SEB BBL varžybose Kėdainių „Nevėžis“ namuose rezultatu 85:58 (19:16, 24:21, 22:11, 20:10) sutriuškino Tartu „Fausto“ krepšininkus ir Iššūkio taurės varžybose pasiekė tryliktąją pergalę.

Varžovai kiek aktyviau priešinosi „Nevėžiui“ tik pirmajame kėlinuke, kuomet komandas skyrė vos keli taškai. Po pirmojo kėlinuko lietuviai turėjo 3 taškų pranašumą – 19:16. Antrajame ketvirtyje „Nevėžis“ rungtyniavo kiek geriau, tačiau dar apčiuopiamo pranašumo neįgijo, nors ir buvo netoli to, kuomet likus 2 minutėm iki didžiosios pertraukos Benas Veikalas suteikė savo komandai 9 taškų pranašumą – 38:29. Ilsėtis žaidėjai išėjo aikštės šeimininkams esant priekyje 43:37.

Trečiąjį kėlinuką kėdainiškiai pradėjo spurtu 9:0 ir pirmąkart įgijo dviženklę persvarą – 54:37. Nuo to laiko „Nevėžis“ aikštėje akivaizdžiai dominavo ir neleido varžovams net pagalvoti apie skirtumo sumažinimą. Greitų kontratakų dėka „Nevėžis“ vis tolo nuo savo varžovų. Po trijų kėlinukų lietuviai pirmavo 65:48.

Paskutiniajame ketvirtyje „Nevėžis“ neatsipalaidavo ir sėkmingai didino savo pranašumą. Visas likęs rungtynių laikas buvo tik formalumas.

„Nevėžis“: V.Vasylius – 14, B.Veikalas (5 atk. kam.) ir Ž.Stankus – po 12, A.Viskontas – 11 (5 rez. perd.), G.Leonavičius ir P.Butkevičius (5 atk. kam.) – po 10.

„Fausto“: A.Armpalu – 25 (13 atk. kam.), O.Gorobets – 15 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Kurgas – 12 (4 atk. kam., 6 klaidos).

Triuškinančią pergalę namuose iškovojo ir Marijampolės „Arvi/Sūduvos“ krepšininkai, rezultatu 99:85 (36:17, 25:22, 17:26, 21:20) nugalėję Iššūkio taurės turnyro autsaiderę Gulbenės „Bumerangs“ ekipą ir šventę 12-ąją pergalę šį sezoną.

Marijampoliečiai į priekį išsiveržė jau pirmajame kėlinuke bei netrukus susikrovė dviženklį pranašumą, o po pirmojo kėlinuko pirmavo beveik 20 taškų skirtumu - 36:17. Milžinišką persvarą šeimininkai išlaikė ir antrojo kėlinuko metu, o likus žaisti mažiau nei minutę V.Trepočkos dvitaškis padidino pranašumą iki 28 taškų (61:33). Ilsėtis ekipos išėjo lietuviams pirmaujant 61:39.

Po didžiosios pertraukos marijampoliečiai ir toliau buvo atsipalaidavę, o tuo pasinaudoję svečiai ėmė mažinti atsilikimą. Laimėję atkarpą 9:0 Gulbenės krepšininkai priatėjo per 16 taškų (52:68), o prieš lemiamą kėlinuką atsilikinėjo 13 taškų skirtumu - 65:78. Vis dėlto paskutiniame kėlinuke šeimininkai po P.Joneliūno dvitaškio susigrąžino 20 taškų persvarą (90:70) ir ramiai užbaigė susitikimą - 99:85.

„Arvi/Sūduva“: P.Joneliūnas 24 (7 atk.kam.), G.Sirutavičius 19 (5 rez.perd.), S.Dundjerskis 15 (4 rez.perd.), M.Valukonis 12, V.Tatarūnas 8 (7 atk.kam.).

„Bumerangs“: U.Rudzitis 18 (4 rez.perd.), J.Poznaks 17 (9 atk.kam.), B.Klavins ir A.Kazaks - po 13, T.Celmins 9.

Tuo tarpui Panevėžio „Techaso“ krepšininkai patyrė septintąją nesėkmę SEB Baltijos krepšinio lygos Iššūkio taurės varžybose, namuose rezultatu 76:87 (24:24, 12:14, 17:24, 23:25) nusileidę Rygos VEF komandai.

Pirmuosius du kėlinukus pirmavo tai viena, tai kita komanda, tačiau rezultatas išliko apylygis. Vienu metu „Techasas“ turėjo 5 taškų persvarą (36:31), bet po dviejų ketvirčių priekyje buvo latviai - 38:36.

Po didžiosios pertraukos P.Williamso dvitaškis išlygino rezultatą, tačiau VEF klubas spurtavo ir pirmą sykį išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (61:49). Prieš lemiamą kėlinuką latviai buvo priekyje 9 taškais (62:53).

Ketvirtojo kėlinuko metu šeimininkai netaikliai atakvo krepšį, o latviai susigrąžino dviženklį pranašumą (66:55). Panevėžiečiai buvo sumažinę atsilikimą iki 6 taškų (60:66), kelis sykius apsigynė, bet prametė dar eilę metimų ir leido varžovams vėl įgyti 10 taškų persvarą (70:60).

„Techaso“ klubą dar bandė gelbėti Mindaugas Budzinauskas, kuris pataikė tris tritaškius, tačiau jo pastangų buvo per mažai - VEF auklėtiniai išlaikė persvarą ir laimėjo susitikimą 76:87.

„Techasas“: M.Budzinauskas 19, P.Williamsas 15 (14 atk.kam.), M.Smithas 14, P.Staškūnas 11 (7 atk.kam.), C.Hillas 9.

VEF: E.Jeromanovs 19 (7 atk.kam., 4 rez.perd.), M.Shelekto 16, J.Aleksejevs 14 (10 atk.kam.), E.Koleshikovas 12, M.Gulbis 11 (7 atk.kam.), J.Gailitis 8 (8 atk.kam.).

„Sakalai“ namuose rezultatu 63:66 (9:25, 18:12, 18:8, 18:21) nusileido Liepojos „Lauvas“ komandai ir čempionate patyrė dešimtąją nesėkmę.

Pirmojo kėlinuko pradžioje komandos rungtyniavo apylygiai, tačiau vėliau latviams pavyko perimti iniciatyvą. Per antrąją ketvirčio pusę „Sakalai“ nepelnė nei taško, o tuo puikiai pasinaudoję latviai spurtavo 17:0 ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 25:9. Svečiai aikštėje dominavo ir antrajame kėlinuke. „Sakalams“ sunkiai sekėsi stabdyti varžovų atakas ir ilsėtis komandos išėjo „Lauvas“ pirmaujant 37:27.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai pradėjo mažinti savo atsilikimą. Trečiojo kėlinuko pabaigoje, po Arno Labucko dvitaškio, komandas skyrė 2 taškai (40:42), o kiek vėliau tas pats A.Labuckas pataikė du baudos metimus ir išlygino rezultatą – 43:43. Po trijų kėlinukų – 45:45.

Paskutiniajame ketvirtyje jau vyko atkakli kova, nors dažniau priekyje buvo varžovai. „Sakalams“ buvo pavykę kelis kartus persverti rezultatą savo naudai, tačiau išlaikyti pranašumo jiems nesisekė.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti daugiau nei 2 minutes Vernonas Hamiltonas pelnė 2 taškus, padidindamas skirtumą iki 4 taškų, tačiau čia pat tritaškiu atsakė A.Labuckas. Likus 22 sekundėm A.Labuckas pataikė abi baudas (63:66), o varžovai kitoje atakoje suklydo. Paskutinės atakos metu Justas Sinica turėjo šansą išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą, bet jo metimas iš toli buvo netaiklus.

„Sakalai“: A.Labuckas – 27 (9 atk. kam.), L.Lekavičius – 10 (7 atk. kam.), J.Sinica – 8 (5 atk. kam.), N.Strazdauskas – 7 (6 atk. kam.).

„Lauvas“: M.Jurevicus – 21 (7 atk. kam.), V.Hamiltonas – 19 (5 atk. kam.), K.Ansons (8 atk. kam.) ir A.Stalbergs (5 atk. kam.) – po 8.