Olimpinių žaidynių atrankos turnyrą sėkmingai pradėjo Kroatijos nacionalinė rinktinė. Pirmosiose D grupės rungtynėse Kroatija 93:79 (19:16, 26:9, 20:28, 28:26) nugalėjo be lyderio Lucaso Mbahas a Moute žaidusią Kamerūno ekipą.

Šios rungtynės priminė prieš tai vykusį Slovėnijos ir Pietų Korėjos mačą. Kroatijos krepšininkai visą laiką išlaikė saugų pranašumą, kuri kamerūniečiams kartas nuo karto pavykdavo šiek tiek sumažinti.

Po apylygio pirmojo kėlinio, kurį kroatai laimėjo tik trijų taškų persvara (19:16), antrajame kėlinyje viskas stojo į savo vietas. Pirmų šešių antrojo ketvirčio minučių atkarpą europiečiai laimėjo 18:4 ir gerokai atitrūko - 37:20. Per šį kėlinį leidę Kamerūno rinktinei pelnyti vos 9 taškus, kroatai įpusėjus susitikimui turėjo jau dvidešimties taškų persvarą - 45:25.

Trečiajame kėlinyje kroatai šiek tiek išvaistė savo pranašumą, tačiau viskas, ką afrikiečiams pavyko padaryti paskutiniajame ketvirtyje, tai sumažinti deficitą iki vienuolikos taškų (81:70). Rungtynes Kroatija laimėjo rezultatu 93:79.

Sėkmingai nugalėtojų gretose rungtyniavo du praėjusius sezonus Kauno "Žalgiryje" žaidęs Marko Popovičius, kuris pelnė 17 (2/3 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 7/9 baudų) taškų bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyvumu gynėjas savo komandoje nusileido tik 22 taškus surinkusiam Marko Tomasui. Po 12 pridėjo Zoranas Planiničius, Marko Baničius ir Nikola Prkačinas.

15 minučių aikštėje praleidęs Damiras Markota pelnė 5 (1/2 dvitaškių, 1/3 tritaškių) taškus, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Kamerūno rinktinės gretose išsiskyrė Hardingas Nana (24 tšk.), Parfaitas Bitee (14 tšk.) bei Cyrille'as Makanda (11 tšk.).

Po rungtynių nugalėtojų ekipos gynėjas Marko Popovičius spaudos konferencijoje džiaugėsi pergale, tačiau tikino, kad reikia žaisti žymiai geriau.

„Svarbiausia, kad turnyrą pradėjome pergale. Nors rungtynių metu neišvengėme duobių, situaciją aikštėje kontroliavome 90 procentų laiko. Keletas mūsų klaidų antrajame ketvirtyje suteikė progą varžovams, kurie sugebėjo priartėti. Visgi netrukus susiėmėme, laimėjome atkarpą 16:2 ir rungtynių baigtis iš dalies buvo išspręsta“, - dėstė Kauno „Žalgiryje“ praėjusį sezoną rungtyniavęs kroatas.

M.Popovičius vylėsi, kad ateityje komanda rungtyniaus geriau: „Tikiuosi, kad tai yra pirmas žingsnis kito etapo link. Laukiame mačo su Puerto Riku ir tikimės, jog žaisime daug geriau, nes varžovas bus pajėgesnis. Viliamės, kad tose rungtynėse mums jau padės Roko-Leni Ukičius, kurio šiandien mums trūko“.