Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
h-t-t-p://foto.delfi.lt/Atpildas
Vėliavų naudojimo fotografijos, žemėlapiai su Sarmatijos šalimi iki ją pervadinimo Lietuvos didžiąja kunigaikštyste, pusė tūkstančio svastikų fotografijos - t.sk. ir lietuviškos, ir kt.
Kažkoks keistas toks priešiškumas trispalvei. Aišku, tai kiekvieno reikalas. Sakykime ir JAV-jose tikriausiai atsirastų nemažai žmonių, kurie teigtų, jog JAV vėliava negera ar neatitinka kokių nors taisyklių.

Reikia pasakyti, kad vėliavas nulemia ne tik taisyklės, bet ir istorijos įvykiai. Vėliava visuomet būna tam tikrų idėjų pasireiškimo ženklu. Tai ir pažiūrėkime.

Vytis turėjo reikšti tai, ką valstybė duodavo savo piliečiams tais laikais, t. y. saugumą nuo priešų ir tautos laisvę. Matyt Lietuviai anais laikais aiškiai pajuto, kaip netoli tauta buvo nuo pražūties, kuomet dar neturėjo savo valstybės. Gal todėl vytis iš valstybės antspaudo buvo perkeltas į valstybės ženklą ir į valstybės vėliavą.

Prieškarinėje Lietuvoje buvo dvi vėliavos, viena su vyčiu, kita tautinė trispalvė. Abi kartu sudėtos jos reiškė Lietuvos valstybės atkūrimą, remiantis tuo, kaip valstybingumą supranta Lietuvių tauta. Arba, kitaip imant, reiškė, jog atkuriama lietuviška Lietuva. Vėliava su vyčiu reiškė senąją valstybę, trispalvė Lietuvių tautą.

Tarybiniais laikais abi vėliavos buvo uždraustos. Niekas viešai to nesakydavo, bet persekiotojai saugumiečiai puikiai žinojo: kas iškelia vieną iš dviejų vėliavų yra už nepriklausomos, anų žmonių kalba, "buržuazinės" Lietuvos atkūrimą. Tuo labiau tą suprato visi, kurie norėjo tuometinę Tarybų Lietuvą pakeisti į laisvesnę ir teisingesnę. Taigi, abi vėliavos ėmė vienodai reikšti prieškarinę nepriklausomą Lietuvą. Kai trispalvė 1989 metais vėl buvo iškelta, garsiai apie nepriklausomą Lietuvą dar nebuvo kalbama. Bet tos vėliavos iškėlimas tuo metu pasakė daugiau negu žodžiai.

Tiesa, galima sakyti kad trispalvė 1989 mt. paplito todėl, kad ją buvo lengviau pasigaminti. Nes tuomet žmonės iškeldavo ir vėliavas su vyčiu, bet daug rečiau. Taip trispalvė ir įgijo naują reikšmę. Ji tapo Sąjūdžio ir atkurtos valstybės vėliava.

Dabar kai kas sako, kad dėl vėliavos buvo padaryta klaida. Kur klaida? Ar suklydo istorija? Juk 1989-92 metų įvykiai jau irgi istorija. -- Beje, kažin ar išeina kažką labai prieštarauti tiems, kurie nori taisyti tokias istorines kaip ir klaidas. Gal tiesa ir jų pusėje? Kodėl ne? Juk yra, pvz., Prancūzijoje žmonių, kurie mano, kad Prancūzijos vėliava turėtū būti ne respublikonų trispalvė, bet karališkoji su trimis lelijomis. Vien tiktai kad tai atrodo labai keistai.







prieš kalbėdami, pirmiausiai išsiaiškinkite tikras lietuviškos trispalvės spalvas - jos yra sodrios ir visai kitokios negu kelių afrikos valstybių. Lyginimas su afrikietiškomis yra pigi demagogija.
reikia greiciau grazinti Vycio veliava:) ji ir daug senesne ir charizma ir jega is jos tryksta!
sutinku kad veliava reikia keisti, nes spavos afrikietiskos ar pietu amerikoj venesuelos ar kolumbijos panasios. jau geriau raudona..
Taip, senąją vėliavą reikėtų atgaivinti, pritariu E.Rimšai, tačiau nereikėtų taip sumenkinti ir Mūsų trispalvės - daug ji reiškia Lietuvai ir tikrai nereikėtų jos nustumti į šoną.
truputi daudiau knygu paskaitykite, gherbiamasis
Afrika - žmonijos lopšys ir ateitis. Nepasiduokim anti-afrikietiškom provokacijom, laikykimės oriai už Lietuvos vėliavos.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų