REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugumos šalies aukštųjų mokyklų darbuotojai antradienį nuo 10 iki 12 valandos surengė įspėjamąjį streiką, kurio metu neatlikdami savo pareigų, o kai kurie - susirinkę prie mokslo įstaigų pasisakė prieš valdžios „nesiskaitymą su aukštojo mokslo atstovais“.

REKLAMA
REKLAMA

Streike dalyvavo 3 kolegijos ir 12 universitetų bei akademijų. Antradienį prie streikuojančių kolegų paskelbė prisijungiantis Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas.

REKLAMA

Kol daugumos aukštųjų mokyklų darbuotojų dvi streiko valandas liko darbo vietose ir auditorijose apie susidariusią padėtį kalbėjo su studentais, dvi akademijos ir du universitetai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose organizavo dėstytojų ir studentų susirinkimus lauke su kalbomis ir plakatais.

Kaune streikavo dviejų aukštojo mokslo įstaigų akademikai ir studentai. Jų susirinkimus, pačių vadinamus „mitingais“, laikinojoje sostinėje organizavo Lietuvos veterinarijos (LVA) ir Lietuvos kūno kultūros akademijų (LKKA) profesinės sąjungos.

REKLAMA
REKLAMA

LKKA profesinio susivienijimo pirmininkas Aurelijus Zuoza sakė, jog „mitinge“ dalyvavo apie 200 žmonių - apie 100 dėstytojų ir tiek pat studentų. Pasisakė tiek studentai, tiek akademikai, tiek aptarnaujantis personalas.

„Pats šis įvykis yra tam tikras incidentas, kad tyli akademinė bendruomenė pagaliau prabilo. Streike dalyvavo ir aukščiausias akademijos valdymo lygmuo. Manau, kad į šią situaciją yra tinkama reakcija“, - sakė LKKA profsąjungos pirmininkas.

Dvigubai daugiau streiką palaikančių žmonių - apie 500 - dalyvavo Veterinarijos akademijos organizuotame susirinkime, sakė šios aukštosios mokyklos darbuotojų profesinio susivienijimo pirmininkas Artūras Stimbrys. Jo teigimu, streiko reikalavimus susirinkime taip pat aktyviai palaikė ir dėstytojai, ir studentai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Streikas Klaipėdos universiteto aikštėje, kur buvo susirinkę apie 300 šios aukštosios mokyklos bendruomenės, praėjo nuotaikingai - kaip sakė KU profesinės sąjungos pirmininkė Asta Lapinskienė, streiko metu netrūko pasisakymų, plakatų, netgi šokių, arbatą susirinkusiems ruošė kariai.

Gausiausiai streiką palaikė Šiaulių akademinė bendruomenė - anot Šiaulių universiteto profsąjungos pirmininko Leono Paulausko, į miesto aikštę buvo susirinkę, vienų nuomone, 500 - 600, kitų - iki 1 tūkst. žmonių.

„Mes manome, kad mūsų priemonė įvyko gerai. Pagrindinė masė buvo studentai, tačiau buvo daug ir dėstytojų, profesūros, Senato pirmininkas, rektorių pavaduojantis. Buvo ir iš kitų miestų profesinių sąjungų, kadangi buvo perskaitytas pareiškimas Šiaulių miesto visų profesinių sąjungų susivienijimo, kurie remia mūsų streiką“, - teigė L.Paulauskas.

REKLAMA

Anot ŠU darbuotojų profesinio susivienijimo pirmininko, dėstytojai streikavo vieningai - jie paisė raginimo nevesti vienos paskaitos. „Dar neišgirdau tokio atvejo, kad būtų vesta ta paskaita“, - sakė L.Paulauskas.

Tuo metu kitų aukštųjų mokyklų, dalyvaujančių streike, nuo 10 iki 12 valandos streikavo likdami darbo vietose, jų susirinkimai nebuvo organizuojami.

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) praėjusią savaitę pranešė, kad šių priemonių imsis dėl to, kad Vyriausybė bei Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) „pastaraisiais metais nevykdo aukštosioms mokykloms ir susivienijimui duotų pažadų bei Konstitucinio Teismo sprendimo“.

REKLAMA

Streiko metu buvo reikalaujama iki spalio pabaigos kompensuoti aukštosioms mokykloms jų prarastas lėšas dėl studentų, besimokančių valstybės finansuojamose vietose, atleidimo nuo dalinio mokesčio už studijas. Tuo pačiu - per tą patį laikotarpį grąžinti universitetams 41 mln. litų, anot LAMPSS, kurie „nusavinti“ didinant mokytojų algas.

Aukštojo mokslo įstaigų susivienijimas taip pat reikalauja nuo sausio padidinti mokslą ir studijas aptarnaujančio ir techninio - ūkinio personalo darbo užmokestį ir įtraukti šią darbuotojų grupę į ilgalaikę universitetų darbuotojų atlyginimų kėlimo 2009-2011 metais programą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas LAMPSS išsakytas reikalavimas – vykdyti Konstitucinio Teismo sprendimą dėl pilno lėšų skyrimo studijoms valstybės finansuojamose vietose.

Vyriausybei bei ministerijai iki spalio 30-osios neįvykdžius šių reikalavimų, LAMPSS teigia prisiimanti teisę organizuoti visuotinį ilgalaikį aukštųjų mokyklų darbuotojų streiką.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų