Šių NBA superžvaigždžių akistata – tikra krepšinio klasika. Akis į akį Michaelas Jordanas ir Magicas Johnsonas susidūrė ir 1991 metų NBA čempionato finale. Jame 4:1 triumfavo M. Jordano vedama „Chicago Bulls“ komanda, kuri palaužė „Los Angeles Lakers“.

Dramatiškas penktąsias serijos rungtynes penktadienį, gegužės 29-ąją, nuo 21.30 val. rodys „TV3 Sport“ kanalas ir vaizdo transliacijų internetu platforma „Go3“. Legendinę dvikovą komentuos Rytis Vyšniauskas.

Minėtose rungtynėse po trijų kėlinių rezultatas dar buvo lygus. Tačiau paskutiniame ketvirtyje svečiai iš Čikagos rungtyniavo solidžiau ir nugalėjo varžovus 108:101.

Aikštės šeimininkai itin didelį dėmesį skyrė M. Jordanui, o lemiamu momentu iššovė nemažai laisvės gavęs „Bulls“ snaiperis Johnas Paxsonas. Jis iš viso kiek netikėtai pelnė net 20 taškų. Jordanas „įprastai“ surinko 30 taškų, atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Nuostabiai žaidė kitas Čikagos ekipos vedlys Scottie Pippenas. Jo sąskaitoje – 32 taškai, 13 atkovotų kamuolių, 5 perimti, 7 rezultatyvūs. Abu jie nė karto nebuvo pasodinti ant suolo ir „arė“ po 48 minutes.

Nors įspūdingą statistiką surinko ir „Lakers“ žmogus-orkestras M. Johnsonas (16 taškų, net 20 perdavimų, 11 sugriebtų kamuolių), bet jis „Lakers“ nuo nesėkmės neišgelbėjo.

Finalo naudingiausiu žaidėju (MVP) pripažintas M. Jordanas. Tai buvo toks pirmasis jo trofėjus. Šis gynėjas per penkias dvikovas vidutiniškai rinko 31,2 taško, atliko 11,4 perdavimo, iš žaidimo atakavo 56 proc. taiklumu.

Įdomu tai, kad „Lakers“ krepšininkai svečiuose laimėjo pirmąsias serijos rungtynes, bet paskui pergales skynė tik „Bulls“. Nors viename serijos mače jie oponentus įveikė tik per pratęsimą. 1991 metais „buliai“ pirmą kartą tapo NBA čempionais.

Reguliariajame sezone „Lakers“ žaidėjai Vakarų konferencijoje liko tik treti, tačiau sugebėjo prasibrauti į didįjį finalą. „Bulls“ reguliajame sezone aplenkė visus priešininkus.

Vienu svarbesnių Čikagos klubo pergalių kalvių tą sezoną buvo vidurio puolėjas Horace'as Grantas. Jo sūnėnas Jerai Grantas neseniai atstovavo Klaipėdos „Neptūnui“. Šioje komandoje rungtyniavo ir Larry Drew, kurio tėvas (taip pat Larry) vilkėjo „Lakers“ aprangą 1991-ųjų NBA finale.