REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje šiuo metu netrūksta ne tik solidžią patirtį sukaupusių, tačiau ir gerai savo darbą atliekančių, tobulėjančių, jaunų krepšinio trenerių. Lietuviai treneriai mūsų šalies klubų yra labiau vertinami, nei užsieniečiai. Taip galima sakyti pažvelgus į Lietuvos krepšinio lygą (LKL) bei joje šiuo metu dirbančius strategus.

Lietuvoje šiuo metu netrūksta ne tik solidžią patirtį sukaupusių, tačiau ir gerai savo darbą atliekančių, tobulėjančių, jaunų krepšinio trenerių. Lietuviai treneriai mūsų šalies klubų yra labiau vertinami, nei užsieniečiai. Taip galima sakyti pažvelgus į Lietuvos krepšinio lygą (LKL) bei joje šiuo metu dirbančius strategus.

REKLAMA

Iš trylikos stipriausiame šalies krepšinio divizione rungtyniaujančių komandų tik keturios turi užsieniečius vyriausiuosius trenerius. Tuo tarpu devynioms kitoms vadovauja lietuviai, kurie nebūtinai yra praeityje jau ir šilto ir šalto matę specialistai.

Tikėtina, kad toks jau nebe pirmus metus aukščiausio lygio Lietuvos komandų rodomas pasitikėjimas savo šalies treneriais lietuviais, o kai kuriais atvejais net labai jaunais, bet kuriam karjeros siekiančiam strategui turėtų skambėti kaip nemenka motyvacija. 

Juk kas žino, galbūt ir jo paties sunkus darbas jau netrukus bus pastebėtas?

O ir tautiečių darbą vertinantiems sirgaliams tokia situacija turėtų patikti. Juk kai komanda iškovoja pergales, dar maloniau tampa žinojimas, kad vienas pagrindinių pergalių kalvių yra būtent specialistas iš Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

Pasitikėjimą po praėjusio sezono pademonstravo pusė LKL ekipų

Šešios iš dvylikos komandų, kurios LKL dalyvavo ir praėjusiais metais, šiemet į pergales keliauja su tais pačiais treneriais.

REKLAMA

Trenerio nekeitė Jonavos „CBet“, kuriai tiek praėjusį, tiek šį sezoną vadovauja Virginijus Šeškus. Kauno „Žalgiris“ toliau pasitiki Kaziu Maksvyčiu, o Kėdainių „Nevėžis“ Gediminu Petrausku. Klaipėdos „Neptūnas“ Mindaugu Braziu, o Vilniaus „Rytas“ Giedriumi Žibėnu. 

Prie Vilniaus „Wolves“ vairo antrą sezoną stovi ir praėjusio sezono viduryje vyriausiuoju treneriu tapęs Kęstutis Kemzūra.

Tuo tarpu „Gargždai“ komandos vairą patikėjo Laimonui Eglinskui, kuris pakeitė praėjusį sezoną komandos vyriausiojo trenerio poste sezoną baigusį Povilą Šakinį. O Pasvalio „Pieno žvaigždės“ į vyriausiojo trenerio postą pastatė Aurimą Jasilionį, kuris pakeitė praėjusį sezoną klubui vadovavusį Petrą Cvirką.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio „Lietkabelis“ šį sezoną pradėjo su latviu Robertu Štelmaheriu, tačiau netrukus prie komandos vairo grįžo kelis sezonus anksčiau vyriausiuoju treneriu čia dirbęs serbas Nenadas Čanakas.

„Šiauliai“ pasitraukusį legendinį Antaną Sireiką pakeitė jaunu latviu Nikolajumi Mazuru, o Utenos „Juventus“ pergalėms lipdyti pasisamdė serbą Oliverį Kostičių, pakeitusį praėjusį sezoną vyriausiojo trenerio pareigose dirbusį Donaldą Kairį.

