REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didesnės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos neaplenkė ir uostamiesčio - nuo rugsėjo mokėsime brangiau.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba vakar po ilgų ginčų patvirtino naujas bendrovės "Klaipėdos vanduo" uostamiesčiui tiekiamo vandens kainas. Naujoji tvarka turėtų galioti iki 2011 metų pabaigos.

REKLAMA

Realiai miesto politikai nebeturėjo kur trauktis, mat kainos būtų padidėjusios jiems net ir nepritarus - tai vienašališkai padarytų Valstybinė kainų ir kontrolės komisija, kuri buvo suderinusi vidutiniškai 16,4 proc. didesnes vandens kainas.

Esminė naujovė - vadinamasis mėnesinis abonentinis mokestis, kuris butui sieks 4,63 lito, o individualiam namui - 6,62 lito, neatsižvelgiant į suvartoto vandens kiekį.

Vienas kubinis metras vandens pabrangs 28 centais - iki 4,71 lito.

Teigiama, kad įvertinus naująjį pardavimo mokestį, vidutiniškai apie 10 kubinių metrų vandens per mėnesį suvartojančiai šeimai išlaidos padidės maždaug 15 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai debatų virė dėl naujo abonentinio mokesčio: neva žmonės nebeturės pasirinkimo ir, net nenaudodami vandens, bus priversti mokėti mokestį už vandens skaitiklių priežiūrą.

Politikams nepatinka ir tai, kad naujos vandens kainos skaičiuojamos pagal Vilniuje centrinės valdžios sukurtą metodiką, todėl nutarta sudaryti atskirą uostamiesčio Tarybos narių darbo grupę, kuri pabandytų sukurti mechanizmą, kaip palengvinti jautriausių socialinių grupių mokestinę naštą.

Prieš Valstybinės kainų ir kontrolės komisijos savivaldybėms "nuleidžiamą" tvarką ir kainų skaičiavimo mechanizmus nusiteikusi ir Lietuvos savivaldybių asociacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot AB "Klaipėdos vanduo" vadovo Leono Makūno, vandens kainos klaipėdiečiams nebuvo didinamos nuo 2002 metų.

"Su naujomis kainomis mes atrodysim gerai. Iš didžiųjų miestų nebent Vilniuje ir Panevėžyje kainos mažesnės, tačiau Kretingoje, Plungėje, Palangoje, Telšiuose, Šiauliuose, Alytuje jos didesnės nei uostamiestyje. Kai kur - net iki 5 litų už kubinį metrą vandens", - sakė jis.

Bendrovės vadovas nurodė, kad "Klaipėdos vanduo" dirba nuostolingai, tad brangstant statyboms, elektros energijai ir didinant darbo užmokestį, esą būtina kelti kainas. Antraip neva gali žlugti nemažai miestiečiams palankių investicinių su vandenvala susijusių projektų.

REKLAMA

Iš 60-ies Lietuvos savivaldybių vandens kainos jau pakeltos 47-iose.

Nuo liepos 1-osios, įsigaliojus naujiems tarifams, 29 proc. jau pabrango ir AB "Klaipėdos energija" tiekiama šilumos kaina: nuo 15,94 iki 20,57 cento už kilovatvalandę, tad naujas finansinis smūgis gyventojų laukia pradėjus šildymo sezoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų