Lietuviai Europos imtynių čempionate kol kas dar nesublizgėjo

Šiandien Vilniuje iškilmingai prasidėjo Europos imtynių čempionatas. Deja, pirmoji jo diena nebuvo sėkminga Lietuvos atstovams, kurie laisvųjų imtynių rungtyje nesugebėjo įveikti kvalifikacijos.

Vienintelis Vitalijus Tavgenas (svorio kategorija iki 66 kg) turėjo šansų pakovoti dėl bronzos medalio, tačiau jau pirmojoje paguodos varžybų dvikovoje 0:7 nusileido 2007 ir 2008 metų Senojo žemyno pirmenybių bronzos medalių laimėtoju vengrui Gergo Woelleriui ir baigė savo pasirodymą. Norint iškovoti bronzą, mūsiškiui reikėjo patiesti ne tik vengrą, bet ir dar vieną priešininką.

Priminsime, kad 21-ų metų V. Tavgenas pirmąją kovą pralaimėjo praėjusių metų pasaulio jaunimo vicečempionui 19-mečiui Azerbaidžano atstovui Jabrajilui Hasanovui, kuris pasiekė finalą, suteikdamas Lietuvos imtynininkui galimybę kovoti dėl bronzos medalio.

Vytas Čumakovas (iki 55 kg) pirmojoje kovoje įveikė 23-ejų metų lenką Marciną Pawlaką, tačiau po to pralaimėjo 19-mečiui Azerbaidžano sportininkui Jašarui Alijevui, kuris nepateko į finalą ir nesuteikė lietuviui kelialapio į paguodos varžybas.

22-ejų metų Giedrius Morkis (iki 84 kg) įveikė 25-erių metų ispaną Javierą Ramosą, tačiau po to pralaimėjo 23-ejų metų armėnui Harutjunui Jenokianui ir baigė pasirodymą pirmenybėse.

19-metis Simas Norkus (iki 120 kg) jau pirmojoje kovoje nusileido 30-mečiui ukrainiečiui Vasilijui Tesmeneckiui, kuris vėliau pralaimėjo Armėnijos imtynininkui.

Trečiadienį „laisvūnai“ kovos svorio kategorijose iki 60, iki 74 ir iki 96 kg. Iš lietuvių kovos Šarūnas Jurčys, Edgaras Voitechovskis ir Mindaugas Rumbutis.

Ketvirtadienį ir penktadienį Europos čempionate kovos moterys, o šeštadienį ir sekmadienį – graikų-romėnų imtynių atstovai.