• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno savivaldybės taryba antradienį pritarė siūlymui dėl mokyklų pertvarkos, taip pat ir dėl inžinerinės krypties mokyklos steigimo patalpose, kuriose šiuo metu veikia katalikiška Šv. Mato gimnazija.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi panaudos sutartis su gimnazija, kurios steigėjas – Vilkaviškio arkivyskupija, vasarą nutrūksta, papildomų sprendimų priimti savivaldybei nereikės ir šis sprendimas atveria kelią Šv. Mato gimnazijos patalpose veiklą vykdyti KTU Inžinerijos licėjui, kurio steigėja – savivaldybė.

REKLAMA

Savivaldybė teigia, kad jai pavaldžios mokymo įstaigos veikla šiose patalpose reikalinga siekiant gerinti švietimo kokybę, bendruomenė nepritaria, kad būtų naikinama katalikiškos pakraipos mokykla.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Putrienė sakė, kad įsteigus mokykloje KTU Inžinerijos licėjų, norintys moksleiviai galės tęsti mokslą.

„Dėl mokytojų spręs licėjus, jeigu norės dirbti tie patys Šv. Mato mokyklos mokytojai, jie tikrai greičiausiai bus priimti, jei atitiks visus reikalavimus. Dėl tėvų, mokinių – tai yra jų sprendimas, ar jie norės mokytis licėjuje, ar nenorės. Patirtis rodo, kad iš „Purienų“ mokyklos, kuri buvo prieš KTU licėjų, visi norintys vaikai pateko į licėjų“, – žurnalistams sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Nors savivaldybė pabrėžia, kad visi dabar besimokantys vaikai galės ir toliau mokytis šioje mokykloje, jie pripažįsta, kad veiklą čia pradėsiantis KTU Inžinerijos licėjus turi teisę organizuoti stojamuosius egzaminus.

„KTU licėjus turi galimybę atsirinkti vaikus, tačiau patirtis rodo, kad tikrai didžioji dalis vaikų patenka. Šiuo metu nepatenkantys mokiniai yra dėl to, kad mokyklai neužtenka fizinės vietos, kur tuos vaikus priimti“, – kalbėjo N. Putrienė.

Šv. Mato gimnazijos išsaugojimo šalininkai teigia, kad gimnazijos prasti rezultatai yra dėl to, kad ši mokykla priima visus norinčius mokytis, taip pat ir mažiau gabius, iš sudėtingų gyvenimo sąlygų ateinančius vaikus. Tuo metu N. Putrienės vertinimu, su tokiomis sąlygomis susiduria ir kitos Kauno mokyklos, o šioje gimnazijoje kaip problemą mato netinkamą mokymo procesą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šv. Mato gimnazijos direktorius Rytis Baltrušaitis žurnalistams sakė, kad sprendimas perimti patalpas faktiškai reiškia gimnazijos veiklos pabaigą, tačiau teigė, kad bus imamasi priemonių sprendimą pakeisti.

„Šv. Mato gimnazijai pastatų panaudos sutarties nepratęsimas Vaidoto gatvėje 11 reikštų labai aiškų gimnazijos veiklos sužlugdymą. (...) Turėjome pasiūlymą keltis į Žiburio pagrindinę mokyklą, kuri yra ne Vyskupijos teritorijoje ir steigėjas (Vilkaviškio arkivyskupija - red.) vakar rašte atrašė savivaldybei, kad negali priimti tokio sprendimo“, – sakė mokyklos vadovas.

REKLAMA

Savivaldybė taip pat siūlė leisti jai tapti antrąja gimnazijos steigėja, bet toks siūlymas arkivyskupijai nepriimtinas, nes neužtikrintų katalikiško ugdymo.

„Iki 2013 metų jau buvo du steigėjai, variantas nebuvo labai sėkmingas, todėl pereita prie vieno, tai kam grįžti prie nesėkmingo varianto?“, – kalbėjo R. Baltrušaitis.

Į antradienio tarybos posėdį susirinko Panemunės ir aplinkinių rajonų gyventojai, kurie išsakė tiek palaikymą savivaldybei, ragindami ten steigti savivaldybės mokyklą, tiek palaikantys esamą tvarką, gyrę teigiamą atmosferą mokykloje ir prašę išsaugoti katalikiškas vertybes puoselėjančią gimnaziją.

REKLAMA

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Virginijaus Mažeikos pateiktais duomenimis, gimnazijoje šiuo metu mokosi 454 vaikai, iš jų 80 – ikimokyklinio ugdymo klasėse. Iki perduodant gimnaziją arkivyskupijai, mokinių, pasak jo, buvo dvigubai daugiau.

„Panemunėje, Žemuosiuose Šančiuose, Rokuose, Vaišvydavoje – didžiulėje teritorijoje, šiuo metu mes neturime jokios savivaldybės gimnazijos“, – pristatydamas klausimą sakė V. Mažeika, paklaustas, kodėl nuspręsta reorganizuoti šią mokyklą.

Sprendimą palaikė 19 tarybos narių, du – susilaikė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų