0

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio komanda Lietuvos krepšinio lygoje (LMKL) pasiekė penktą pergalę iš eilės. Sostinės klubo krepšininkės atsitiesė po skaudžios nesėkmės Europos taurėje (EuroCup Women) ir namuose, Mykolo Romerio universitete, 89:41 (16:12, 24:8, 29:14, 20:7) nugalėjo Utenos „Utenos“ krepšininkes.

Po penktos pergalės iš tiek pat galimų „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda užtikrintai pirmauja šalies čempionate.

Rungtynes Greta Šniokaitė pradėjo dviem tritaškiais iš eilės, tačiau varžovės neketino pasiduoti (6:7). Likus keturioms minutėms Kristina Vengrytė išlygino rezultatą (10:10), o ketvirčio pabaigoje Mantės Kvederavičiūtės ir Vitalijos Vaščiūnaitės tritaškiai leido vilnietėms išsiveršti į priekį (16:12).

Antrą kėlinį penkiais taškais iš eilės pradėjo sostinės klubas (21:12), po dar vieno V.Vaščiūnaitės tritaškio skirtumas tapo dviženklis (24:14). „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos kontroliavo situaciją ir kėlinio pabaigoje M.Kvederavičiūtei pelnius šešis taškus iš eilės pranašumas pasiekė dvidešimt taškų (40:20).

Trečiajame kėlinyje ir toliau dominavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda. Po krepšiais karaliavo Kristina Alminaitė ir Celeste Trahan-Davis. Ketvirčio pabaigoje po Sakellie Daniels tritaškio skirtumas pasiekė trisdešimt taškų (61:32).

Ketvirto kėlinio pradžioje ekipas jau skyrė keturiasdešimt taškų (74:34). „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos treneriai leido pasireikšti mažiau žaidžiančioms krepšininkėms, eksperimentavo penketais. Galutinis teisėjo švilpukas paskelbė vilniečių pergalę: 89:41.

„Turėjome savo užduotis, kurias iškėlė treneris. Jas stengėmės įvykdyti, - po mačo tikino „Kibirkšties-VIČI-IKI“ gynėja Mantė Kvederavičiūtė. – Norėjosi reabilituotis po skaudžios nesėkmės Europos taurėje. Žinoma, tokių rungtynių lyginti negalima, tačiau vis kažkiek pakėlė nuotaiką. Šiandien galėjome pasikartoti puolimo ir gynybos schemas. Man rungtynės taip pat neblogai pavyko. Viskas susidėjo. Norėjau pasirodyto geriau nei paskutiniame mače ir varžovės leido žaisti“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantė Kvederavičiūtė. Gynėja per 23 minutes pelnė 16 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Vitalija Vaščiūnaitė ir Celeste Trahan-Davis įmetė po 13 taškų, Rima Valentienė – 12, Greta Šniokaitė – 11, Kristina Alminaitė – 9, Kristina Vengrytė – 5, Vita Kuktienė (8 atk. kam.) ir Sakellie Daniels (5 rez. per.) po 3, Ieva Prėskienytė ir Lina Pikčiutė po 2.

„Utenos“ komandoje 14 taškų surinko Rita Mileškienė.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda žais lapkričio 8 dieną svečiuose su Ramlos „Elitzar“ komanda iš Izraelio. Tai bus Europos taurės rungtynės.