0

Olimpiniam atrankos turnyrui besirengianti Lietuvos rinktinė į JAV išvyksta taip ir neiškovojusi pergalės. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai Kauno „Žalgirio“ arenoje 70:82 (24:18, 17:36, 16:17, 13:11) nusileido Iliaso Zouroso vadovaujamai Graikijos rinktinei ir pasirengimo etape patyrė antrąją nesėkmę iš eilės.

Pirmajame kontroliniame mače lietuviai šeštadienį Klaipėdoje 74:78 nusileido Makedonijos krepšininkams.

Graikams sekmadienį nepadėjo Vassilis Spanuolis, o Lietuvos rinktinėje registruoti nebuvo Simas Jasaitis ir Šarūnas Jasikevičius.

Susitikimą lietuviai pradėjo tiksliais Roberto Javtoko ir Lino Kleizos metimais, tačiau du dvitaškius su pražangomis iš eilės pelnę graikai sužaidus tris minutes išlygino rezultatą - 6:6. Netrukus lietuviai surengė spurtą 6:2 ir po L.Kleizos bei Manto Kalniečio tikslių atakų Kęstučio Kemzūros auklėtinių persvara šoktelėjo iki keturių taškų - 12:8. Antroje ketvirčio pusėje abiejų ekipų krepšininkai nuolatos stojo prie baudų metimų linijos, o čia sėkmė jau šypsojosi lietuviams, kurie po pirmojo kėlinio pirmavo 24:18.

Antrąjį kėlinį Graikijos rinktinė pradėjo 10:1 ir po dviejų Ioannio Vougiouko baudų metimų jau svečiai įgijo trijų taškų pranašumą - 28:25. Sužaidus tris minutes Deividas Dulkys tolimu metimu atstatė pusiausvyrą (28:28), tačiau graikai ir vėl kiek nutolo - 37:31. Likus žaisti pusketvirtos minutės L.Kleiza buvo nubaustas nesportine pražanga, o penkis taškus vienos atakos metu pelnę Graikijos rinktinės krepšininkai padidino atotrūkį iki dviženklio - 45:34. Vienu metu lietuvių deficitas buvo pasiekęs keturiolikos taškų žymę (36:50), bet prieš pat pertraukę aikštės šeimininkai sugebėjo minimaliai priartėti - 41:54.

Nieko gero Lietuvos rinktinei nežadėjo ir trečiojo kėlinio pradžia. Sužaidus pustrečios minutės I.Zouroso auklėtinių persvara pasiekė penkiolikos taškų ribą (58:43), o dar po poros minučių skirtumas jau buvo septyniolika taškų - 62:45. Penki Pauliaus Jankūno taškai iš eilės kiek pagerino lietuvių situaciją (50:62), tačiau sumažinti atsilikimo iki vienženklio K.Kemzūros komandai nepavyko iki pat kėlinio pabaigos. Gynyboje ir toliau daugybę dvikovų pralaimėjusi Lietuvos rinktinė prieš lemiamą ketvirtį turėjo keturiolikos taškų deficitą (57:71), o sirgalių nuotaiką kiek praskaidrino nebent Tomo Delininkaičio tikslus metimas iš savo aikštės pusės paskutinę ketvirčio sekundę.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviams pavyko stabilizuoti atsilikimą, tačiau pasivyti nutolusius Graikijos krepšininkus trukdė klaidos ir netikslūs metimai. Likus žaisti tris minutes Graikijos ekipa ir toliau turėjo dvylikos taškų pranašumą (78:66), bet Paulius Jankūnas dvitaškiu po labai ilgos pertraukos sumažino lietuvių atsilikimą iki vienženklio - 69:78. Visgi tai buvo viskas, ką Lietuvos rinktinė sugebėjo šį sekmadienio vakarą. Per likusį laiką Graikijos rinktinė išsaugojo persvarą ir laimėjo rungtynes 82:70.

Lietuva: L.Kleiza (8 atk. kam.), T.Delininkaitis ir M.Kalnietis (tritaškiai 0/5)  - po 10, P.Jankūnas 9 (7 atk. kam.), R.Javtokas 8, M.Kuzminskas 6, A.Kavaliauskas ir D.Dulkys - po 5, A.Juškevičius 4, J.Valančiūnas 2.

Graikija: K.Kaimakoglou 14 (8 atk. kam.), G.Printezis 12 (6 rez. perd.), K.Papanikolaou, N.Calathes (7 atk. kam.) ir K.Vasilliadis - po 11.