Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Smagu skaityty vaikiško proto perlus straipsnių komentaruose :D
viską lemia karas. Jis neša technologijas ant savo kupros su žuvusiųjų experimentais. Bet karas yra ir alinantis. Todėl Kinija jau 1700 metais sustabdė karus, o V.Europa tik neseniai sustabdė. Pirmi 70 metai, kad nėra karos Europoje.

O kaip bus toliau? Kitoks karas ir tiek.
Civilizacijų vystymesi užkoduotas savęs susinaikinimo mechanizmas. Dabar jis jau trečią kartą suveikė Vakarų imperijoje.
Kinijoje pirmiausiai. Užfiksuotas istorinis faktas, akivaizdžiai iliustruojantis tai. Išradėjas kreipėsi pas imperatorių su išradimu, kuris leisiąs imperiją ir pavaldinius apžiūrėti iš aukštai, - lėktuvas ar oro balionas. Tai imperatorius pasirūpino, kad išradėjas nenuvyktų pas kitą, ne taip "sąmoningą" valdovą. O jam to nereikia - ir taip galingas.
Su Liudviku 16 berods istorija tokia pat, kai jam pasiūlę 32 kulkas vienu metu paleidžiantį įtaisą, išradėjas negavo ne tik apdovanojimo, bet buvo taip pat pasirūpinta, kad nepaplistų pavojingos idėjos pas ne taip "supratingus" valdovus. Ir inkvizicija rūpinosi pavojingų idėjų "neplatinimu". Europoje prasidėjo panašus procesas - visaip dirbtinai - tam nėra jokios būtinybės - stabdoma mokslo plėtra, steigiami kažkokie bemoksliai centrai. Mokslininkai išsibėgios pas netokius "supratingus" Irano, Libijos, Venesuelos ar kitokių šalių valdovus ir ten prasidės naujas mokslo šuolis.
Mechanizmas šio reiškinio paprastas, fiziologinis - kai valdovui labai gerai, bet koks pasikeitimas vengtinas - nes gali pablogėti.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų