Daug lūkesčių – skaudus nusivylimas. Taip galima apibūdinti Vilniaus futbolo klubo (REO) žaidimą po trijų savaičių pertraukos atnaujintose Lietuvos pirmosios lygos pirmenybėse. Sustiprinę savo gretas vilniečiai Kuršėnuose 0:2 (0:1) nusileido vietos „Ventai“.

Per pirmąsias 15-ojo turo varžybas sostinės komandos gynyba „nesiklijavo“: nesuderinti veiksmai ir šiurkščios pozicinės klaidos kainavo brangiai. Jau 5-ąją minutę vilniečių gynėjas Edgaras Rukštelė savo baudos aikštelėje pargriovė varžovą ir „Ventos“ žaidėjas Tomas Kavolis nuo 11 metrų žymos smūgiavo taikliai – 1:0.

Vilniaus FK pirmajame kėlinyje turėjo teritorinę persvarą, bet reali grėsmė prie šeimininkų vartų kilo tik porą kartų. Viskas, kas įsiminė, tai Tomo Ražanausko smūgis, kai skriejantį į vartus kamuolį atmušė kuršėniškių gynėjas, ir Vilniaus FK naujoko brazilo Diogo Porcino Bragos bandymas po kampinio kamuolį į vartų stačiakampį nukreipti galva.

Po pertraukos vilniečių žaidimas atrodė dar prasčiau. Tuo tarpu kuršėniškiai greitais išpuoliais nardė pro skylėtą varžovų gynybą ir ne kartą galėjo padidinti rezultatą. Galiausiai tai 80-ą minutę padarė į „Ventą“ iš Pakruojo „Kruojos“ perėjęs  Aivaras Bagočius. Rezultatas tapo 2:0.

Vilniaus FK treneris Stasys Baranauskas pripažino, kad tai buvo bene prasčiausios komandos rungtynės šį sezoną.

„Ir man reikia priprasti prie komandos, ir komandai prie manęs“, –po savo debiuto pirmojoje lygoje  kalbėjo patyręs saugas T. Ražanauskas.

Ilgą laiką čempionate pirmavę vilniečiai per penkis pastaruosius turus nelaimėjo nė karto ir per šias 450 žaidimo minučių nė karto „nenuginklavo“ varžovų komandų vartininkų.

Kėdainių derbyje „Nevėžis“ 5:0 sutriuškino „Lifosą“ ir artimiausius konkurentus lenkia 5 taškais. Per šį mačą tris įvarčius įmušęs Aivaras Lyberis snaiperių klasifikacijoje pasivijo vilnietį Andžejų Romeiko – abejų sąskaitoje po 14 taiklių smūgių.

Turo statistika:

Kuršėnų „Venta“ – Vilniaus FK (REO) 2:0 (1:0)

Įvarčiai: 5 min. (iš 11m.) Tomas Kavolis (5 min. iš 11 m), Aivaras Bagočius (80 min.).

Kėdainių „Nevėžis“ – Kėdainių „Lifosa“ 5:0 (3:0)

Įvarčiai: Aivaras Lyberis (16, 38, 54 min.), Domantas Nebilevičius (19 min.),  Mindaugas Daunoravičius (60 min.).

Šilutės „Šilutė“ – Kauno „Atletas“ 0:2 (0:0)

Įvarčiai: Lukas Baranauskas (62, 63 min.).

Trakų „Trakai“ – Kretingos „Minija“ 3:0 (1:0)

Įvarčiai: Rokas Masenzovas (12 min.), 50 min. Virmantas Lemežis (50 min.), Kirilas Vilkinas (52 min.).

9. „Minija“        14    2    2    10    12:39      8

Rezultatyviausi žaidėjai: Andžejus Romeiko (Vilniaus FK) ir Aivaras Lyberis („Nevėžis“) – po 14 įvarčių, Laurynas Stonkus („Lietava“) – 12, Mindaugas Jakštas („Lifosa“) –  8, Tomas Kavolis („Venta“) – 7.