Sekmadienį Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje buvo pratęstas 2022 m. Europos vyrų rankinio čempionato atrankos antrojo etapo ketvirtosios grupės turnyras. Lietuviai, net ir žaisdami be Aideno Malašinsko, iškovojo pirmąją pergalę atrankoje, 31:28 (11:10) nugalėję taškų neturintį Izraelį.

Rungtynių pradžia buvo labai „klampi“. Lietuviai rinkosi daug pražangų, neretai drebindavo vartų konstrukciją, todėl ilgai nesugebėjo susikrauti didesnio pranašumo. Tiesa, puolime stebuklų nerodė ir Izraelis, jų atakas puikiai stabdė Giedrius Morkūnas, todėl gynybinio stiliaus rungtynės klostėsi apylygiai (2:2, 4:4, 6:6).

21-ą rungtynių minutę lietuviai po Gerdo Babarsko įvarčio pagaliau įgijo 2 įvarčių pranašumą (8:6). Deja, tuomet sekė „sausa“ 5 minučių lietuvių atkarpą, per kurią mūsiškiai prarado turėtą pranašumą. Likusi kėlinio dalis vėl buvo nervinga. Lietuviai gerino pražangų rekordus, o į pertrauką išėjo turėdami minimalią persvarą (11:10). Per pirmąjį kėlinį lietuviai net 7 (!) kartus buvo pašalinti iš aikštės (varžovai – 3).

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo žaisdami mažumoje, bet Izraelis tuo nepajėgė pasinaudoti. Lietuviai, grįžus į aikštę pašalintam žaidėjui, atitrūko nuo varžovų rekordiniu skirtumu (14:11). Izraelis dar bandė atsitiesti (14:13), bet lietuviai į tai atsakė geriausia savo atkarpa – G.Babarskas toliau nei iš pusės aikštės pelnė įvartį į tuščius mažumoje likusių varžovų vartus, fantastiškai vartus gynė G.Morkūnas, tuomet įvartį pridėjo Jonas Truchanovičius ir lietuviai pasiekė naują rekordinio pranašumo atžymą (17:13).

Izraelio problemos tuo nesibaigė. Komanda užsidirbo du pašalinimus iš eilės, o Yosefas Appo prieš save netgi išvydo raudoną kortelę. Per likusį laiką svečiai nesugebėjo priartėti arčiau nei iki 3 įvarčių, o lietuviai džiaugėsi pergale.

Lietuva: Valdas Drabavičius 6 įvarčiai, Skirmantas Plėta 6, Jonas Truchanovičius 4, Mindaugas Dumčius 4, Gerdas Babarskas 4, Benas Petreikis 2, Deividas Virbauskas 2, Žanas Gabrielius Virbauskas 1, Tadas Stankevičius 1, Mindaugas Urbonas 1.

Izraelio rinktinėje išsiskyrė Amielis Sidi su net 11 įvarčių. Geriausiai jam talkino Danielis Shkalimas (5). Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai šioje atrankoje iki šio mačo žaidė tik sykį ir išvykoje vykusiame mače turėjo pripažinti Portugalijos rankininkų pranašumą – 31:22 (12:14).

Lietuviai anksčiau sužaidė du atrankos mačus. Mūsiškiai svečiuose 20:36 nepasipriešino Islandijai, o namuose 26:34 nusileido Portugalijai. Lietuvos ir Izraelio rinktinės buvo susitikusios pasaulio čempionato atrankos rungtynėse 2018 m. sausį. Tada lietuviai neturėjo jokių problemų ir sutriuškino varžovus 36:20.

Šiuo metu portugalai jau yra sužaidę keturis mačus ir turi 3 pergales ir 1 pralaimėjimą, Islandai per tris mačus iškovojo 2 pergales ir patyrė 1 nesėkmę, Lietuva po 3 rungtynių turi 1 pergalę, o Izraelis pralaimėjo abu mačus.

Į Europos čempionato finalinį etapą pateks 2 stipriausios grupės komandos bei penkios geriausios visų grupių trečiosios rinktinės. Lietuvai, norint pakovoti dėl vietos pirmenybėse, būtina iškovoti taškus mačuose su Izraeliu.

Atrankos tęsinys Lietuvos rankininkų lauks balandžio 29 ir gegužės 2 dienomis. Tuomet Lietuva išvykoje žais su Portugalija ir namuose priims Islandijos rinktinę.

Lieka neaišku, kada lietuviai išvykoje galės žaisti su Izraeliu, nes šią savaitę turėjęs vykti mačas buvo nukeltas dėl kelionių apribojimų.