nerealizavome susikurtų gerų progų. Rungtynių pradžioje nuo 6 metrų linijos įmetėme tik keturis metimus iš dvylikos. Taip mesti negalima. Realizacija turi būti bent dvigubai geresnė, jeigu nori konkuruoti su tokia galinga rinktine. Nerealizuotos progos ir lėmė, kad jau per pirmą kėlinį varžovai atitrūko septyniais įvarčiais. Pirmose rungtynėse Vilniuje geriau išnaudojome progas, todėl ilgiau vyko lygus žaidimas“, – komentavo Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

„Daug lėmė pati rungtynių pradžia. Nors pradžioje gan gerai žaidėm ir susikūrėm geras progas, bet niekaip nesusimetėm nuo 6 metrų linijos. Manau, kad jaudulys padarė savo. Varžovai nedovanojo mūsų klaidų ir nors kapojomės su jais kiek galim, jie nutolo. Tenka pripažinti, kad į Paryžiaus olimpines žaidynes patekę vengrai yra visa galva geresni, aukštesni ir stipresni. Tik kažkiek gaila, kad pralaimėjome tokiu dideliu skirtumu. Galutinis rezultatas ne visai atspindi vaizdą aikštelėje“, – sakė 8 įvarčius pelnęs ir rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidęs Mindaugas Dumčius.

Pasaulio čempionato atrankos antrame etape Lietuvos rinktinė po dviejų lygiosiomis pasibaigusių rungtynių ir baudinių serijos pranoko Suomijos nacionalinę komandą. Treneris tikisi, kad tokios dramatiškos rungtynės su suomiais bei susitikimai su galinga Vengrijos rinktine suteiks daug patirties Lietuvos rinktinei ateities kovoms.

„Apibendrinus visą pasaulio čempionato atrankos turnyrą, rezultatai yra tikrai neblogi. Dvikovoje su suomiais visi keturi kėliniai baigėsi lygiosiomis. Tai parodo, kokia buvo įtampa abejose rungtynėse. Reikia mokėti žaisti lygias rungtynes ir laimėti lemiamu momentu. Todėl džiugu, kad komanda susitvarkė su slėgusia įtampa ir žengė toliau. Su Vengrijos rinktine sužaidėme pagal galimybes. Turėjome mažiau ūgio, mažiau svorio ir mažiau patirties, bet nenusileidome jiems kovingumu. Pralaimėjome abu kartus, bet trijuose kėliniuose iš keturių vyko apylygė kova ir tik pirmą kėlinį Vengrijoje reiktų nurašyti į nepavykusių sąrašą“, – teigė G. Savukynas.

Pasaulio čempionato atrankos turnyre Lietuvos rinktinė vertėsi be kelių lyderių. Jau ilgą laiką dėl traumų rinktinei negali padėti vienintelis lietuvis laimėjęs Čempionų lygą Jonas Truchanovičius.

Dvikovose su vengrais dėl nugaros skausmų negalėjo padėti ir komandos kapitonas Gerdas Babarskas. Achilo sausgyslės trauma iš rikiuotės ilgam išvedė ir Deividą Virbauską.

Lietuvos rinktinės lyderių vaidmens puolime ėmėsi patyrusių žaidėjų trejetas. Per ketverias rungtynes M. Dumčius pelnė 20 įvarčių, Karolis Antanavičius – 19, Aidenas Malašinskas – 16.

„Antanavičius vis tvirčiau jaučiasi rinktinėje ir vis dažniau imasi lyderio vaidmens tiek puolime, tiek gynyboje. Karolis jau arti to, kad jį galėtume vadinti rinktinės lyderiu. Bet kuo aukščiau lipi, tuo sunkiau yra žaisti, nes tau aikštelėje varžovai skiria daugiau dėmesio ir labiau tave muša. Dumčius labai gerai sužaidė su Vengrijos rinktine, nors į rinktinę atvažiavo po ligos. Tai buvo vienas iš geresnių jo ciklų rinktinėje. 38-erių Malašinskas dar kartą įrodė, kad turi parako. Gal jau negali taip ilgai žaisti, kaip esame įpratę, bet savo patirtį jis puikiai išnaudoja aikštelėje ir yra naudingas komandai. Tai puikus pavyzdys jauniems žaidėjams ir norisi palinkėti, kad kuo daugiau rankininkų sulauktų tokio amžiaus vilkėdami Lietuvos rinktinės marškinėlius“, – palinkėjo Lietuvos rinktinės treneris.

Į tarptautinių varžybų areną Lietuvos rankininkai grįš rudenį. Lapkričio 6 d. prasidės 2026 m. Europos čempionato atrankos turnyras. 1 grupėje Lietuvos rankininkai susitiks su Slovėnijos, Šiaurės Makedonijos ir Estijos rinktinėmis