Šeštadienį Antverpene (Belgija) vykusiame Europos karatė kiokušin suaugusiųjų čempionate Lietuvos atstovai iškovojo aštuonis medalius - penkis aukso, du sidabro ir vieną bronzos.

Komandų įskaitoje Lietuvos atstovai užėmė pirmąją vietą.

Europos čempionais tapo Lukas Kubilius (svorio kategorija virš 90 kg), Orestas Procas (iki 80 kg), Margarita Čiuplytė (virš 65 kg), Inga Mikštaitė (iki 65 kg) ir Diana Mačiūtė (iki 55 kg). Sidabro medalius pelnė Rūta Brazdžionytė (iki 55 kg) ir Edgaras Sečinskis (iki 90 kg), bronzą iškovojo Diana Balsytė (virš 65 kg).

D. Mačiūtė finale privertė pasiduoti savo komandos draugę R. Brazdžionytę, I. Mikštaitė įveikė vengrę Lidiją Kormondi (Lidia Kormondi), o nugalėtojos titulą gynusi M. Čiuplytė nugalėjo vengrę Čengę Sepeši (Csenge Szepesi). L. Kubilius finale nugalėjo daną Brajaną Jakobseną (Brian Jacobsen), O. Procas įveikė švedą Džimį Koliną (Jimmie Collin), o Europos pirmenybių debiutantas E. Sečinskis dėl traumos finale nekovojo.

Visi finaluose kovoję Lietuvos sportininkai pelnė kelialapius į 2013 metais Vilniuje vyksiantį pasaulio čempionatą pagal svorio kategorijas.