Lietuvos rinktinės krepšininkų veiduose – rimtis giedant himną prieš rungtynes su Kanados rinktine. Čia kaip visuomet susirinkusi ir gausi Lietuvos sirgalių armija, kuri savo užsidegimu prilygsta šeštajam žaidėjui ant parketo.

Marius Grigonis išprovokuoja varžovo pražangą besigindamas. NBA čempionų treneriui Nickui Nurse’ui belieka tik susiimti už galvos.

Skėsčioti rankomis jam tenka ir toliau kol stebi kaip Edgaras Ulanovas štai taip įveikia geležinę jų auklėtinių gynybą.

Tiesa, Kanados rinktinės trenerio veide pasirodo šypsena, kai jo buvęs auklėtinis Jonas Valančiūnas prasižengia puolime bandydamas pataisyti Ulanovo tritaškį. Nedelsiant paprašo ir minutės pertraukėlės.

Į ilgąją pertrauką Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išeina su dešimties taškų pranašumu.

Trečiajame ketvirtyje lietuviai kone visą laiką išlaiko dviženklį pranašumą. O prieš paskutinį kėlinuką su pražanga pelnyti Mindaugo Kuzminsko taškai priverčia siautėti žalią sirgalių minią.

Prieš rungtynes Nurse’as buvo pasiuntęs aiškų signalą, kad pamokys Valančiūną, bet dabar jam tenka tik stebėti kaip gražiai taškus pelno NBA lietuvių tandemas.

Nemalonus epizodas tiksint paskutinei minutei. Arnas Butkevičius štai taip virsta ant parketo. Visi sulaiko kvėpavimą, bet komandos draugų padedamas atsistoja. O paskutinis Kuzminsko dėjimas – tik formalumas.

Turėjusi būti vien iš NBA galiūnų, gerokai nukraujavusi Nurse’o komanda nusileidžia rezultatu 69:92.

Adomaičio auklėtiniai šia pergale jau užsitikrina vietą kitame etape. O Kanados rinktinei čempionatas baigėsi.

Mūsiškiams daugiausiai taškų – po 13 – pelnė Valančiūnas ir Ulanovas. Dar po 11 pridėjo Kalnietis ir Kuzminskas.

Paskutinis išbandymas Lietuvai H grupės rungtynėse laukia jau šį ketvirtadienį su Australijos krepšininkais. Nuo 14 valandos 30 minučių tiesioginę rungtynių transliaciją stebėkite per TV3.