Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė trečiadienį Kauno sporto halėje sužaistose draugiškose rungtynėse antrąkart susitiko su Australijos komanda ir vėl nugalėjo ją - 88:72 (26:26, 24:16, 21:18, 17:12).

Antradienį Vilniuje lietuviai nugalėjo tuos pačius varžovus 101:88 (21:13, 17:31, 22:24, 41:20).

Skirtingai nei per rungtynes sostinėje, šįkart lietuviai pirmavo beveik visą laiką ir neleido abejoti savo pergale.

Vėl daugiausia taškų mūsiškiams pelnė puikią formą demonstruojantis Saulius Štombergas - 15, Eurelijus Žukauskas įmetė 13 taškų, o Virginijus Praškevičius - 11.

Svečiams 15 taškų pelnė Džeisonas Smitas (Jason Smith), 13 - Džonas Railis (John Rillie).

Kaip ir Vilniuje, iš 15 rinktinės kandidatų į dvyliktuką nebuvo įtraukti patyręs komandos kapitonas Darius Maskoliūnas ir poilsio gavęs Kšyštofas Lavrinovičius, o vietoj Rimanto Kaukėno rungtyniavo Giedrius Gustas.

Rungtynių pradžioje australai pirmavo 4:0, o bet po M. Žukausko ir G. Gusto tritaškių pavyko persverti rezultatą - 10:8.

Mūsiškiai pirmavo 14:11, bet žaidimas išsilygino ir iki pat pertraukos pirmavo tai viena, tai kita komanda, o kėlinys baigėsi taikiai - 26:26.

Po pertraukos porą minučių dar laimėsi pusiausvyra (31:31), bet paskui įsibėgėję lietuviai per keturias minutes pelnė 14 taškų be atsako ir pabėgo - 45:31. Tik kėlinio pabaigoje australams pavyko kiek priartėti - 50:42.

Trečiajame kėlinyje žymesnių rezultato svyravimų jau nebuvo - australai buvo sumažinę atsilikimą iki šešių taškų, bet po V.Praškevičiaus ir S.Štombergo tritaškių skirtumas išaugo iki 16 taškų - 71:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai paskutinį kartą pabandė priartėti (71:63), tačiau lietuviai vėl perėmė iniciatyvą. Didžiausias skirtumas siekė 19 taškų (85:66, 88:69), o mačas baigėsi varžovų tritaškiu kartu su sirena.

Po šių rungtynių lietuviai išvyksta dalyvauti turnyruose Prancūzijoje ir Ispanijoje. Rinktinės sudėtyje bus 14 krepšininkų, nes prie komandos nelabai pritampantis Andrius Lepinaitis lieka namuose.

Rungtynių statistika.Lietuva - Australija 88:72 (26:26, 24:16, 21:18, 17:12). Kauno sporto halė. 4000 žiūrovų. Teisėjai - Tomas Jasevičius ir Virginijus Dovidavičius.

Lietuvai taškus pelnė: S. Štombergas 15, E. Žukauskas 13, V. Praškevičius 11, D. Slanina 8, D. Šalenga 8, D. Songaila 7,M. Žukauskas 6, Š. Jasikevičius 6, G. Gustas 6, A. Macijauskas 6, R. Šiškauskas 6, A. Lepinaitis 0.

Australijai: J. Smith 15, J. Rillie 13, M. Nielsen 12, G. Saville 11, S. Mackinnon 6, P. Rogers 5, Ch. Anstey 4, D. Ronaldson 2, D. Stiff 2, D. Andersen 2, S. Heal 0, S. Black 0.

Taiklumas. Dvitaškiai - 16/34 (47,1 proc.) ir 15/52 (28,8), tritaškiai - 11/28 (39,3) ir 10/24 (41,7), baudos 23/28 (82,1) ir 12/17 (70,6). Atkovoti kamuoliai - 34 ir 44, klaidos - 13 ir 15.