• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos jūrininkų pagrobimas Nigerijoje gali būti sukarintų vietos grupuočių protestas prieš centrinės valdžios bandymą juos nuginkluoti, praneša „Reuters“. Šis įvykis gali būti susijęs su Nigerijos prezidento Umaru Yra`Adua inicijuota 60 dienų amnestija, kuria pasinaudoti gali visi Nigerio upės deltos – regiono, kuriame išgaunama nafta ir pagrobti lietuvių jūrininkai – maištininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Analitikai teigia, kad valdžios pasiūlymas Nigerio upės deltoje veikiančių sukarintų ginkluotų grupuočių atstovams sudėti ginklus ir grįžti į civilinį gyvenimą išskaidė jų sąlyginę vienybę ir gali baigtis dideliais neramumais.  

REKLAMA

„Reuters“ rašo, kad valdžia maištininkams siūlo amnestiją, mat dėl neramumų pastaraisiais metais išgauta beveik dviem trečdaliais mažiau naftos nei leidžia turimi pajėgumai. Pranešama, kad naftotiekių ir kitos naftos industrijos infrastruktūros užpuolimai, naftos kompanijų darbuotojų grobimai aštuntai pagal dydį naftos eksportuotojai kainavo milijonus dolerių bei prisidėjo prie nestabilių energijos kainų globaliose rinkose.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų agentūra „Reuters“ rašo, kad pirmadienį pagrobti penki Lietuvos jūreiviai, neįvardintų saugumo pareigūnų teigimu, gali būti ženklas Nigerijos centrinei valdžiai, kad su amnestija sutinka toli gražu nevisi kovotojai.

„Nepaisant to, ką žmonės kalba Abudžoje (Nigerijos sostinėje – lrt.lt), dalykai pietuose vis dar vyksta. Kol kas atsiranda norinčių [sutikti su valdžios pasiūlymu], tačiau nėra jokių galimybių, kad visi atiduos visus savo ginklus“, – „Reuters“ teigė neįvardytu norėjęs likti saugumo kompanijos atstovas.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ketinimai yra geri, tačiau sistema yra tokia lėta, tokia lėta, kad žmonės kartai nebetiki jos nuoširdumu“, – priduria Jonjon Oyeinfe, etninių teisių aktyvistas, padedantis valdžiai ir kovotojams derėtis.

Analitikai priduria, kad dėl išsiskerojusios bedarbystės daugelis kovotojų, tik išleidę pinigus, galėtų laisvai grįžti prie senojo amato. Ankstesnis panašus bandymas nuginkluoti sukarintas Nigerijos grupuotes 2004 metais privedė prie kruviniausi penkmečio Nigerio deltos istorijoje.

Lrt.lt primena, kad penki bendrovei „Limarko“ priklausančio laivo įgulos nariai prie Nigerijos krantų pagrobti pirmadienį. Jų išlaisvinimu besirūpinantys bendrovės ir Užsienio reikalų ministerijos atstovai teigia, kad įkaitai yra sveiki, tačiau daugiau detalių atskleisti atsisako.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų