50
„Žalgiris“ – „Panathinaikos“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ Eurolygos 25-ojo turo rungtynėse namie parklupė Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija). Kauniečiai kietame ir gynybiniame mače laimėjo 64:56 (9:17, 10:14, 15:10, 30:15).

50

Pirmasis kėlinys

Pirmųjų „Žalgirio“ taškų reikėjo laukti pustrečios minutės. Tritaškį įsmeigė Edgaras Ulanovas (3:2).

Žalgiriečiams gintis taip pat nebuvo lengva. 6-ąją minutę svečiai pirmavo 11:3.

Šeimininkų žaidimą puolant šiek tiek išjudino Leo Westermannas. Prancūzas pelnė keturis taškus iš eilės.

Tačiau bėdos ginantis tęsėsi. „Panathinaikos“ 9-ąją minutę pirmąkart atitrūko dviženkliu atstumu – 17:7.

9:17 po pirmojo kėlinio. Per jį „Žalgiris“ varžovams leido atkovoti keturis kamuolius puolant. Kova dėl atšokusių kamuolių – 5:11.

Antrasis kėlinys

Žalgiriečiai per septynias antrojo ketvirčio minutes pelnė du taškus (11:25, 18 minutė). Jų autorius – Artūras Milaknis.

Šeimininkus įkvėpė trys pirmosios rungtynių pusės pabaigos momentai – A. Milaknio ir L. Westermanno tritaškiai bei galingas E. Ulanovo dėjimas (19:27).

19:31. Pertrauka.

Trečiasis kėlinys

Po pertraukos pirmuosius taškus pelnė A. Milaknis. Po to dvitaškį pataikė Paulius Jankūnas (23:31, 23 min.).

Per pusę kėlinio „Žalgiris“ pelnė šešis taškus, „Panathinaikos“ – du (25:33, 26 min.).

Kėlinio pabaigoje triukšmas „Žalgirio“ arenoje padidėjo. 34:41 prieš lemiamą ketvirtį.

Ketvirtasis kėlinys

33-ąją minutę Kauno arena „sprogo“. Žalgiriečiai išlygino rezultatą (45:45).

37-ąją minutę „Žalgiris“ pirmąkart išsiveržė į priekį. Tritaškį pataikė L. Westermannas (53:51).

Vėliau A. Milaknis pataikė tritaškį (56:51, 38 min.). P. Jankūnas – dvitaškį su pražanga (59:54, 39 min.).

Šeimininkai rungtynių pabaigą sužaidė užtikrintai.

Žalgiriečiai ketvirtąjį kėlinį laimėjo dvigubai – 30:15.

Statistika

„Žalgiris“ pataikė devynis tritaškius iš 23 (39 procentai),„Panathinaikos“ – tris iš 17 (18 proc.).

„Žalgiris“: Leo Westermannas 14 (6 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti kamuoliai), Artūras Milaknis 13, Paulius Jankūnas 10 (8 atk. kam.), Brockas Motumas 10, Kevinas Pangosas 6 (9 rez. perd.).

„Panathinaikos“: Nikos Pappas 13, Chrisas Singletonas 11 (7 išprovokuotos pražangos, 6 atkovoti kamuoliai), Ioannis Bourousis 10 (5 atk. kam.).

Prieš rungtynes

„Panathinaikos“ (14 pergalių / 10 pralaimėjimų) Eurolygos turnyro lentelėje užima penktąją vietą. „Žalgiris“ (10/14) – 10-as.

Žalgiriečius nuo aštuntosios vietos, kuri suteiktų galimybę tęsti kovas atkrintamosiose, skiria trys pergalės.

Šeimininkų gynėjas Leo Westermannas rungtynes su „Panathinaikos“ vadina maču „gyvenk arba mirk“.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Atėnuose 84:76 laimėjo šeimininkai. Tada jiems 19 taškų pelnė Nikos Pappas, kuris vidutiniškai Eurolygoje renka po 5,2 taško.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė 19 taškų įmetęs Brockas Motumas.

„Panathinaikos“ – rečiausiai klystanti Eurolygos komanda (10,88).