6
Lietuvos čempionų titulai – šiaulietėms ir širvintiškiams (nuotr. Alfredo Pliadžio)

2016–2017 metų Lietuvos žolės riedulio čempionatus laimėjo Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ merginos ir Širvintų „Baltic Champs-Ježvito“ vaikinai. Abi komandos finalo serijas laimėjo 2:0.

6

„Gintros-Strektės-Universiteto“ riedulininkės per antrąsias finalo rungtynes nugalėjo Vilniaus „Žuvėdrą“ 5:0 (3:0). Daugkartines čempiones šį kartą į pergalę vedė Jūratė Juodytė, pirmojoje rungtynių dalyje pelniusi visus tris komandos įvarčius – 5, 23 ir 27 (po mažojo kampinio) minutėmis. Šiaulių klubo pranašumą vėliau įtvirtino Rita Karinauskienė (46) ir Dovilė Kuklienė (55).

Tuo metu „Baltic Champs-Ježvito“ riedulininkai per antrąsias finalo serijos rungtynes nugalėjo Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą-CTLF“ 4:1 (1:0). Šį kartą naujuosius čempionus 12 minutę į priekį išvedė Lukas Sapitavičius, tačiau 40 min. rezultatą išlygino vilniečių atakų lyderis Edvinas Stankevičius.

Lemiama tapo netrukus sekusi atkarpa, per kurią Širvintų komanda pelnė tris įvarčius. 47 minutę Žygimantas Balsiukas įmušė baudinį, 57 minutę pasižymėjo Lukas Mažulis, o tašką 60 minutę po mažojo kampinio padėjo tas pats Ž. Balsiukas.

Širvintų komanda nugalėtojos titulą perėmė iš Vilniaus „Ardo-Rudaminos“ vyrų, kurie šalies čempionais yra tapę 11 kartų.

Šiais metais „Ardas-Rudamina“ kovoja su „Klevu-Šiauliais“ mažajame finale ir per antrąsias rungtynes sugebėjo išlyginti serijos rezultatą – 1:1. Pirmąsias rungtynes savo aikštėje šiauliečiai laimėjo 4:0, tačiau Rudaminoje patyrė nesėkmę 1:3 (0:2).

Pirmojoje rungtynių dalyje „Ardui-Rudaminai“ įvarčius pelnė Gžegožas Andriulionis (5) ir Sergejus Miševičius (16), o po pertraukos komandos apsikeitė taikliais smūgiais po mažųjų kampinių. Iš pradžių rezultatą sušvelnino Vaidas Kringelis (42), o paskutinį mačo įvartį pelnė Aleksandras Biarynčykas (51).

Trečiosios mažojo finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos birželio 14 dieną.