REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje koronaviruso skaičiai muša rekordus. Covid-19 nepavyksta išvengti vaikams ir net kūdikiams. LSMU Kauno ligoninės vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas gydytojas Darius Varaškevičius teigia, kad į ligoninę per parą vidutiniškai patenka po 3 ar 4 vaikus. Kauno ligoninėje atsidūrė ir keli kūdikiai, kuriems buvo tik mėnuo.

Lietuvoje koronaviruso skaičiai muša rekordus. Covid-19 nepavyksta išvengti vaikams ir net kūdikiams. LSMU Kauno ligoninės vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas gydytojas Darius Varaškevičius teigia, kad į ligoninę per parą vidutiniškai patenka po 3 ar 4 vaikus. Kauno ligoninėje atsidūrė ir keli kūdikiai, kuriems buvo tik mėnuo.

REKLAMA

„Turėjome ne vieną ir mėnesio kūdikį, kuris sirgo Covid-19 infekcija. Buvo keli atvejai. Jie užsikrėtė nuo aplinkinių, nuo šeimos narių. Visi mažieji mūsų ligoniai buvo lengvi atvejai. Sunkesnių ligonių turėjome tik tarp vyresnio amžiaus vaikų“, – naujienų portalui tv3.lt teigė gydytojas D. Varaškevičius.

Pasak gydytojo, mažiesiems nėra jokio specifinio gydymo nuo koronaviruso. Covid-19 infekcija – tai virusinė liga ir gydymas vaikams praktiškai nesiskiria.

REKLAMA
REKLAMA

„Gydome pagrindinius simptomus: karščiavimą – dažniausiai mažiname temperatūrą, būna rehidratacijos požymių – tai lašiname skysčius. Visas simptominis gydymas kaip ir daugelio virusinių susirgimų.

REKLAMA

Nuo gimimo kūdikiai turi kažkiek antikūnių ir su mamos pienu gauna imunoglobulinų nuo daugelio susirgimų. Matome, kad Lietuvoje suaugusieji serga rekordiškai ir mūsų šalis pirmauja. Mes neturime jokių faktorių, kurie apsaugotų nuo to susirgimo, o tai paliečia ir vaikus, ir kūdikius, ir naujagimius. Tik dažniausiai jie serga lengvesne forma“, – kalbėjo gydytojas D. Varaškevičius ir pažymėjo, kad mažyliai gana greitai buvo išleisti į namus.

Pasak gydytojo, kūdikiai būna šalia artimo žmogaus, turi labai glaudų kontaktą ir jei suaugęs suserga Covid-19 – tai gali jį perduoti ir mažyliui per kvėpavimo takus.

REKLAMA
REKLAMA

„Pas mus ligoninėje gimdo ir gimdyvės, kurios serga Covid-19 infekcija. Iki šiol pagimdyti naujagimiai visi buvo pakankamai sveiki ir greitai išrašyti iš mūsų ligoninės“, – sakė pašnekovas.

Kiek vidutiniškai per parą pas jus patenka vaikų, kurie serga Covid-19?

Vidutiniškai per parą su Covid-19 infekcija pas mus patenka ir gydome po 3 ar 4 vaikus. Buvo atvejų, kai net 8 vaikai pateko.

Kai kurie vaikai sirgo pneumonija – jos buvo antrinės bakterinės ir gydymas buvo taikomas skiriant antibiotikus, skiriami ir antikoaguliantai ir deguonies terapija. Šie atvejai buvo sunkesni, bet labai sunkių atvejų mes neturėjome.

Iki 2 proc. vaikų serga koronavirusu. Palyginus, šis skaičius nėra didelis, tačiau tikrai ne visi vaikai apsaugoti nuo šios infekcijos. Juo labiau, kad turime vaikų, kurie serga pakankamai sunkiomis lėtinėmis ligomis. Kai jiems prisideda Covid-19 infekcija – tai visą laiką pablogina ir pagrindinę ligą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gal pastebėjote išskirtinių simptomų, kurie pasireikštų koronavirusu sergantiems vaikams? Ar jie skiriasi nuo suaugusiųjų?

Mūsų ligoninėje gydomiems vaikams dažniausiai būna viršutinės kvėpavimo takų infekcijos požymiai, kurie būdingi prie daugelio ligų – kaip gripas ar kitos. Kartais būna, kad sureaguoja žarnynas – tuomet vemia, pykina ar viduriuoja. Pasitaiko ir bėrimų, ausų uždegimų, laringitas gali būti prie Covid-19 ligos. Kartais būna, kad yra kitos ligos, o Covid-19 yra tik gretutinis susirgimas.

