Lietuvos dvidešimtmečių (U20) merginų rinktinė iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės Europos čempionato B diviziono turnyre Sofijoje (Bulgarija). Ričardo Maceinos auklėtinės po itin atkaklios kovos 74:71 (26:16, 13:12, 18:24, 17:19) įveikė Bulgarijos bendraamžes ir tapo vienomis turnyro lyderių.

Lietuvos komanda sėkmingai pradėjo dvikovą (4:0), o sužaidus 5 minutes pirmavo 13:5. Didesnių problemų su varžovėmis Lietuvos krepšininkės neturėjo iki pat ketvirčio pabaigos. Likus žaisti 2 minutes lietuvės po gynėjos Gintarės Jasiunskaitės tolimo metimo jau turėjo sukaupusios dviženklę pervarą (24:12).

Antrajame ketvirtyje Lietuvos merginos toliau kontroliavo padėtį aikštėje. Taikliai krepšį atakavusios lietuvės didžiąją laiko dalį išlaikė dviženklį pranašumą ir tik artėjant didžiajai pertraukai Bulgarijos rinktinei pavyko kiek priartėti. Likus žaisti 2 minutes lietuvių pranašumas sumažėjo iki 7 taškų (35:28), tačiau Lietuvos merginos nesutriko ir, per likusį laiką pelniusios 4 taškus be atsako, ilsėtis išėjo pirmaudamos 11 taškų skirtumu (39:28).

Prasidėjus trečiajam kėliniui bulgarės pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų (33:39). Lietuvos komandos taškų badas tęsėsi dar kelias minutes, o varžovės visiškai priartėjo (37:39). Vis dėlto lietuvės atlaikė bulgarių šturmą ir likus žaisti 3 minutes vėl pirmavo saugesniu skirtumu - 50:42. Per likusį laiką vyko lygi ir atkakli kova, bet persvarą išsaugojo lietuvės – 57:52.

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, kuriame abi komandos demonstravo didžiulį norą laimėti. Nors lietuvės visą laiką pirmavo, varžovės neleido nei akimirkai atsipalaiduoti ir kvėpavo viešnioms į nugaras. Likus žaisti 2 minutes Lietuvos komanda pirmavo 70:68, rungtynės pasiekė kulminaciją. Ekipos vis nepelnė taškų, todėl likus žaisti 28 sekundes rezultatas buvo nepakitęs. Prie baudų metimų linijos stojusi Tanya Eneva pataikė vieną metimą (69:70), tačiau netrukus Greta Tamašauskaitė įmetė abu metimus (72:69, 25 sek.). Netrukus bulgarės baudų metimais vėl priartėjo iki minimumo (71:72, 11sek.), bet Roberta Mizgerytė pataikė pergalingą dvitaškį – 74:71.

Būtent R.Mizgerytė buvo viena rezultatyviausių nugalėtojų gretose. Ji pelnė 14 taškų. Daugiau už ją įmetė tik Laura Želnytė (16).

Antradienį (07.08) Lietuvos rinktinė susitiks su Vengrijos komanda.

Europos 20-mečių merginų B diviziono čempionatas finišuos liepos 13 dieną. 10 dalyvaujančių komandų sužais po 9 rungtynes. Į A divizioną pateks tris pirmąsias vietas užėmusios rinktinės.