REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Seriale „Melo teorija“ pagrindinis veikėjas daktaras Kelas Laitmenas tyrinėdamas žmonių gestus ir mimikas atskleidė ne vieną nusikaltimą. Tokiu pačiu sugebėjimu gali pasigirti ir dvidešimtmetis jaunuolis Rytis Rafaelis. Stebėdamas žmonių judesius ir veido išraiškas jis gali nustatyti, kada žmogus meluoja, jo pagalba pravers ir siekiant susirasti merginą.

Seriale „Melo teorija“ pagrindinis veikėjas daktaras Kelas Laitmenas tyrinėdamas žmonių gestus ir mimikas atskleidė ne vieną nusikaltimą. Tokiu pačiu sugebėjimu gali pasigirti ir dvidešimtmetis jaunuolis Rytis Rafaelis. Stebėdamas žmonių judesius ir veido išraiškas jis gali nustatyti, kada žmogus meluoja, jo pagalba pravers ir siekiant susirasti merginą.

REKLAMA

R. Rafaelis sako esąs mentalistas. Ši sąvoka reiškia tam tikrai žmonių grupei būdingą mąstymo būdą, tačiau, kaip sako vaikinas, jis tėra labai įžvalgus žmogus. Naudodamasis savo sugebėjimais Rytis rengia pasirodymus, kurių metu publikai demonstruoja savo sugebėjimus.

„Žmonės mentalistą dažnai painioja su ekstrasensu. Po savo atliktos programos kartais žmonės klausia, ar nereikia jiems nueiti pas kunigą. Tuomet tenka aiškinti, kad nesu ekstrasensas ir su dvasiomis nebendrauju. Žvelgiu į žmogaus veidą, jo gestus, kartais šou metu demonstruoju magijos triukus, todėl žmonės neretai mane laiko ekstrasensu“, – pasakojo vaikinas.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmieji eksperimentai su artimaisiais

Žmogaus gestais ir veido išraiškomis R. Rafaelis susidomėjo dar vaikystėje. Kol jo bendraamžiai žaizdavo kompiuterinius žaidimus, jis atlikdavo eksperimentus ir tyrinėdavo žmogaus judesius, gestus, kūną.

REKLAMA

„Aš norėjau pažinti žmogų. Filmuodavau savo artimuosius ir draugus. Ant stalo padėdavau tris kortas ir liepdavau vieną iš jų išsirinkti, tačiau man atsakymo neišduoti. Tuomet virš jų vedžiodavau ranką. Visą nufilmuotą medžiagą sukeldavau į kompiuterį ir stebėdavau įrašą“, – apie savo pirmuosius bandymus pažinti žmogaus mąstymą pasakojo R. Rafaelis.

Filmuotuose kadruose jis akylai žiūrėdavo į žmogaus viršutinę kūno dalį. Jam rūpėdavo žmogaus veidas, gestai, rankos.

Vaikinas atlikdavo ir kitus tyrimus. Jis eidavo į parduotuves, atsisėsdavo ant suoliuko ir stebėdavo apsipirkinėjančius žmones. Iš kūno kalbos Rytis bandydavo išsiaiškinti jų charakterio savybes, savijautą.

REKLAMA
REKLAMA

Daug reikalingų žinių jis gavo iš knygų bei filmų. Nemažai naudingos informacijos jaunuolis pasisėmė iš tokių žinomų serialų, kaip „Mentalistas“ ar „Melo teorija“.

„Juose buvo daug teisingų faktų. Kartais atsisiųsdavau serialą ir išsisaugodavau svarbiausias ištraukas. Jose būdavo labai tiksliai pavaizduotos kai kurios emocijos“, – apie savo, kaip mentalisto kelią pasakojo R. Rafaelis.

Žmonėmis lengva manipuliuoti

Mentalistas sako, kad svarbiausia išmokti, kaip žmogus išreiškia pagrindines emocijas, o toliau savo sugebėjimus vystyti gali padėti tik praktika. Dėl šios priežasties Rytis ėmė rengti pasirodymus, kuriuose demonstruoja savo sugebėjimus, o kad publikai būtų linksmiau, įtraukia ir šou elementų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Viena iš mano veiklos sričių – pramoginiai pasirodymai. Aš ant scenos atlieku tam tikrus eksperimentus. Jų negalima vadinti triukais, nes jie turi aiškią pabaigą, o eksperimentuose jų gali būti net kelios“, – savo darbo ypatumus atskleidė R. Rafaelis.

