26
LKL finalo aistros keliasi į Panevėžį: „Lietkabelis“ – „Rytas“ (Lukas Balandis/BNS)

Sekmadienio vakarą „Cido“ arenoje Panevėžyje kunkuliavo antroji „Betsafe-LKL“ didžiojo finalo serijos dvikova, o žiūrovai išvydo visiškai kitą Vilniaus „Ryto“ ekipos veidą. Net 15 tritaškių pataikę Giedriaus Žibėno auklėtiniai užtikrintai didino persvarą visų rungtynių metu ir šventė gyvybiškai svarbią pergalę 66:88 (23:25, 18:23, 8:17, 17:23).

26

Jei vilniečiai šiame susitikime pataikė 15 tritaškių iš 24, tai panevėžiečiai – 4 iš 19. Dabar serijos iki keturių pergalių rezultatas lygus – 1:1. Trečiasis mačas vyks sostinėje birželio 1 dieną, 18.30 val.

Vienas pagrindinių šios „Ryto“ pergalės kalvių – karjeros rungtynes sužaidęs Lukas Uleckas, kuris per 20 minučių sumetė 24 taškus (1/1 dvit., 6/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, sykį suklydo, dusyk pažeidė taisykles ir surinko 30 naudingumo balų.

30 naudingumo balų – taip pat 22-ejų metų taikliarankio karjeros rekordas „Betsafe-LKL“.

Tuo tarpu Panevėžio komandai itin trūko lyderių indėlio: Vytenis Lipkevičius pelnė tik 5 taškus, Gediminas Orelikas – 4, Džordže Gagičius – 6, Panagiotis Kalaitzakis – 4.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Lietkabelis“ 66:88 „Rytas“ (23:25, 18:23, 8:17, 17:23).

G. Žibėno auklėtiniai ketvirtį atidarė dar vienu sudėtingu L. Ulecko tritaškiu, o po kelių atakų tas pats snaiperis aikštės šeimininkus nubaudė dar sykį 51:71. Tai jau tryliktasis vilniečių tritaškis šiandien!

Įpusėjus ketvirčiui N. Čanakas kelia baltą vėliavą ir į aikštę meta iki tol rungtynėse dar nežaidusį Grantą Vasiliauską ir nedaug žaidusį Karolį Giedraitį.

Rungtynių pabaigoje panevėžiečiams ir toliau nesisekė stabdyti įsimėčiusio L. Ulecko, kuris smeigė jau penktą taiklų tritaškį iš tiek pat bandymų 83:61.

„Rytas“ susitikimo pabaigoje toliau naudojosi visomis įmanomomis progomis puolime, tad paskutinės ketvirčio minutės tebuvo formalumas.

Trečiasis kėlinys: „Lietkabelis“ 49:65 „Rytas“ (23:25, 18:23, 8:17)

Trečią ketvirtį Panevėžio krepšininkai pradėjo labai kibia asmenine gynyba. Visgi pirmieji antroje rungtynių pusėje pasižymėjo vilniečiai, o pirmąjį savo tritaškį šiame susitikime pataikė Arnas Butkevičius 41:51.

Nors N. Čanako auklėtiniai gynyboje žaidžia daug agresyviau, tačiau puolime atrodo labai vangiai. Tuo tarpu įpusėjus ketvirčiui vilniečiai pataiko dar vieną tritaškį, o vilniečių pranašumas tapo didžiausiu šį vakarą 43:58.

Dar viena bloga žinia „Lietkabelio“ stovykloje. Kėlinio pabaigoje susižeidė gynėjas Dovydas Giedraitis, kuris šlubčiodamas patraukė į rūbinę. Ši atkarpa aikštės šeimininkams itin svarbi norint sugrįžti į rungtynes, o panevėžiečiai vis dažniau stengiasi greitai pereiti į greitąjį puolimą.

Likus minutei iki ketvirčio pabaigos nesportinę pražangą stabdydamas greitą „Lietkabelio“ išpuolį aikštės viduryje užsidirbo J. Williamsas.

Baudų metimus realizavo Vytenis Lipkevičius, tačiau ketvirčio pabaigoje vilniečių pranašumas vis dar dviženklis 49:65.

Antrasis kėlinys: „Lietkabelis“ 41:48 „Rytas“ (23:25, 18:23)

Pirmasis antrajame ketvirtyje taškų sąskaitą atsidarė vis labiau įsibėgėjantis panevėžiečių aukštaūgis Gabrielius Maldūnas 25:25. Tačiau į tai vilniečiai atsakė dar vienu tritaškiu ir Jarvis Williams'o dėjimu 25:30, kas privertė iškart N. Čenaką prašyti minutės pertraukėlės.

Įpusėjus kėliniui „Lietkabeliui“ pavyko pasižymėti iš trijų taškų zonos, kai iš kampo pataikė Nikola Radičevičius 30:33. Tuo tarpu pagrindiniam panevėžiečių snaiperiui Gediminui Orelikui mesti į krepšį „Ryto“ puolėjai šiose rungtynėse neleidžia.

Atsilikinėjantys panevėžiečiai netrukus sulaukia dar vienos blogos žinios, kai po grumtynių su Evaldu Kairiu aikštę šlupčiodamas paliko Džordže Gagičius.

Likus dviem minutėms iki antrojo ketvirčio pabaigos „Rytas“ į priekį pabėga 8 taškais, o maloniu atradimu šiose rungtynėse tapo jau aštuntąjį tašką pelnęs vilniečių puolėjas Tanneris Leissneris 36:44.

Baigiantis ketvirčiui Kristupas Žemaitis prasiveržimu per visą aikštę pelnė du taškus su pražanga, o vilniečių situaciją kitoje aikštės pusėje ištaisė kaire ranka sudėtingą metimą pataikęs Lukas Uleckas 41:48.

Tokia panevėžiečių atsaini gynyba neturėtų džiuginti kieto žaidimo šalininko N. Čanako, kuris savo auklėtinius į ilgąją pertrauką išsivedė rimtam pokalbiui.

Pirmas kėlinys: „Lietkabelis“ 23:25 „Rytas“

Rungtynes geriau pradėjo vilniečiai, kurie po Margirio Normanto tritaškio ir dvitaškio išsiveržė į priekį 0:5. Vėliau M. Normantas pelnė dar vieną tritaškį ir vienas tempia vilniečių puolimą 6:8.

Panevėžiečių gretose taškus renka visi žaidėjai, dažnai besinaudojantys grubiomis „Ryto“ klaidomis gynyboje.

Antroje ketvirčio pusėje į vilniečių žaidimą gerai įsiliejo po keitimo aikštėje pasirodęs Vaidas Kariniauskas, kuris pelnė penkis taškus iš eilės 12:16.

Pirmajame ketvirtyje G. Žibėno auklėtiniai daugiau rėmėsi tolimais metimais ir pataikė net penkis mestus tritaškius iš septynių. Tuo tarpu „Lietkabelis“ metė vos tris tolimus metimus ir pataikė vieną.

„Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 14 (6/7 dvit., 4 atk. kam.), Nikola Radičevičius 12, Dovydas Giedraitis 10, Džordže Gagičius 6.

„Rytas“: Lukas Uleckas 24 (6/7 trit.), Arnas Butkevičius 17 (8 atk. kam.), Margiris Normantas 14, Gytis Radzevičius 10, Vaidas Kariniauskas 9.

Rungtynių apžvalga:

Komandų netektys:

„Lietkabelis“ šiame susitikime vėl versis be savo atsarginio vidurio puolėjo latvio Kasparo Berzinio. Tuo tarpu Giedrius Žibėnas šioms rungtynėms neregistravo sirguliuojančio Ivano Buvos. „Rytas“ prieš mačą pranešė, kad vidurio puolėjas karščiuoja ir su komanda į Panevėžį nekeliavo.

Pirmosiose serijos rungtynėse sostinėje rezultatyviausiai „Lietkabelio“ gretose žaidė 15 taškų surinkęs Džordže Gagičius. „Ryto“ ekipoje rezultatyviausias buvo Margiris Normantas, kuris surinko 11 taškų.