0

Sekmadienį, spalio 16 dieną, Kaune vykusio Lietuvos kalnų dviračių kroso čempionato vyrų elito grupėje nepralenkiamas buvo Andrejus Dolgovas, atstovaujantis „Velomanija-Niskama“ komandai, o moterų elito grupėje aukso medalį iškovojo „SM Sietynas“ komandos atstovė Katažyna Sosna.

Čempionato nugalėtojas A. Dolgovas trasą įveikė per 1 val. 20 min. 25 sek. ir tik 32 sekundėmis aplenkė kaunietį Šarūną Pacevičių, kuatstovauja „Velostreet Fuji team-LKKA“ komandai. Bronzos medalis atiteko „An Post“ komandos nariui Gediminui Bagdonui, atvažiavusiam per 1 val. 23 min. ir 50 sek.

Lenktynininkai pirmą kartą šiame čempionate varžėsi Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) nuostatus atitinkančioje trasoje, reikalaujančioje ne tik rimto fizinio pasiruošimo bet ir geros dviračio valdymo technikos. Vyrų elito grupės sportininkai varžėsi įveikdami septynis 4,5 km ilgio ratus, kurių trasa driekėsi Kauno ąžuolyno parko šlaitais bei takais.

Moterų elito grupės sportininkės varžėsi penkių ratų distancijoje. Čempionės titulą iškovojusi K. Sosna, trasą įveikė per 1 val. 10 min. 17 sek. ir net 2 min. 26 sek. aplenkė tituluotą varžovę Tatiana Kaliakina, kuri atstovauja „SM Sietyno“ komandai. Bronzos medalį iškovojo vilnietė Kristina Banevičiūtė.

Šiame čempionate taip pat pirmą kartą Lietuvoje išskirta U23 (vyrai nuo 18 iki 23metų) grupė, kurioje užtikrintai nugalėtoju tapo Domas Manikas atstovaujantis „Velostreet Fuji team DSK Fortūna“. Po įnirtingos kovos antrąją vietą išplėšė Eimantas Gudiškis (DSK „Aira“), vos viena sekunde aplenkęs kaunietį Liną Padriezą, atstovaujantį „Velomanija-Niskama“ komandai.

Jaunių grupėje lygių sau neturėjo vilnietis Žygimantas Baikštys, kuris penkis ratus nuvažiavo per 59 min ir 56 sek. Jaunių merginų tarpe čempione tapo Meda Petrušauskaitė („DSK "Fortūna“).

Veteranų grupėje Lietuvos kalnų dviračių čempiono vardą iškovojo Elijus Čivilis („Top Team“). Lenktynėse varžėsi ir mėgėjai, kurių grupės nugalėtoju tapo greičiausiai penkis ratus nuvažiavęs Ignas Aukštuolis („Top Dviratis“).

Lietuvos kalnų dviračių čempionatas atitiko LDSF ir UCI nuostatus. Varžybas organizavo dviračių sporto klubas „Velomanja-Niskama“ kartu su Lietuvos dviračių sporto federacija.