Čempiono titulą ginančiam Sopoto "Prokom Trefl" klubui su trimis lietuviais sekmadienį nepavyko užsitikrinti vietos Lenkijos vyrų krepšinio pirmenybių pusfinalyje.

"Prokom Trefl" krepšininkai trečiąsias ketvirtfinalio rungtynes išvykoje po dviejų pratęsimų 103:107 (23:18, 18:20, 16:17, 18:20, pratęsimai - 12:12, 16:20) pralaimėjo Gdansko Starogardo "Polpharma" penketukui, kuris sušvelnino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1:2.

Pirmąsias dvejas rungtynes Sopoto krepšininkai namuose laimėjo 100:62 ir 78:66.

34 taškus sekmadienį į aikštės šeimininkų krepšį įmetė Christianas Dalmau, po 17 - Huseynas Besokas ir Donatas Slanina.

Lietuvis per nepilnas 49 minutes (48:42) prametė visus 3 tritaškius, tačiau pataikė 5 dvitaškius iš 6 ir visus 7 baudų metimus. Be to jis atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Beveik 9 minutes (8:42) žaidęs Tomas Pačėsas svečiams pelnė 3 taškus (tritaškiai 1/2, dvitaškiai 0/1) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o pusaštuntos minutės (7:25) aikštėje praleidęs Tomas Masiulis prametė abu dvitaškius, tačiau spėjo sugriebti 3 kamuolius ir atlikti rezultatyvų perdavimą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Patrickas Okaforas (26 tšk.), Davidas Loganas (23 tšk.) ir Iwo Kitzingeris (20 tšk.).

Ketvirtosios serijos rungtynės pirmadienį vėl bus žaidžiamos Gdansko Starogarde.

Nesėkmę trečiosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse patyrė ir Slupsko "Energa Czarni" klubas su Mantu Česnauskiu bei Evaldu Jociu sekmadienį namuose 64:66 (14:16, 17:17, 17:18, 16:15) nusileidęs šalies vicečempionams Vloclaveko "Anwil" krepšininkams, kurie persvėrė serijos iki trijų pergalių rezultatą - 1:2.

Pirmąsias rungtynes Vloclaveke "Energa Czarni" komanda laimėjo po dviejų pratęsimų rezultatu 96:86, o antrąsias pralaimėjo 57:66.

M. Česnauskis sekmadienį į svečių krepšį įmetė 12 taškų ir rezultatyvumu komandoje nusileido tik Aleksandrui Kudriavcevui, pelniusiam 17 taškų.

Lietuvis per 22 minutes (22:10) pataikė 1 tritaškį iš 3, 3 dvitaškius iš 5, realizavo 3 baudų metimus iš 4, sugriebė 1 kamuolį bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Beveik 28 minutes (27:41) žaidęs E. Jocys pelnė 7 taškus (tritaškiai 2/4, dvitaškiai 0/2, baudos 1/2), po krepšiais atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolį bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Ketvirtosios serijos rungtynės pirmadienį vėl vyks Slupske.

Kitų sekmadienio Lenkijos vyrų krepšinio čempionato trečiųjų ketvirtfinalio rungtynių rezultatai:

Ostruvo "Gipsar Stal" - Zgoželeco "BOT Turow"           74:80
Svecio "Polpak" - Vroclavo "ASCO Šląsk"                 65:67