Lietuvos krepšininkai, 64:44 (16:10, 17:11, 19:8, 12:15) įveikę Argentinos penketuką, iškovojo trečiąją pergalę pasaulio kurčiųjų vyrų krepšinio čempionate Graikijoje.

Užėmę savo grupėje pirmąją vietą, lietuviai pateko į pirmenybių ketvirtfinalį.

Argentiniečiai, kad neliktų grupėje treti, siekė bet kokiais būdais laimėti. Pirmosios minutės jiems buvo sėkmingos – išsiveržė į priekį 8:1, 10:4, tačiau įsižaidę Rolando Rakučio auklėtiniai sustabdė varžovus. Jau pirmajame ketvirtyje lietuviai pavijo ir aplenkė Pietų Amerikos atstovus.

Prasidėjus antrajam kėliniui Lietuvos komanda įgijo dviženklę persvarą – 21:10, vėliau ji ūgtelėjo iki 15 taškų – 32:17.

Nuo pirmųjų minučių nevengę šiurkštaus žaidimo, vėliau argentiniečiai ėmė siautėti aikštelėje. Arbitrai, siekdami nuraminti varžovus, skyrė jiems technines, nesportines, net diskvalifikacines pražangas.

Kiek besistengė Argentinos ekipa, paskutiniajame kėlinyje Lietuvos taikliarankiai pasiekė rekordinį 25 taškų pranašumą – 54:29, 59:34 ir tapo aišku, kad mūsų komandą neišleis pergalės iš rankų.

Lietuvos komandoje rezultatyviausiu žaidėju trečiosiose rungtynėse iš eilės buvo Benas Šimanauskas. Jis į argentiniečių krepšį „įsūdė“ 18 taškų.

„Labai svarbi pergalė – užsitikrinome pirmą vietą grupėje. Sėkmingai įveikėme pirmąjį etapą. Rungtynės buvo labai šiurkščios, kupinos argentiniečių provokacijų. Emocijos nenurimo net po rungtynių – varžovas spjovė į veidą vienam iš mūsų krepšininkų. Argentiniečiai parodė, kad nemoka pralaimėti. Varžovams, kad patektų į kitą etapą, buvo būtina pergalė, todėl jos siekė švariais ir nešvariais būdais.

Džiaugiuosi, kad mūsų krepšininkai susitvardė. Rungtynės nebuvo gražios – daug techninio broko. Apskritai tokios kautynės užgrūdina žaidėjus. Noriu pagirti vyrus, kad jie ne iš kelmo spirti“, – įspūdžiais apie susitikimą pasidalijo ir savo krepšininkams gerų žodžių negailėjo R. Rakutis.

Lietuviai šeštadienį, po mačo tarp Ukrainos ir Lenkijos rinktinių, sužinos ketvirtfinalio varžovą. Su šiame susitikime pralaimėjusia ekipa lietuviai pirmadienį 14.30 val. (Lietuvos laiku) susirems dėl bilieto į pusfinalį.