Kauno „Žalgiris“ laimėjo LKL reguliarųjį sezoną

Kauno sporto halėje vykusiose lemiamose LKL reguliariojo sezono rungtynėse „Žalgiris“  84:76 (23:19, 20:16, 22:22, 19:19) įveikė „Lietuvos rytą“, žaidusį be Chucko Eidsono ir Marijono Petravičiaus.

Netradiciniu penketu rungtynes pradėjusius „Lietuvos ryto“ krepšininkus tolimu metimu į priekį Donatas Zavackas, o Mindaugas Lukauskis sužaidus tris minutes padidino svečių persvarą iki keturių taškų – 5:1. Visgi Jono Mačiulio ir Manto Kalniečio vedini žalgiriečiai laimėjo poros minučių atkarpą rezultatu 7:2 ir „Žalgiris“ įpusėjus kėliniui pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai - 8:7. Kovas taškas į tašką išliko iki pat ketvirčio pabaigos. Likus žaisti dvi minutes rezultatas dar buvo lygus (16:16), tačiau paskutinę kėlinio atkarpą šiek tiek sėkmingiau sužaidė „Lietuvos ryto“ ekipa, kuri po pirmųjų dešimties minučių priekyje – 23:19.

Antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 4:0 ir „Lietuvos ryto“ persvara šoktelėjo iki aštuonių taškų – 27:19. „Žalgirio“ krepšininkams ir vėl pavyko atsitiesti. Po dviejų ir eilės M.Kalniečio tolimų metimų įpusėjus kėliniui aikštės šeimininkai ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 32:31. Likus žaisti minutę iki didžiosios pertraukos žalgiriečiai laimėjo atkarpą rezultatu 14:1 ir kauniečių pranašumas pasiekė aštuonis taškus – 40:32. Per likusį laiką vilniečiams priartėti nepavyko ir įpusėjus mačui „Žalgiris“ priekyje – 43:35.

Antrąją susitikimo pusę kauniečiai pradėjo įspūdingu penkių minučių spurtu 13:2 ir po devynių iš eilės J.Mačiulio taškų bei dviejų tikslių Dainiaus Šalengos atakų įgijo net devyniolikos taškų persvarą – 56:37. Vilniečiai netrukus atsakė atkarpą 11:2 ir Gintaras Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes aikštės šeimininkų persvara gerokai aptirpo – 58:48. Nors po Justo Sinicos tritaškio skirtumas buvo sumažėjęs iki vienženklio (58:51), Artūnas Milaknis penkiais taškais iš eilės vėl leido žalgiriečiams atitrūkti – 63:51. Ketvirtį tolimu metimu baigė „Lietuvos ryto“ kapitonas Stepas Babrauskas, tačiau „Žalgiris“ išlaikė visą pirmoje mačo dalyje sukauptą pranašumą ir po trijų ketvirčių aikštės šeimininkai priekyje – 65:57.

Lemiamame ketvirtyje svečiams kelis kartus buvo pavykę sumažinti deficitą iki dviejų taškų, tačiau naują Kauno sporto halės tolimų metimų rekordą pasiekusio J.Mačiulio pastangomis žalgiriečiams pavyko atsitiesti, o po A.Milaknio tolimo metimo likus žaisti dvi minutes aikštės šeimininkų pranašumas vėl pasiekė septynis taškus – 81:74. Per likusį laiką svečiams atsitiesti nepavyko ir „Žalgiris“ iškovojo pergalę rezultatu 84:76.

„Žalgiris“: Jonas Mačiulis 30 (8/9 tritaškių), Mantas Kalnietis 12, Dainius Šalenga 11, Paulius Jankūnas 11 (12 atk. kam.), Artūras Milaknis 10.

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas 20, Artūras Jomantas 10, Donatas Zavackas 9, Michailas Anisimovas 9 (8 atk. kam., 1/7 baudų), Milko Bjelica 9.

Priminsime, kad žalgiriečiai LKL čempionate laimėjo visas 20 žaistų rungtynių. Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ ekipos kraityje – 18 pergalių ir dvi nesėkmės.

Pirmojo rato dvikovą Vilniuje rezultatu 75:64 laimėjo „Žalgiris“, todėl sostinės klubui norint būti pirmam šiandien savo varžovus reikėjo įveikti bent 11 taškų skirtumu.