Lietuvos ledo ritulio čempionate žiba favoritai

Įsibėgėjant TOPsport Lietuvos ledo ritulio čempionatui kovos dėl taškų pirmenybėse tampa vis svarbesnėmis. Po dar dviejų savaičių ir keturių akistatų siūlome pasižvalgyti po pirmenybių įvykius naujausioje čempionato apžvalgoje.

Be kluptelėjimų žengianti „7bet-Hockey Punks“ komanda pratęsė savo pergalių seriją. Iš pradžių „pankai“ 6:1 susitvarkė su „Energijos“ iššūkiu, o šią atkarpą jie užbaigė įtikinama pergale 10:1 prieš „LTeam Select“ jaunimą.

„LTeam Select“ komandai be pralaimėjimo vilniečiams teko pripažinti ir „HC Klaipėdos“ pranašumą. Paskutinėse savaitgalio rungtynėse svečiai iš uostamiesčio buvo pranašesni laimėję rungtynes 4:2.

Be šių trijų rungtynių savo jėgas išbandė ir „Kaunas City“ bei „Energijos“ atstovai. Rungtynėse Elektrėnuose netrūko veiksmo ir įvarčių, o finalinis dvikovos švilpukas užfiksavo svečių iš Kauno triumfą 7:4.

Istorinės atžymos. „7bet-Hockey Punks“ puolėjas Aivaras Bendžius rungtynių su „LTeam Select“ klubu metu pasiekė net du įsimintinus pasiekimus: pelnė savo 100-ąjį įvartį bei surinko 200-ąjį rezultatyvumo balą TOPsport Lietuvos ledo ritulio čempionato istorijoje. Lietuvos rinktinės nariui pritrūko vos vieno rezultatyvaus perdavimo, kad būtų pasiekęs savotišką „hat-tricką“ ir prie šių dviejų pasiekimų pridėjęs ir savo 100-ąjį rezultatyvų perdavimą, kurio medžioklę dabar jam teks pratęsti kitose rungtynėse.

Nematomas. „Geras gynėjas yra tas, kurio aikštėje nesimato, o dėl to Vyačeslavo Tryasunovo ant ledo matosi nedaug.“ Taip „Energijos“ vyriausias treneris Arūnas Aleinikovas įvertino labiausiai patyrusį savo komandos žaidėją. Daugiau nei šimtą rungtynių KHL lygoje žaidęs gynėjas nėra tas, kuris dažnai leistų laiką su rituliu, bet Elektrėnų komandos treneris yra itin patenkintas legionieriaus atliekamu darbu savoje aikštės pusėje.

Trys iš trijų. „HC Klaipėda“ komanda šį sezoną jau tris kartus susitiko su „LTeam Select“ ledo ritulininkais ir visus tris kartus džiaugėsi pergalėmis. Tiesa, viskas buvo ne taip lengva, kaip sufleruoja šis rezultatas. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti septynias minutes nuspėti nugalėtoją visuose mačuose buvo dar per sunku: kartą vienu įvarčiu pirmavo „LTeam Select“ komanda, kartą rezultatas buvo lygus, o tik sykį vieno įvarčio persvarą turėjo klaipėdiečiai. Tiesa, rungtynių pabaigose savo meistriškumą ir patirtį pademonstravę „HC Klaipėda“ atstovai iš rungtynių su jaunaisiais varžovais parsivežė maksimalų taškų skaičių.

Jaunimo lygos atstovo paraiška. „LTeam Select“ gretose dažniausiai lyderių vaidmens imasi patirties TOPsport Lietuvos ledo ritulio čempionate jau turintys ledo ritulininkai, tačiau progos pasikelti savo akcijas nepraleidžia ir iki šiol tik Nacionalinėje vaikų ledo ritulio lygoje rungtyniavę ledo ritulininkai. Pirmąją progą pasivaržyti su vyrais šiame sezone gavęs Klimentijus Oleinikas prie anksčiau pelnyto įvarčio prieš „HC Klaipėda“, praėjusį savaitgalį pridėjo ir tikslų metimą į „7bet-Hockey Punks“ vartus, o tai šiame sezone be jo pavyko pasiekti vos keturiems kitiems ledo ritulininkams.

Trys savaitės. „Kaunas City“ komanda šį sezoną yra mažiausiai rungtynių sužaidusi komanda Lietuvoje – nuo sezono starto jiems teko trys kovos Lietuvos ledo ritulio čempionate. Kauniečių treneris Sergejus Durdinas paskaičiavo, jog be oficialių rungtynių jų komanda praleido net tris savaites, tačiau tai nesutrukdė surengti geriausio sezono pasirodymo ir parklupdyti tiesioginių varžovų iš Elektrėnų.

Nesustabdomi. Prieš sezoną savęs favoritais nenorėję vadinti „7bet-Hockey Punks“ atstovai šį titulą išsikovojo ten, kur tai padaryti yra svarbiausia – savo pasirodymais ant ledo. Vilniečiai ne tik neprarado taškų, tačiau ir laimi rungtynes įspūdingais skirtumais: vidutiniškai per vieną susitikimą jie varžovams pelno po daugiau nei septynis įvarčius, patys praleisdami vos po kiek daugiau nei vieną įvartį. Nenuostabu, kad šioje sezono fazėje tokie rodikliai leidžia „pankams“ būti geriausia čempionato komanda tiek ir pagal puolimo, tiek ir pagal gynybinius rodiklius.

Nenaudingas aktyvumas. „Energijos“ puolėją Dmitrijų Rabčuką per pastaruosius du sezonus galime vadinti vienu iš aktyviausių elektrėniškių žaidėjų. Tiesa, jei pernai jis savo aktyvumą vertė įvarčiais ir rezultatyvumo balais, šiemet jie pasižymėjo tik baudos minutėmis – penkios mažosios nuobaudos vos per dvi rungtynes leidžiam jam sezono pradžioje tapti gautų baudos minučių kategorijos lyderiu.