Eurolygos reguliariojo sezono trečiajame ture Mindaugo Kuzminsko ir Artūro Gudaičio atstovaujama Sankt Peterburgo „Zenit“ (2/1) svečiuose 67:77 (14:21, 17:15, 21:23, 15:18) nusileido Maskvos CSKA (2/1), kuriai dėl nugaros traumos nepadėjo Marius Grigonis.

CSKA savo taisykles aikštelėje primetė nuo pirmųjų minučių, kai surengė spurtą 16:2. Vis tik „Zenit“ nesutriko ir pirmojo kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki 7 taškų – 14:21.

Antrojo ketvirčio pradžioje Jordano Loydo ir Mateušo Ponitkos taiklūs metimai grąžino svečius į rungtynes (17:21). Kiek vėliau CSKA sutvirtino gynybos gniaužtus ir vėl kiek pabėgo, bet tada svarbų tritaškį pataikė Mindaugas Kuzminskas (23:27).

Po didžiosios pertraukos itin sėkmingą atkarpą sužaidė Dimitrijus Kulaginas, o J.Loydas rezultatą išlygino (38:38). Lygybe svečiai džiaugėsi neilgai – nesulaikomai žaidęs Tornike Šengelija vėl truktelėjo CSKA į priekį (46:38). 30-asis gruzino taškas išsaugojo 8 taškų persvarą, iki kėlinio pabaigos likus žaisti apie dvi minutes (57:49).

Sužaidus tris minutes ketvirtajame kėlinyje, CSKA susikrovė dviženklį pranašumą po dviejų iš eilės sėkmingų epizodų, kuriuos sukūrė T.Šengelija ir Willas Clyburnas (66:54). To pakako, jog CSKA palaužtų „Zenit“ krepšininkų viltis sugrįžti ir laimėjo šį susitikimą 77:67.

CSKA gretose šiame mače nesulaikomas buvo T.Šengelija, kuris per 34 minutes sumetė 33 taškus (10/16 dvit., 2/4 trit., 7/11 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 7 pražangas, po sykį suklydo bei prasižengė ir surinko 36 naudingumo balus.

Tai buvo rezultatyviausios kartvelo rungtynės karjeroje. Ankstesnis rekordas, 31 pelnytas taškas, buvo pasiektas 2019 m. lapkritį įvykusiose rungtynėse tarp buvusios T.Shengelia ekipos Vitorijos „Baskonia“ ir Tel Avivo „Maccabi“.

M.Kuzminskas pralaimėjusiems per 13 minučių įmetė 5 taškus (0/1 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį, blokavo metimą, išprovokavo 2 pražangas, dusyk suklydo, kartą prasižengė ir surinko 5 naudingumo balus.

A.Gudaitis per 18 minučių pasižymėjo 6 taškais (2/4 dvit., 2/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, blokavo metimą, išprovokavo 4 pražangas, dusyk pažeidė taisykles ir surinko 8 naudingumo balus.

CSKA: Tornike Šengelija 33, Willas Clyburnas 16 (7 atk. kam.), Johannesas Voigtmannas ir Aleksejus Švedas po 8.

„Zenit“: Jordanas Loydas 19 (5/8 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud.), Dimitrijus Kulaginas ir Andrejus Zubkovas (5 atk. kam.) po 8, Jordanas Mickey 7 (5 atk. kam.).