Covid-19 šiuo metu Lietuvoje paplito. Vaikai dažniausiai yra užkrečiami suaugusių žmonių. Dalis jų net nelanko jokių kolektyvų ir turi šią infekciją. Jei tėvai pamato, kad vaikas elgiasi  neįprastai, jei kyla neramumas, kažkokie išskirtiniai simptomai, jei jo būklė negerėja, karščiuoja ar pasireiškia kiti simptomai – tai reikėtų kreiptis į medikus. Galimos ir nuotolinės konsultacijos ir galima atvykti į skyrių, kad vaikas būtų apžiūrėtas ir įvertinta jo būklė.

REKLAMA

Jei tėvai laiku nesureaguoja arba netinkamai įvertina, pasekmės vaikams po to gali būti blogos. Dabar toks laikotarpis, kai vaikai karščiuoja, sloguoja, kosi, gali pasireikšti kiti susirgimai. Dabar ženkliai sumažėjo infekcinių susirgimų, nes žmonės dažniausiai laikosi griežtų karantino sąlygų, išorėje visur vaikštome su kaukėmis – tai stabdo visus infekcinius susirgimus, tuo pat metu ir gripą.

Jūs užsiminėte, kad vaikai dažniausiai užkrečiami suaugusių žmonių. Ar dažniausiai vaikai užsikrečia nuo šeimos narių?

Taip, ne visada vaikams ir būna simptomai. Kartais praserga besimptome forma, o tik po to atlikus tyrimus randami antikūniai arba gaunami teigiami atsakymai.

REKLAMA

Būna atvejų, kai vaikas praserga labai lengva koronaviruso forma arba ji būna net besimptomė, bet vėliau po kokių 3 ar 4 savaičių prasideda vaiko organizmo atsakas į infekciją. Žiniasklaidoje jau girdėjome visi, kaip Kauno klinikose buvo gydomi du pacientai, kuriems buvo išreikštas imuninis sisteminis atsakas, kai jie buvo gydomi intensyviosios terapijos skyriuje ir reikalinga visa reanimacinė pagalba. Tokių pavienių atvejų pasitaiko.

Tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų būna, kai prasergama lengvesne forma, bet po kelių savaičių pradeda ryškėti nauji simptomai. Todėl ne visada pasibaigus tai ligai reikėtų apsidžiaugti.

Ar tėvams leidžiama būti ligoninėje kartu su vaikais, kuriems įtariama COVID-19 liga?

Visų amžiaus grupių vaikai būna su vienu iš tėvų, jei tik yra pageidavimas. Turime ir 12 metų vaikus, kurie būna su tėvais. Tikrai jų neatskiriame, nes situacija ir taip pakankamai sudėtinga, taip pat ir psichologiškai. Pasitaiko, kad vyresniuosius vaikus palieka vienus, bet didžioji dalis tėvų būna su vaikais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar vaikai neišsigąsta medikų su keistais kostiumais? Kaip jiems paaiškinate?

Vyresniems vaikams paaiškiname, vaikai po truputį pripranta. Kai kurie mažesnieji į tai žiūri kaip į atrakciją kažkokią, kaip į kostiumuotą persirengusį žmogų. Kai šalia būna tėvai, tai vaikams tikrai ramu.

Bet šiaip dabar visuomenė jau yra įpratusi – visi vaikšto su kaukėmis, apsaugos priemonėmis. Nors medikai turi daugiau apsaugos priemonių, kombinezonus ir panašiai, bet reaguojama normaliai.

Kas šiuo metu yra sunkiausia, stengiantis suvaldyti Covid-19 infekciją?

Sunkiausia tai, kad dalis visuomenės nesuvokia situacijos rimtumo, nors informacijos yra apstu. Daugelis užsikrečia, nes nesilaiko priemonių ir neįvertina šios situacijos kaip rimtos. Manau, kad todėl ir turime tokį plitimą Lietuvoje.

REKLAMA

Dabar Advento metas – tai palinkėčiau visiems gyventojams susikaupti, suimti save į rankas, šiek tiek laiko pabūti užsidarius, eiti kuo mažiau į viešumą, kad galėtume suvaldyti šią infekciją, o vėliau galėtume pakankamai laisvai gyventi. Dabar reikalingas visiems susikaupimas, susitelkimas ir rekomendacijų vykdymo.

Priešakinėse linijose dirbančių medikų darbas nesustoja, turbūt dirbsime padidintu krūviu, kaip dažniausiai būna per šventes.

Ačiū jums už pokalbį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų