Vokietijoje prasidėjusiame Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate pirmoji dieną sėkmingai susiklostė abiems Lietuvos dvivietėms, kurios kovą dėl medalių tęs pagrindiniuose finaluose.

Tiesiogiai į vyrų dviviečių kanojų 500 m rungties pagrindinį finalą pateko Jevgenijus Šuklinas bei Tomas Gadeikis, kurie laimėjo pirmajame atrankos plaukime finišavo antri (1 min. 47,719 sek.).

Plaukimo nugalėtojais tapo rusai Ivanas Štylius bei Aleksejus Korovaškovas (1:46,739), o trečiojo kelialapio į finalą savininkais tapo treti finišavę baltarusiai Dmitrijus Riabčenka ir Aleksandras Vočeckis (1:48,639).

Vyrų dviviečių baidarių 1000 m rungties antrajame atrankos plaukime Ričardas Nekriošius bei Andrejus Olijnikas buvo ketvirti (3:11,885) ir dėl vietos pagridiniame finake buvo priversti kovoti paguodos plaukime.

Antrojo atrankos plaukimo nugalėtojais tapo rusai Ilja Medvedevas ir Antonas Riachovas (3:10,223), aplenkę prancūzus Arnaud'as Hyboisas bei Etienne'ą Hubert'ą (3:11,021) ir ispanus Victorą Rodriguezą bei Diego Cosgay'ų (3:11,664).

Paguodos plaukime R.Nekriošius ir A.Olijnikas užėmė antrą (3:19,218), pralaimėję tik ukrainiečiams Romanui Kopystynskiui bei Sergejui Baštovojui (3:17,703).