Luka Dončičius savo pirmajame olimpinių žaidynių mače įsirašė į istoriją. Antrą rezultatyviausią pasirodymą užfiksavęs slovėnas atvedė saviškius į pergalę 118:100 prieš Argentiną.

„Argentina yra tikrai stipri komanda. Juos daug analizavome, ruošėmės sunkioms rungtynėms, jie turi puikius žaidėjus. Žaidėme tikrai gerai, ypač gynyboje,“ – po rungtynių džiaugėsi L. Dončičius.

Luka vien per pirmąjį kėlinį pelnė 17 taškų, dar 14 pridėjo antrajame. Argentiniečiai iš pradžių rinkosi taktiką leisti slovėnui mesti iš toli, bet tai tapo pražūtinga plano dalimi.

L. Dončičius per 31 minutę pelnė 48 taškus, pataikydamas 12/15 dvitaškių ir 6/14 tritaškių. Puolėjas užfiksavo antrą rezultatyviausią visų laikų olimpinių žaidynių pasirodymą.

Nedaug trūko ir iki rekordo – 1988-aisiais 55 taškus ispanams atseikėjo legendinis brazilas Oscaras Schmidtas.

„Visiškai sutinku, kad jis yra geriausias žaidėjas pasaulyje,“ – nedvejojo tiesiogiai paklaustas Slovėnijos rinktinės vyr. treneris Aleksandras Sekuličius.

Vėliau Slovėnijos žurnalistas užsiminė, kad ekipos žaidėjai patys sakė, kad L. Dončičius norėjo „išimti“ save iš rungtynių likus paskutinėms penkioms minutėms. Per tą laiką galėjo kristi ir O. Schmidto rekordas.

„Man nerūpi rekordai. Mes turime laimėti, to čia ir atvykome. Nesvarbu, buvo likę trys ar keturios minutės, bet mes laimėjome rungtynes,“ – sakė. L. Dončičius.

Pilną spaudos konferenciją su L. Dončičiumi ir A. Sekuličiumi stebėkite naujienos viršuje!