Kraują stingdančioje Sabonio ir Markkaneno dramoje – lietuvio klubo pergalė paskutinę sekundę

Sabonis buvo vienas rezultatyviausių

NBA lygoje dramatišką pergalę iškovojo Domanto Sabonio atstovaujamas Sakramento „Kings“ (20/16) klubas. Kalifornijos ekipa išvykoje 117:115 (35:23, 25:28, 28:38, 29:26) įveikė Jutos „Jazz“ (19/21).

Paskutinėmis sekundėmis rezultatas buvo lygus, o lemiamą metimą prasiveržęs link krepšinio pataikė De'Aaronas Foxas.

„Jazz“ dar turėjo 0,4 sekundės išsigelbėti – Lauri Markkanenas sulaukė puikaus komandos draugo perdavimo per visą aikštę ir taikliai švystelėjo kamuolį nuo tritaškio linijos. Po šio suomio metimo Jutos sirgaliai atsidūrė euforijoje, tačiau ji netruko ilgai.

Teisėjai peržiūrėję epizodą nusprendė, kad L. Markkaneno atliktas metimas buvo jau pasibaigus laikui ir pergalė neįtikėtinai dramatiškame mače atiteko „Kings.

Šiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi net 10 kartų, o dar 8 kartus rezultatas buvo lygus. Tai buvo dvidešimtoji „Kings“ pergalė reguliariajame sezone. Tai pirmasis kartas nuo 2004–2005 m. sezono, kai Sakramento klubui pavyksta pasiekti 20 pergalių ribą tokioje ankstyvoje sezono stadijoje.

Pirmąją mačo dalį „Kings“ kontroliavo rungtynes. Po pirmojo kėlinio „karaliai“ turėjo 12 taškų, o po dviejų – 9 taškų pranašumą. Jį „Kings“ iššvaistė po didžiosios pertraukos, kai trečiąjį kėlinį pralaimėjo 10 taškų skirtumu ir nugalėtojas sprendėsi lemiamame ketvirtyje.

Didžiausias skirtumas, kuriuo pirmavo „Kings“ buvo 14 taškų, o „Jazz“ vienu metu turėjo 4 taškų pranašumą.

„Kings“ ir „Jutos“ mače įdomiausia buvo stebėti europiečių aukštaūgių D. Sabonio ir L.Markkaneno tiesioginę dvikovą.

Lietuvis pataikė 8 dvitaškius iš 12, prametė vienintelį mestą tritaškį, realizavo visus 5 baudos metimus,  atkovojo 14 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė surinkdamas 21 tašką. D. Sabonis aikštėje praleido 38,52 min. – daugiausiai visoje komandoje.

Rezultatyviau už lietuvį nugalėtojų gretose žaidė tik 37 taškus pelnęs D. Foxas.

Tuo metu „Jazz“ ekipos „vienaragis“ Lauri Markkanenas realizavo 5 dvitaškius iš 8, pataikė vos 1 tritaškį iš 7, realizavo net 15 baudos metimų iš tiek pat galimų, 8 kamuolius ir per 36,2 min. surinko 28 taškus. Tai – geriausias rezultatas visoje „Jazz“ komandoje.

Abiejų komandų statistika visuose žaidimo elementuose buvo itin panaši. Išskirti verta „antrųjų šansų“ taškus – jų „Jazz“ pelnė 24, „Kings“ – 10.

24 taškus Jutos klubui pridėjo 5 tritaškius iš 10 pataikęs Jordanas Clarksonas.

NBA reguliariam sezonui artėjant prie pusiaukelės, „Kings“ Vakarų konferencijoje yra penktas, o „Jazz“ užima 10 vietą.