Visas ketverias rungtynes Pekino olimpinėse žaidynėse pralaimėję Latvijos ledo ritulininkai keliauja namo po pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo.

Grupės turnyre latviai 2:3 neprilygo Švedijai, 1:3 Suomijai ir 2:5 Slovakijai, bendrame rinktinių reitinge aplenkė tik Kiniją ir stojo į kovą dėl vietos ketvirtfinalyje prieš Danijos ledo ritulininkus, bet pralaimėjo ir jiems – 2:3 (1:1, 1:1, 0:1).

Mačas Latvijos rinktinei prasidėjo ne pagal svajonių scenarijų. Nesužaidus nė 8 minučių, traumą patyrė pagrindinis vartininkas Janis Kalninis. Jo vietą vartuose užėmęs Ivaras Punenovas visų rungtynių metu neatrodė užtikrintas.

Visus rungtynių įvarčius rasite ČIA:

Po kelių minučių (12:02) I. Punenovą įvarčiu „pakrikštijo“ Mortenas Poulsenas, bet pirmame kėlinyje (16:23) rezultatą išlygino į puolimą pabėgęs ir puikaus Renaro Krastenbergo perdavimo sulaukęs Lauris Daržinis.

Antrame kėlinyje tikslus L. Daržinio smūgis (22:33) pasinaudojus kiekybine dauguma persvėrė rezultatą, bet Julianas Jakobsenas atstatė pusiausvyrą (36:57).

Kiekybinis pranašumas trečio kėlinio pradžioje padėjo Danijos rinktinei po Markuso Lauridseno (41:45) įvarčio persverti rezultatą. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo pergalingas įvartis olimpinių žaidynių debiutantei Danijos rinktinei.

Olimpiados ketvirtfinalyje trečiadienį danai kovos prieš rusus.