0

Sekmadienio vakarą Kijevo olimpiniame stadione (Ukraina) finišavo vienas įdomiausių metų futbolo renginių, džiuginęs futbolo mėgėjus visą birželio mėnesį – 2012 metų Europos čempionatas.

Prieš čempionato finalą favoritais laikyti Vicente Del Bosque auklėtiniai turbūt pranoko net savo pačių lūkesčius ir dešimtyje rungtynes baigusius italus įveikė tiesiog triuškinančiu rezultatu 4:0.

Ispanai sėkmingai iš žaidimo „išjungė“ kone pavojingiausią italų puolėją Mario Balotelli, išnaudojo savo susikurtas progas ir pergalę užsitikrino iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 10 minučių.

Ispanija tapo pirmąja rinktine laimėjusia tris tokio aukšto rango turnyrus iš eilės: 2008-aisiais Europos čempionatas, 2010 pasaulio čempionatas, 2012 – Europos čempionatas. Taip pat Ispanija tapo pirmąja komanda, finale varžovus įveikusia tokiu triuškinančiu rezultatu.

RUNGTYNIŲ EIGA

Pirmas kėlinys:

Rungtynes aktyviau pradėjo italai ir keliskart pavojingai užpuolė Ikero Casillo vartus, tačiau netrukus Ispanijos vienuolikė perėmė kamuolio kontrolę ir po truputį artėjo prie varžovų vartų.

13 mačo įspūdingai suregztos atakos smaigalyje atsidūręs Davidas Silva nuginklavo Italijos rinktinės vartų sargą Gianluigi Buffoną.

Italai nepasimetė ir netruko atsakyti varžovų vartų šturmu, kurio metu jie sukūrė keletą pavojingų momentų. Nepaisant to, ispanams pavyko sėkmingai gintis. Lyg to būtų maža, Cesare Prandelli buvo priverstas daryti priverstinį keitimą, nes traumą patyrė Italijos rinktinės gynėjas Giorgio Chiellini.

Turino „Juventus“ gynėją pakeitęs Frederico Balzaretti pagyvino atakų žaidimą kairiajame flange ir ispanams šiek tiek sumažinus apsukas italai perėmė rungtynių iniciatyvą.

Ataką po atakos kūrę italai keliskart privertė ispanų sirgalius užgniaužti kvapą. Įpusėjus pirmajam kėliniui Antonio Cassano du kartus pavojingai smūgiavo į I. Casillo vartus, tačiau Madrido „Real“ žvaigždė padarė viską, kad kamuolys neatsidurtų vartų tinkle.

Nepaisant visų italų bandymų išlyginti rezultatą, Jordi Alba 41 mačo minutę pergudravo dirbtinę nuošalę bandžiusius sukurti Italijos rinktinės gynėjus ir atsidūręs vienas prieš G. Buffoną padvigubino ispanų persvarą.

Teisėjui paskelbus pertrauką rungtynių švieslentėje rezultatas nepasikeitė: Italija 0–2 Ispanija.

Antras kėlinys:

Antrąjį kėlinį italai vėl pradėjo gana aktyviai ir prabėgus vos minutei galva pavojingai smūgiavo Antonio Di Natale. Į tai Ispanijos rinktinės futbolininkai atsakė pavojingu išpuoliu, kurio smaigalyje atsidūręs C.Fabregasas, pasinaudojęs sumaištimi baudos aikštelėje, vos nepelnė trečiojo įvarčio.

51 minutę nuo A. Di Natale įvarčio ispanus dar kartą išgelbėjo patikimai sužaidęs I. Casillasas, kuris atrėmė, Ispanijos rinktinės gynėjų nuomone, nuošalėje stovėjusio puolėjo šūvį. 58 minutę nuo maždaug 20 metrų ribos gana pavojingai smūgiavo Mario Balotelli, tačiau kamuolys praskriejo virš skersinio.

62 minutę Italijos rinktinės stovyklą užgriuvo dar didesnės bėdos: traumą gavo tik aikštėje pasirodęs Thiago Motta, o kadangi C. Prandelli jau buvo atlikęs visus keitimus - italai liko žaisti dešimtyje. Po šio epizodo ispanai užgulė italų baudos aikštelę ir visiškai perėmė kamuolio kontrolę. Šis spaudimas galiausiai davė rezultatą: 84 minutę aštrų perdavimą italų baudos aikštelės prieigose gavęs Fernando Torresas be vargo nuginklavo G. Buffoną ir šiose rungtynėse padėjo tašką. Bent jau taip manėme iš pradžių, nes 88 minutę po to pačio F. Torreso perdavimo rezultatą „nepadoriu“ pavertė Juanas Mata.

Per likusį laiką nei vaizdas aikštėje, nei rezultatas nepasikeitė ir Ispanija tapo pirmąja rinktine, kuri sugebėjo laimėti jau trečią tokio aukšto lygio turnyrą iš eilės: 2008-aisiais Europos čempionatas, 2010 pasaulio čempionatas, 2012 – Europos čempionatas. Taip pat Ispanija tapo pirmąja komanda, finale varžovus įveikusi tokiu triuškinančiu rezultatu.

'14 [1–0] D. Silva

25' G. Piqué (geltona kortelė)

41' [2–0] J.  Alba

45' A. Barzagli (geltona kortelė)

'24 [3–0] F. Torresas

88' [4–0] J.  Mata