Lietuviai pirmą mačą ledo ritulio čempionate pralaimėjo net 5:12

Pirmadienį Olandijos mieste Tilburge prasidėjusio pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono A grupės turnyro pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 5:12 (0:2, 4:4, 1:6) pralaimėjo Ukrainos komandai.

Lietuvos rinktinei nepadėjo aktyvumas puolime: lietuviai daugiau kartų smūgiavo į vartus (43), Ukrainos komanda – 35.

Tačiau ukrainiečių vartininkas atlaikė 85,75 visų metimų, o lietuvių vartų sargas Artūras Kuzmičius – 72 proc. metimų.

Mūsų šalies rinktinei tris įvarčius pelnė Tadas Kumeliauskas (23, 26 ir 36 min.; 1 rezultatyvus perdavimas), po kartą pasižymėjo Martynas Šlikas (33) ir Dovydas Kulevičius (54). Nerijus Ališauskas atliko tris rezultatyvius perdavimus, Artūras Katulis – du.

Pirmąjį kėlinį ukrainiečiai laimėjo 2:0, o antrojo kėlinio pradžioje padidino savo pranašumą iki keturių įvarčių 4:0. 23-iąją min. T. Kumeliauskas sušvelnino skirtumą, tačiau mūsiškiams nepavyko apsiginti nuo varžovų atakos ir komandas vėl skyrė keturi įvarčiai 5:1.

26-ąją min. T. Kumeliauskas įmušė antrąjį savo įvartį, 33-iąją min. taikliai į varžovų vartus smūgiavo M. Šlikas, 36-ąją min. vėl pasižymėjo T. Kumeliauskas ir skirtumas sumažėjo iki minimumo 4:5. Baigiantis antrajam kėliniui ukrainiečiai spėjo įmušti dar vieną įvartį 4:6.

Trečiojo kėlinio pradžioje Ukrainos rinktinė įmušė du įvarčius be atsako ir vėl nutolo 8:4. 54-ąją min. pasižymėjo D. Kulevičius, bet iki rungtynių pabaigos ukrainiečiai padidino savo pranašumą iki septynių įvarčių.

Beje, Lietuvos rinktinė dėl ugnikalnio išsiveržimo Islandijoje į Olandiją buvo priversta važiuoti autobusu. Į Tilburgą mūsiškiai atvyko tik vėlų sekmadienio vakarą, todėl nebespėjo surengti treniruotės.

Antradienį lietuviai žais su Austrijos, ketvirtadienį – su Olandijos, šeštadienį – su Serbijos, o sekmadienį – su Japonijos komandomis.

Turnyro nugalėtoja iškops į aukščiausiąjį divizioną, o paskutinę vietą užimsianti ekipa iškris į II-ąjį divizioną.