Vaikinas pasirodymo metu ant scenos kviečia žiūrovus, patiems eksperimento dalyviams nesuvokiant, jis juos priverčia elgtis kaip nori, kartais naudoja hipnozę.

„Aš žvelgiu į žmogų ir jį analizuoju, bandau jį paveikti. Pasirodymų metu dažnai prašau sugalvoti kokį nors vaikystės draugo vardą. Po kelių akimirkų vardą ištariu garsiai. Visi būna šokiruoti ir nesuvokia, kaip tokį veiksmą galima atlikti neskaitant minčių. Tačiau vardą žmogui galima įteigti. Žmogus dažnai net pats to nesuvokdamas daug informacijos apie save atskleidžia gestais“, – atviravo R. Rafaelis.

REKLAMA

Mentalistas sprendžia žmonių problemas

Žmonėms rodydamas šou programą Rytis sulaukė nemažai pagalbos prašymų. Suvokę, kad Ryčio sugebėjimai gali padėti išspręsti asmenines problemas, jie kreipėsi į mentalistą.

Kartą Ryčiui paskambino tėvas, kuris įtarė, kad jo sūnus pradėjo vartoti narkotikus ir norėjo išsiaiškinti, ar tai tiesa. Mentalistas apsvarstė savo veiksmų planą ir apsimetęs socialinę apklausą vykdančiu darbuotoju nuvyko į tos šeimos namus.

„Bendravau su jo sūnumi, pasakojau apie sveiką gyvenseną ir pastebėjau tam tikrus dalykus, dėl kurių buvau beveik įsitikinęs, kad jis tikrai vartoja narkotikus. Tuomet norėjau sužinoti, ką jis vartoja. Pasakojau apie skirtingas narkotikų rūšis ir ties viena pamačiau baimę, žvilgsnio nusukimą ir kitas gestų grupes“, – prisiminė Rytis.

REKLAMA

Viso eksperimento metu Rytis jaunuolį filmavo ir rašėsi tam tikras pastabas, kurias vėliau atidavė tėvui. Po dviejų savaičių jis sulaukė skambučio. Susirūpinęs tėvas pranešė, kad jo sūnus atsidūrė ligoninėje.

Tačiau, kaip sako mentalistas, tokių istorijų būna vienetai. Neretai į jį besikreipiantys žmonės prašo padėti išspręsti santykių problemas. Kartą Rytį išsikvietė pora. Jie vienas kitu nepasitikėjo, todėl prašė, kad Rytis nustatytų ar jie vienas kitam ištikimi.

„Pradėjau tikrinti, ar moteris ištikima, tačiau pokalbio eigoje supratau, kad dėmesį turiu kreipti į vyrą. Jis kaltino moterį, tačiau galiausiai pats prisipažino, jog yra neištikimas“ – apie savo darbo praktikoje pasitaikančias situacijas pasakojo R. Rafaelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat Rytį žmonės kviečiasi kartu žaisti pokerį, ar klube padėti susirasti merginą.

„Kartais žmonės nori su manimi kartu nueiti į klubą. Jiems turiu pasakyti, į kurias merginas verta atkreipti dėmesį, kurias verta užkalbinti, o kurios užimtos ar yra kietakaktės“ – neslėpė Rytis.

Gestai klaidina

Pašnekovas teigė, kad ne visuomet yra teisus ir kartais gali suklysti. Dėl šios priežasties jis uždarbį ima tik tuomet, kai jo atsakymus patvirtina ekspertas arba klientas.

„Aš eksperimentą atlieku remdamasis savo išmanymu, stebėdamas gestus. Tačiau mentalizmas patikimas tik 80 procentų. Su klientu iš karto susitariame dėl kainos. Aš atlieku eksperimentą, pateikiu išvadas, o jeigu būnu teisus, tuomet atsiskaitom“, – apie savo darbą specifiką pasakojo Rytis.

REKLAMA

Dvidešimtmetis jaunuolis teigė, kad emocijas atskirti yra sunku, todėl reikia stebėti ne atskirus gestus, o jų visumą. Kaip sako mentalistas, meluodamas žmogus gali jausti skirtingas emocijas – jis gali gėdytis, o gali ir bausmės bijoti.

„Kai žmogus bijo, įsitempia jo raumenys, žandikaulis. Tačiau tai labai panašu į nuostabą – atvėpęs žandikaulis, pakilę antakiai, raukšlės ant kaktos. Kartais žmogus nustemba, bet iš jo veido gali pasirodyti, kad jis išsigando. Kad būtų įmanoma atskirti šias mimikas reikia daug praktikos“, – sakė Rytis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų