Prieš ketverius metus tapusi Europos čempione šių metų finale Lietuvos policijos krepšinio komanda kovėsi su pralaimėjimų dar nepatyrusia Graikijos komanda.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių aikštėje užvirė nuožmi kova, lietuviai niekuo nenusileido čempionato favoritams. Įpusėjus kėliniui, lietuviai dar pirmauja, bet kėlinio pabaigoje graikai surengia kelias greitas atakas, pataiko pora tritaškių ir įgyja dešimties taškų persvarą. Pirmasis kėlinys baigiasi rezultatu 33:23.

Antrajame kėlinyje graikai ir toliau pataiko tritaškius, o lietuvių puolimas buksuoja. Po dviejų kėlinių Graikijos komanda įgyja dar didesnę persvarą ir laimi trečiąjį kėlinį rezultatu 54:33.

Trečiame kėlinyje Lietuvos policijos komanda surengė tikrą šou ir taikliais tritaškiais sumažino atsilikimą iki 8 taškų (62:70).

Ketvirtame kėlinyje lietuviai prameta kelis metimus iš po krepšio, o graikai atsako tritaškiais ir vėl skirtumas išauga. Paskutinės kėlinio minutės – jau tik formalumas, graikai iškovoja pergalę rezultatu 87:69 ir atsirevanšuoja lietuviams už praėjusį čempionatą.

Daugiausia taškų mūsiškiams pelnė G. Puškorius – 19, po 16 taškų surinko A. Bračas ir A. Slavinskas.

Trečią vietą čempionate užėmė Ukrainos komanda, rezultatu 92:64 įveikusi Olandijos krepšininkus.

Lietuvos policijos krepšinio rinktinės treneris A. Umbrasas teigė, kad komanda nespėjo atsigauti po sunkaus pusfinalio ir finale nesugebėjo palaužti puikiai žaidusių graikų.

„Bet kokiu atveju, dėkoju vyrams už pasiaukojamą kovą ir puikią atmosferą“, – teigė treneris.

Finalines rungtynes stebėjęs komandos vadovas Visvaldas Račkauskas prisipažino, kad labai norėjęs aukso, bet sutiko, kad pralaimėta stipresniam varžovui.