Antrąją pergalę Europos moterų krepšinio pirmenybėse Italijoje iškovojo Lietuvos rinktinė, trečiadienį paskutinėse keturių ekipų B grupės rungtynėse 71:57 (20:18, 16:16, 15:13, 20:10) nugalėjusios Vokietijos komandą ir į antrąjį varžybų etapą patekusios su viena pergale.

Lietuvių gretose išsiskyrė Sandra Valužytė, pelniusi 18 taškų, po krepšiais atkovojusi 6 kamuolius ir atlikusi 5 rezultatyvius perdavimus.

16 taškų į varžovių krepšį įmetė Iveta Marčauskaitė (8 atkovoti kamuoliai), 14 - Rima Valentienė.

9 taškus nugalėtojoms pelnė Lina Brazdeikytė, 6 - Agnė Čiudarienė, 5 - Eglė Šulčiūtė, 3 - Ela Briedytė.

Vokietijos komandoje sėkmingiausiai žaidė Linda Froehlich (24 tšk. ir 11 sugriebtų kamuolių), Martina Weber (16 tšk.) ir Anne Breitreiner (9 taškai).

Šiame susitikime vokietės pelnė pirmuosius du taškus, tačiau po to sekė lietuvių spurtas 15:0 ir įpusėjo kėliniui įgyta solidi 13-os taškų persvara.

Bet per kitas tris minutes jau vokietės atsako spurtu 12:0 ir komandas skiria vos vienas taškas - 15:14, o pirmąjį kėlinuką Lietuvos krepšininkės laimi 20:18.

Pagal panašų scenarijų vyko ir antrasis kėlinys, po kurio komanda skyrė tie patys du taškai - 36:34 - Lietuvos rinktinės naudai.

Įpusėjus trečiajam kėliniui lietuvės pirmavo penkiais taškais (44:39) ir sustojo. Tuo skubiai pasinaudojo Vokietijos ekipa, pelniusi aštuonis "sausus" taškus ir persvėrusi rezultatą savo naudai - 47:44.

Vis tik Lietuvos merginos surado jėgų įvykius aikštelėje pakreipti sau palankia linkme ir, įmetusios 6 taškus iš eilės, pirmauti prieš lemiamą ketvirtį keturiais taškais - 51:47.

Keturi taškai komandas skyrė ir įpusėjus ketvirtajam kėliniui - 57:53. Toliau seka lietuvių spurtas 9:0 ir, likus žaisti vos dvi minutes, jos susikrauna net 13-a taškų pranašumą - 66:53.

Iškovojusios antrąją pergalę Lietuvos krepšininkės užima antrą vietą B grupėje ir antrąjį pirmenybių etapą pradės su papildomu įskaitiniu tašku.

Grupės nugalėtoja tapo visus tris susitikimus laimėjusi Belgijos rinktinė, pirmosiose trečiadienio rungtynėse 74:71 įveikusi pergalės džiaugsmo nepatyrusią Rumunijos ekipą.

Lietuvos ir Vokietijos krepšinio rinktinių statistika:

Lietuva - Vokietija 71:57
(20:18, 16:16, 15:13, 20:10)
Komandų statistika:
2 tšk.: 16/38 (42,1 proc.) 20/45 (44,4 proc.)
blokuoti metimai: 2 2

Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Belgija 3 3 0 203:177 6
2. Lietuva 3 2 1 191:175 5
3. Vokietija 3 1 2 195:210 4