0

Balandžio 7 dieną Plovdive (Bulgarija) Lietuvos atstovai dalyvavo Pasaulio jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionato jaunimo špagos varžybose, teigiama pranešime spaudai.

Kovas ryte pradėjo merginos parengiamajame varžybų etape. Jame, kovojant iki penkių dūrių, Adelė Karoblytė ir Viktė Ažukaitė laimėjo po 3 kovas iš 5, o Akvilė Katkovaitė – 3 kovas iš 6. Visos merginos pateko į tolesnį – atkrintamąjį varžybų etapą ir turėjo galimybę tęsti varžybas kovose iki 15 dūrių.

Kovojant dėl patekimo į geriausiųjų 64-uką, Adelė Karoblytė suklupo susitikusi su Nyderlandų fechtuotoja Carmel Tulen - pralaimėjo jai rezultatu 13-15, o Viktė Ažukaitė 12-15 nusileido Puerto Riko atstovei Elinette Diaz Rivera. Akvilė Katkovaitė 15-12 nugalėjo turkę Dilarą Unal tačiau, siekdama prasiveržti tarp 32 geriausių planetos špagininkių savo amžiaus grupėje, rezultatu 8-15 turėjo pripažinti varžybų favoritės rusės Darijos Martyniuk pranašumą. Galutinėje įskaitoje tarp 128 dalyvių A. Katkovaitė užėmė 53, V. Ažukaitė - 72, o A. Karoblytė - 76 vietas.

Vėliau startavę vaikinai parengiamosiose kovose pasirodė panašiai, kaip ir merginos – Edgaras Dvariškis pelnė 4 pergales iš 6 galimų, Kasparas Šatkauskas – 3 iš 6, o Lukas Minkevičius – 2 iš 6. Tęsdami pasirodymą atkrintamąjame etape, lietuviai, deja, neįveikė pirmojo barjero. Edgaras Dvariškis vos dviem dūriais (13-15) pralaimėjo izraeliečiui Maksimui Pozdniakovui, Lukas Minkevičius 11-15 nusileido Liuksemburgo atstovui Flavio Giannotte, o Kasparas Šatkauskas 6-15 turėjo pripažinti ispano Guillerm Sanchez Rodriguez pranašumą. Galutinėje įskaitoje tarp 175 dalyvių, E. Dvariškis užėmė 78, K. Šatkauskas – 101, L. Minkevičius – 114 vietas.