Penktose Rytų konferencijos finalo serijos rungtynėse pergalę iškovojo Bostono „Celtics“ krepšininkai. Namų arenoje jie rezultatu 110:97 (35:20, 26:24, 29:28, 20:25) įveikė Majamio „Heat“ krepšininkus ir pratęsė seriją.

Šiuo metu finalo serijos iki keturių pergalių rezultatas yra 3:2 „Heat“ pusėje, o šeštąsias rungtynes komandos žais šeštadienį Majamyje. Dar nė vienai komandai nepavyko laimėti serijos atsiliekant 0:3.

Laimėtojų gretose mače net keturi žaidėjai surinko daugiau nei 20 taškų. Daugiausiai – 24 – pelnė Derrickas White‘as, 23 – Marcusas Smartas, o po 21 į komandos sąskaitą įrašė Jaylenas Brownas ir Jaysonas Tatumas. Pastarasis taip pat atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 8 kamuolius.

Jau nuo pat rungtynių pradžios „Celtics“ ėmėsi iniciatyvos ir prabėgus kiek daugiau nei 6 minutėms turėjo 15 taškų persvarą (20:5). Nors situaciją serijoje laimintys Majamio krepšininkai dar bandė taisyti, tačiau po pirmojo ketvirčio persvara liko tokia pati (35:20).

Kituose dviejuose kėliniuose „Heat“ bandė vytis varžovus, tačiau persvarą tirpdyti sekėsi sunkiai. Į ilgąją pertrauką komandos išsiskyrė su 17 taškų skirtumu (61:44), o trečiasis kėlinys baigėsi „Celtics“ turint 18 taškų pranašumą (90:72).

Paskutiniame kėlinyje persvara buvo išaugusi ir iki 20 taškų. Nors situaciją Majamio krepšininkai bandė taisyti ir kėlinį laimėjo (20:25), tačiau „Celtics“ buvo nepavejami ir laimėjo turėdami dviženklį pranašumą – 110:97.

Majamio pusėje rezultatyviausiai žaidė Duncanas Robinsonas, kuris per 27 minutes pelnė 18 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Bam Adebayo pridėjo 16 taškų, o vienas komandos lyderių Jimmy Butleris – 14.

Kitame mače „Heat“ turi galimybę uždaryti seriją ir iškovoti bilietą į didįjį NBA finalą. Jei serijos rezultatas taptų lygus, komandos lemiamam mačui vėl susitiktų Bostone.

„Celtics“: Derrick White 24, Marcusas Smartas 23, Jaylenas Brownas 21, Jaysonas Tatumas 21 (8 atk. kam., 11 rez. perd.), Alas Horfordas 6 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), Grantas Williamsas 6 (4 atk. kam.).

„Heat“: Duncanas Robinsonas 18 (4 atk. kam., 9 rez. perd.), Bamas Adebayo 16 (8 atk. kam.), Haywoodas Highsmithas 15, Jimmy Butleris 14 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Calebas Martinas 14 (5 atk. kam.).