REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą atvyko reti svečiai – lietuvių pora, kuri tolimoje, karštoje Ispanijoje įkūrė sėkmingą nedidelę įmonę. Gintautas ir Dovilė ilgą laiką ieškojo laimės užsienyje, o prieš kelerius metus atidarė savo kokteilių barą Madride. Maža, jauki įstaiga ilgainiui pavergė išrankių ispanų širdis – baras buvo išrinktas geriausiu mieste, pelnė ir tarptautinį pripažinimą.

Į Lietuvą atvyko reti svečiai – lietuvių pora, kuri tolimoje, karštoje Ispanijoje įkūrė sėkmingą nedidelę įmonę. Gintautas ir Dovilė ilgą laiką ieškojo laimės užsienyje, o prieš kelerius metus atidarė savo kokteilių barą Madride. Maža, jauki įstaiga ilgainiui pavergė išrankių ispanų širdis – baras buvo išrinktas geriausiu mieste, pelnė ir tarptautinį pripažinimą.

REKLAMA

Išskirtiniame interviu lietuviai pasakoja apie vingiuotą savo gyvenimo kelią, dalijasi tobulo kokteilio paslaptimis ir savo pavyzdžiu įrodo – sėkmės istorija įmanoma bet kokiomis aplinkybėmis.

Lietuviškas kokteilių baras „Savas“ jau pusketvirtų metų veikia Lavapjese – daugiakultūriame Madrido rajone su vaizdingomis gatvelėmis ir audringu naktiniu gyvenimu. Baro įkūrėjai, klaipėdietis Gintautas Arlauskas ir mažeikietė Dovilė Krauzaitė, nusprendė pailsėti nuo darbų ir pirmadienį sugrįžo į gimtinę.

„Dirbame dviese, neturime kitų darbuotojų. Aš gaminu kokteilius. Dovilė neliečia šios temos – ji daro visa kita: aptarnauja, bendrauja, šypsosi, sveikinasi, palydi“, – kalba baro „Savas“ įkūrėjas Gintautas Arlauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Nors Ispanijos sostinėje veikia apie 25 tūkst. barų ir restoranų – madridiečių širdis užkariavo būtent nedidelė, jauki lietuvių poros įstaiga. Pasak Gintauto ir Dovilės, net išrankūs vietiniai neatsispiria paprastiems, bet rafinuotiems kokteiliams su lietuviškais akcentais. Mat 2021-aisiais „Savas“ buvo pripažintas geriausiu baru Madride.

REKLAMA

„Gastronomija Ispanijoje labai stipri. Su ja čia susiję viskas – net tavo socialinis statusas. Jis priklauso nuo to, į kokius restoranus eini, kokį alkoholį geri, kokius patiekalus dievini. Buvome labai sužavėti, tai buvo kažkas labai naujo“, – pasakoja baro „Savas“ įkūrėja Dovilė Krauzaitė.

„Savo“ meniu paprastas – jame tik 12 gėrimų. Tokia pat yra ir didžiausia kokteilio kaina. Pasak jų, Ispanijoje gėrimai apskritai kainuoja tiek pat ar net mažiau nei Lietuvoje.

O dėl įvairiausių gėrimų variacijų „Savame“ kiekvienas ras kažką pagal skonį. Tereikia šiek tiek papasakoti Gintautui ir Dovilei. Tačiau visų klientų užgaidų jie tenkinti nepasirengę – esą yra tam tikrų kokteilinių tabu.

REKLAMA
REKLAMA

„Atsiranda įvairiausių labai keistų mišinių. Ir kai kurie iš šių mišinių – bene garsiausias Ispanijoje, ypač Baskų krašte – yra calimocho. Tai tiesiog raudonasis vynas, sumaišytas su kokakola. O mes to tiesiog nedarome!“, – sako Gintautas.

Pasak poros, įsteigti barą nebuvo sunku – mat, abudu užsienyje daugelį metų išdirbo aptarnavimo srityje. Taigi, nebuvo sudėtinga pasiskirstyti pareigomis ir nuosavojoje įmonėje. O kad abu partnerius sieja ne tik verslo, bet ir romantiški ryšiai, įtaria toli gražu ne visi baro lankytojai.