Pasitikėjimas – ir visai jaunais treneriais

Kartais gali atrodyti, kad norint treniruoti stipriausios lygos ekipą prieš tai reikia metų metus kaupti patirtį. Tačiau tai nėra tiesa. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LKL komandų vyriausiųjų trenerių amžiaus vidurkis yra 40,4 metų. Stipriausioje Lietuvos lygoje yra penki net keturiasdešimties nesulaukę treneriai, o vienas tokio amžiaus, kad net nemaža dalis lygos krepšininkų už jį yra vyresni.

Tai – vos 34-erių Laimonas Eglinskas, kuris vadovauja „Gargždams“, o iki tol keturis sezonus dirbo LKL būdamas vyriausiojo trenerio asistentu Panevėžio „Lietkabelio“ klube.

40-ies dar nesulaukęs yra ir Vilniaus „Ryto“ klubo strategas Giedrius Žibėnas, kuriam šiuo metu yra 39-eri.

Už G. Žibėną metais jaunesnis yra Gediminas Petrauskas, kuriam šiuo metu yra 38-eri. 

Verta pažymėti, kad aukščiausio lygio komandas LKL G. Petrauskas jau treniruoja nuo 2010-2011 m., kuomet stojo prie Palangos „Naglio“ komandos vairo. Tuomet G. Petrauskui buvo vos 25-eri ir jis buvo absoliučiai jauniausias strategas kada nors treniravęs stipriausios šalies lygos klubą.

REKLAMA

Tarp užsienio strategų dominuoja Balkanų šalys

Įdomu tai, kad beveik visi šiuo metu LKL komanda treniruojantys užsienio specialistai yra kilę iš Balkanų šalių.

Mažeikių „M Basket“ ekipa, kuri neseniai išsiskyrė su lietuviu Mariumi Kiltinavičiumi, komandos vairą patikėjo specialistui iš Makedonijos Nikola Vasilevui, kuris 2020-2021 m. LKL dirbo Alytaus „Dzūkijos” vyriausiuoju treneriu.

Tuo tarpu Panevėžio „Lietkabelį” po ne visai sėkmingos sezono pradžios į pergales vesti sugrįžo serbas Nenada Čanakas, kuris prie „Lietkabelio” vairo stovėjo dar nuo 2018 m. iki kol šio sezono pradžioje trumpam nebuvo išvykęs treniruoti Ankaros „Turk Telekom” klubo.

REKLAMA

Utenos „Juventus“ treniruoja serbas Oliveris Kostičius, kuris Pasaulio čempionate talkino Serbijos rinktinės vyriausiajam treneriui Svetislavui Pesičiui. 

Ir tik vienintelis treneris iš užsienio LKL, kuris nėra kilęs iš Balkanų – tai „Šiaulius“ treniruojantis Nikolajus Mazuras, kurio gimtoji šalis yra Latvija.

LKL treneriai:

„Gargždai“

Treneris: Laimonas Eglinskas

Amžius: 34

Jonavos „CBet“

Treneris: Virginijus Šeškus

Amžius: 56

Kauno „Žalgiris“

Treneris: Kazys Maksvytis

Amžius: 46

Kėdainių „Nevėžis–Optibet“

Treneris: Gediminas Petrauskas

Amžius: 38 

Klaipėdos „Neptūnas“

Treneris: Mindaugas Brazys

Amžius: 40

Mažeikių „M Basket“

Treneris: Nikola Vasilevas

Amžius: 39

Panevėžio „Lietkabelis“

Treneris: Nenadas Čanakas

Amžius: 47

Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Treneris: Aurimas Jasilionis

Amžius: 41

Šiaulių „Šiauliai“

Treneris: Nikolajus Mazuras

Amžius: 43

Utenos „Juventus“

Treneris: Oliveris Kostičius

Amžius: 50

Vilniaus „Rytas“

Treneris: Giedrius Žibėnas

Amžius: 39

Vilniaus „Wolves“

Treneris: Kęstutis Kemzūra

Amžius: 53

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų