Praėjusį savaitgalį, lapkričio 22-23 dienomis, Rygoje (Latvija) įvyko finalinis Baltijos pulo lygos (BPL) turnyras. Teisę dalyvauti šiame turnyre iškovojo sportininkai iš 4 šalių: Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos, teigiama pranešime spaudai.

Į finalinį BPL etapą kasmet patenka tik tie sportininkai bei sportininkės, kurie per einamuosius metus dalyvauja keturiuose tarpiniuose lygos etapuose, kaupia reitingo taškus ir pakliūva į geriausiųjų TOP-32 vyrų grupėje arba TOP-16 bendroje moterų ir veteranų grupėje.

Po įtemptų kovų pirmąją turnyro dieną, į antrąjį varžybų etapą pateko taikliausi 8 vyrų grupės sportininkai bei 4 moterų ir veteranų grupės sportininkai.

Į aštuntuką vyrų gupėje pateko du lietuviai: Domas Mineikis ir Pijus Labutis. Deja, pirmoje atkrintamųjų varžybų kovoje Domas krito iš turnyro nuo esto Joono Saskos. Visą susitikimą pirmavęs Domas neatlaikė įtampos ir nusileido estui rezultatu 9:10. Domas tenkinosi penktąja vieta.

Pijus Labutis ketvirtfinalyje taip pat susitiko su Estijos sportininku, tačiau ką tik grįžęs iš Pasaulio jaunimo čempionato, kuriame iškovojo bronzos medalį, jis pademonstravo aukštos klasės žaidimą ir nugalėjo varžovą Oliverį Leppą rezultatu 10:5. Pusfinalio dvikovoje Pijui Labučiui teko žaisti su Domo priešininku estu Joonu Saska. Šiame mače P. Labutis, nepalikdamas savo priešininkui didelių vilčių, iškovojo kelialapį į varžybų finalą įveikęs savo priešininką rezultatu 10:5. Finale jo laukė visai pulo bendruomenei gerai pažįstamas esatas Denisas Grabe.

Iš pradžių finalinė kova vyko taškas į tašką, tačiau jaunajam sportininkui iš Lietuvos ko gero pritrūko jėgų, todėl susitikimui įpusėjus P. Labutis atsiliko, o įspudingą trofėjų iškovojo Denisas, užėmęs pirmąją vietą rezultatu 10:4. Pijui buvo įteiktas sidabro medalis.

Moterų ir veteranų grupėje į antrąjį varžybų etapą pateko dvi lietuvės: Simona Milišauskaitė ir Agnė Jarušauskaitė. Burtai lėmė ir tautietės susitiko pusfinalyje. Žaidimo pradžioje Simona išsiveržė į priekį rezultatu 2:0. Tačiau Agnė taip greitai nepasidavė ir netrukus išlygino rezultatą iki 5:5. Po keleto netaiklių Simonos smūgių Agnė įgavo partijų pranašumą ir galop šventė pergalę - 8:5.

Finale Agnė Jarušauskaitė susitiko su pulo veteranu iš Latvijos Ojars Blezurs. Ojars užtikrintai laimėjo partiją po partijos ir iškovojo pirmąją vietą rezultatu 8:2. Agnė pasipuošė sidabru.