„Prieš porą mėnesių užsuko azijiečių pora. Jie gėrė kokteilius, viską stebėjo, o po 15 minučių sako – ar galiu paklausti vieno dalyko: ar jūs esate pora? Nes jūs nesikalbate vienas su kitu, nebendraujate“, – pasakoja Gintautas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sako: bendraujate žvilgsniais. O ten buvo tiek daug žmonių, viskas vyksta tokiu greičiu ir mes nesikalbame vienas su kitu“, – sako Dovilė.

O tikrieji iššūkiai, sako svečiai, kilo 2020 metais, kai atėjo pandemija. Dėl koronaviruso Ispanijoje buvo įvesti griežti apribojimai. Pusšimtį vietų turintį lietuvių barą buvo leidžiama užpildyti tik trečdaliu, o užsidaryti teko iki vidurnakčio. Naująją tvarką, sako savininkai, atidžiai prižiūrėjo policija.

„Bet lietuviai... labai greitai prisitaiko prie sunkumų“, – tikina Dovilė.

Vėliau Ispanijoje, kaip ir kitur, karantinas baigėsi, o dabar "Savas" klesti. Pasak savininkų, dažnai užsuka garbingi svečiai – aktoriai, prodiuseriai, žurnalistai ir įvairūs gurmanai. Tiesa, sako pora, šiltai priimamas kiekvienas lankytojas – mat daugybės vietinių įžymybių Gintautas ir Dovilė iki šiol net nepažįsta.

REKLAMA

„Jei būtų atėjęs Messi, Ronaldo ar kas nors kitas, galbūt reaguotum kitaip. Bet iš tiesų, kai nežinai, kas tas žmogus, tiesiog bendrauji su juo kaip su normaliu, įprastu klientu. Darai tokius pačius kokteilius“, – kalba Gintautas.

Legenda jau tapęs baras lyg magnetas traukia ir lietuvius iš visų kraštų.

„Lietuviai čia lankosi kiekvieną dieną. Bet ne tik tie, kurie gyvena Ispanijoje. Atvyksta iš viso pasaulio“, – tvirtina Dovilė.

O Gintautas pabrėžia, kad galimybė bendrauti gimtąja kalba – neįkainojama.

„Tai labai gerai, labai naudinga, nes po truputį „gaiviname“ savo kalbą. Tiesą sakant, po 15 metų Madride atsiranda akcentas, pradedi kitaip kalbėti ir konstruoti sakinius“, – teigia Gintautas.

REKLAMA

O gyvenimas vietoje nestovi. Pora sako, kad ateityje planuoja plėsti savo verslą.

„Viena iš tų idėjų – norėtume atidaryti parduotuvę, kurioje būtų prekiaujama galbūt net lietuviškais produktais ir ne tik. Madride yra gana didelė paklausa, nes čia gyvena daug žmonių iš visos Vidurio Europos“, – aiškina Gintautas.

Beje, Dovilė ir Gintautas turi stiprią pilietinę poziciją. Artimiausiu metu jie ketina prisijungti prie labdaros akcijos – žada iš pajamų už parduotus kokteilius paremti ukrainiečius, radusius prieglobstį nuo Rusijos karo tolimoje Ispanijoje.

„Madride gyvena daug ukrainiečių, kuriems reikia nedidelės, bet piniginės pagalbos. Tokios smulkmenos, kaip vaikų darželis, ispanų kalbos pamokos, popierių tvarkymas. Tai daug nekainuoja, bet jie tiesiog negali sau to leisti, nes šiuo metu neturi nei darbo, nei kalbos žinių“, – sako Dovilė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai Gintautas dalijasi „Bloody Mary“ receptu su gimtųjų kraštų akcentu – be klasikinių ingredientų, į sudėtį įeina lietuviški krienai.

O paslaptis, anot svečio, yra ne pats receptas, o barmeno įgūdžiai ir naudojamų produktų kokybė: „Tai klasikinis kokteilis, manau, kad dauguma žmonių jį tikrai žino. Mūsų versija yra šiek tiek dėl tų pačių lietuviškų akcentų. Mūsų „Bloody Mary“ gaminama su krienais, o visiškai nelietuviški akcentai yra sojų padažas, aštrus padažas, šiek tiek laimo sulčių. Ir, žinoma, degtinė bei pomidorų sultys.“

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų