Trečiadienio vakarą Vilniaus „Rytas“ (2-2) savų žiūrovų akivaizdoje iškovojo antrają pergalę Europos taurės turnyre. Ketvirtose D grupės rungtynėse vilniečiai rezultatu 86:79 (22:12, 22:22, 16:19, 26:26) įveikė iki šiol pergalės neiškovojusius Turino „Fiat“ krepšininkus (0-4).

Vilniečiai rungtynėse dominavo nuo pat pirmųjų sekundžių. Prabėgus trims minutėms „Rytas“ jau turėjo 5 taškų persvarą (9:4) ir nuo šios akimirkos Dainiaus Adomaičio auklėtiniai aikštelėje diktavo visas sąlygas – varžovai nei karto nebuvo persvėrę rezultato.

Tiesa, „Rytas“ rungtynių pabaigoje vos neprisižaidė, tačiau po nervingo ketvirtojo kėlinio iškovojo pergalę 7 taškų skirtumu.

Prie svarbios pergalės svariai prisidėjo Domminique'as Suttonas, pelnęs 20 taškų. Taip pat sėkmingai rungtyniavo ir ekipos naujokas Manny Harrisas, vien pirmoje rungtynių pusėje pelnęs 10 taškų. Tiek pat (po 10) surinko ir rungtynių pabaigoje du tritaškius pataikęs D. Sirvydis bei M. Echodas ir D. J. Seeley.

Vienas iš svarbiausių faktorių, lėmusių antrąją pergalę Europos taurėje – kova dėl atšokusių kamuolių. Ją vilniečiai laimėjo net 44:23.

„Rytas“ susitikimą pradėjo sėkmingai ir jau pirmojo kėlinio metu susikrovė 10 taškų pranašumą (22:12). Rungtynes aktyviai pradėjo ir Vilniaus komandos naujokas Manny Harris, kuris iškart pelnė 6 taškus. Taip pat gerą žaidimo kokybę demonstravo ir po traumos į aikštelę sugrįžęs komandos kapitonas Chrisas Krameris.

Antrojo kėlinio metu vilniečiai bent kelis kartus galėjo atitrūkti įtikinamu skirtumu, tačiau to padaryti neleido paskutinėmis atakos sekundėmis itin sudėtingu būdu pelnomi varžovų taškai.

Po dar vieno taiklaus Manny Harriso metimo komandas skyrė 12 taškų, tačiau iki ilgosios pertraukos „Rytui“ pavyko išsaugoti 10-ies taškų pranašumą (44:34).

Trečią ketvirtį „Rytas“ vėl pradėjo sėkmingiau, po dviejų Dominique'o Suttono taškų D. Adomaičio auklėtiniai skaičiavo jau 17 taškų (58:41) pranašumą, tačiau svečiai įsibėgėjo keliniui besibaigiant. Jie laimėjo atkarpą 6:16 ir prieš lemiamą ketvirtį sumažino atsilikimą iki 7 taškų (60:53)

Ketvirtajame kėlinyje prasidėjo „nervų karas“. Kai atrodydavo, kad vilniečiai vėl pabėgs įtikinamu skirtumu, „Fiat“ pelnydavo taškus, kurių, kaip galima spręsti iš D. Adomaičio reakcijų, galėjo ir nebūti.

„Ryto“ pergalę garantavo svarbiu metu pataikyti D. Suttono ir D. Sirvydžio tritaškiai. Dvi lemiamamas minutes svečiai nepelnė nei taško ir vilniečiai laimėjo svarbiausią rungtynių atkarpą 6:0, tiesa, likus vienai sekundei „Fiat“ metė tris baudų metimus ir sušvelnino atsilikimą iki 7 taškų (86:79).

Dvikova baigėsi, o Vilniaus „Rytas“ savo gerbėjams, nors ir patampę nervus, padovanojo antrąją pergalę Europos taurėje.

„Rytas“: Dominique‘as Suttonas 20, Deividas Sirvydis, Manny Harrisas, D.J. Seeley ir Martynas Echodas po 10.

„Fiat“: Tony Carras 20, Tyshawnas Tayloras 19, Jamesas McAdoo 12.

RUNGTYNIŲ EIGA:

STATINIAI KOMANDŲ PENKETAI:

„Rytas“: Chris Kramer, Evaldas Kairys, Dominique Sutton, D. J. Seeley, Deivydas Sirvydis.

„Fiat“: Jamil Wilson, Tony Carr, Giuseppe Poeta, James Mcadoo, Tekele Cotton.

4 kėlinys (86:79)

M. Echodas vėl pelnė du taškus, tačiau svečiai atsakė dvitaškiu su pražanga (62:58). Tris baudų metimus realizuoja Ch. Krameris, tačiau „Fiat“ atsakė dviem ir priartėjo iki 5 taškų. Vėliau komandos apsikeitė tritaškiais (68:63).

E. Kairys pelno dvitaškį ir komandas skiria 7 taškai. Du baudų metimus pelno D. Suttonas ir „Rytas“ priekyje 9 taškais (74:65), tiesa, dvitaškį pelno ir svečiai (74:67). Į D. Suttono tritaškį atsako ir Italijos komanda, ekipas skiria 10 taškų (77:70).

D. Sirvydis pelno tritaškį, tačiau grubiai klysta Ch.Krameris (80:77). Vilniečiai po nesėkmingos svečių atkarpos artėja antros pergalės link, likus 40 sek. komandas skiria 7 taškai (84:77).

3 kėlinys (60:53)

D. Suttonas pelno dar du taškus ir tampa rezultatyviausiu rungtynių žaidėju (11 taškų). Vilniečiai ir toliau nemažina apsukų, komandas po M. Echodo dvitaškio skiria jau 17 taškų (54:37).

„Rytas“ ir toliau sėkmingai renka taškus, svečiai iš Italijos atsilikimą mažina baudų metimais. Tiesa, likus trims minutėms smeigia ir tritaškį (58:46), o vėliau prideda ir dar vieną taikslų tolimą metimą (58:49).

Kėlinio pabaigoje vilniečiai ėmė strigti puolime, o tuo pasinaudoję svečiai laimėjo atkarpą 6:16 ir sumažino atsilikimą iki 7 (58:51), o vėliau ir 5 (58:53) taškų. Sėkmingas M. Echodo epizodas leido prieš lemiamą ketvirtį „Rytui“ susigrąžinti 7 taškų pranašumą (60:53).

2 kėlinys (44:34)

Ir toliau sėkmingai rungtyniauja M. Harris (8 taškai). Komandoms kurį laiką nesisėkė pelnyti taškų, kol galiausiai įspūdingu dėjimu „Siemens“ areną užtildė J. Mcadoo (26:19). Tiesa, vilniečių persvarą dar padidino D. Suttonas ir D. J. Seeley (30:19).

„Fiat“ pelnė 5 taškus iš eilės. Tai netenkina D. Adomaičio, jis prašo minutės pertraukėlės (30:24).

Į dar vieną svečių tritaškį atsakė D. Sirvydis (35:27), o vėliau įspūdingu dėjimu pranašumą padidino D. Suttonas (37:27).

Komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, Turino ekipa pataikė vieną baudos metimą, tačiau persvarą iki 12 taškų vėl padidino puikiai rungtyniaujantis M. Harris (42:30).

Į ilgają pertrauką „Rytas“ žengė turėdamas 10 taškų persvarą (44:34).

1 kėlinys (22:12)

„Rytas“ susitikimą pradėjo aktyviau. Pirmuosius 4 taškus pelnė E. Kairys, vėliau savo taškų saskaitą atsidarė ir po traumos grįžęs Ch. Krameris, o netrukus tritaškį pridėjo ir D. Suttonas (9:4).

Įpusėjus pirmajam dvikovos ketvirčiui svečiai pelnė pirmą savo tritaškį, tačiau lengvais taškais iš po krepšio atsakė Ch. Krameris. Vilniečiai po pirmų penkių minučių turėjo 5 taškų persvarą (12:7).

„Rytas“ ir toliau sėkmingai gynėsi bei tolo nuo svečių iš Italijos. Pirmuosius taškus pelnė ir M. Harris. Vėliau greitajame puolime vėl pasižymėjo Vilniaus komandos naujokas ir komandas skyrė jau 11 taškų, bet svečiai atsakė tritaškiu (18:10).

M. Echodas įspūdingu bloku sustabdė dar vieną Turino komandos ataką, M. Harris realizavo abu baudų metimus ir po pirmojo kėlinio „Rytas“ skaičiuoja 10 taškų pranašumą (22:12).

PRIEŠ RUNGTYNES

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai prieš dvikovą sulaukė gerų žinių – išsigydęs traumą šįvakar ant parketo grįžo komandos kapitonas, įžaidėjas Chrisas Krameris.

Be šio amerikiečio vilniečiams rungtyniauti sekėsi sunkiai – iš pradžių „Rytas“ išvargo pergalę Alytuje, kur po įtemtpos dvikovos rezultatu 73:79 buvo nugalėta vietos „Dzūkija“, o praėjusią savaitę sostinės komanda Europos taurėje rezultatu 61:70 nusileido Frankfurto „Skyliners“

Pergalė trečiadienį Vilniuje buvo būtina. „Rytas“ prieš šią dvikovą D grupėje (kurioje dėl vietos atkrintamosiose varžosi Kazanės UNIKS, Malagos „Unicaja“, Frankfurto „Skyliners“ Baro „Mornar“ ir Turino „Fiat“) buvo rikiuojami 4 vietoje.