Trečiadienį Kauno ledo rūmuose įvyko trečiasis Lietuvos kerlingo asociacijos (LKA) taurės etapas, kuris pasižymėjo atkakliomis kovomis.

Lietuvos kerlingo (akmenslydžio) komandos vėl varžėsi ant puikiai paruošto ledo, skirto būtent šiai sporto šakai. Jeigu anksčiau kerlingo aikštelės būdavo paruošiamos tik varžybų metu, per Lietuvos čempionatą bei praėjusiais metais per Europos pirmenybes, tai šįkart Kauno ledo rūmuose nuo kovo 19 dienos iki pat sezono pabaigos (gegužės 21 d.) yra paruošti keturi kerlingo takeliai, ant kurių bus organizuojamos ne tik varžybos, bet ir kasdienės treniruotės.

„Svarbu, kad profesionaliai paruoštu ledu gali pasimėgauti visi norintys. Siūlau nepraleisti puikios progos ir apsilankyti Kauno ledo rūmuose. Kitos tokios puikios progos gali ir nebūti“, - šypsojosi ledo paruošėjas Donatas Kiudys.

Tik šiemet sukurtose LKA taurės varžybose dalyvauja įvairios komandos – jaunimo, mišrios, moterų, vyrų, veteranų. Nepaisant to, trečiadienį visuose trijuose mačuose laimėtojai sprendėsi paskutiniuose kėlinukuose.

Pirmajame takelyje moterų veteranių komanda „Slydis“ (kap. Gaiva Valatkienė) 4:2 įveikė „Forsarus boys“ (kap. Matas Junevičius) atstovus.

D. Kiudžio teigimu, „Slydžio“ akmenslydinininkės per paskutinius metus pastebimai „ūgtelėjo“ tiek techniniame išpildyme, tiek strategijoje. Ši komanda intensyviai ruošiasi pasaulio veteranų kerlingo čempionatui, kuris balandžio pabaigoje vyks Pietų Korėjoje.

„Rungtynių metu „Forsarus boys“ vaikinai darė daug greitų akmens stūmimų, o moterų komanda atvirkščiai – statė akmenis į „namus“, dėl ko net 3 kėlinukai baigėsi be taškų. Šeštajame kėlinuke vaikinai turėjo progą pelnyti du taškus, bet pastatyti akmens taškų zonoje nepavyko. Tai suprantama, nes po keleto mušimų staiga atlikti lengvą statymą nėra lengva“, - pasakojo D. Kiudys.

Antrajame takelyje vyko drama tarp Virginijos Paulauskaitės „Skipo“ ir Giedriaus Rumšio „Ice Surfers“. Europos čempionatuose sėkmingai kovojanti Lietuvos moterų komanda šįkart sulaukė rimto iššūkio iš solidžiai sužaidusių varžovų, bet galiausiai pasiekė pergalę 7:6.

„Ice Surfers“ vyrų komanda, manau, pati nesitikėjo tokios įtemptos kovos. Ketvirtajame kėlinyje tobulai sužaidus visiems „Ice Surfers“ komandos nariams, ši komanda pelnė 3 taškus ir išsiveržė į priekį. Dėl to intriga išliko iki pat pabaigos. Paskutiniame kėlinuke „Skipo“ komandai nepavyko išmušti akmens, todėl vyrai su paskutiniu akmeniu turėjo galimybę išlyginti rezultatą. Visgi stūmimas buvo per silpnas ir akmuo nepasiekė tikslo“, - įspūdžiais dalinosi D. Kiudys.

Trečiajame takelyje jauna, daugiausiai iš merginų sudaryta „Forsarus mix“ (kap. Miglė Kiudytė) komanda 6:3 įveikė labiau patyrusią „DeArch“ (kap. Arūnas Skrolis) vyrų ekipą.

„Forsarus mix“ komanda šiose rungtynėse pasižymėjo teisingai sudėliota žaidimo strategija: specialiai be rezultato buvo užbaigtas 3 kėlinukas.

Septintajame kėlinuke tikslingai buvo atiduotas priešininkams 1 taškas, kad aštuntajame jaunimas turėtų paskutinio akmens teisę. Ypač nesėkmingai „DeArch“ komandai susiklostė šeštas kėlinukas, nes turėdama paskutinio akmens paleidimo teisę, ji neturėjo net teorinių šansų pelnyti taškus. Aštuntajame kėlinuke vyrai susikaupė, geri metimai sekė vienas po kito. Paskutiniame kėlinuke „DeArch“ galėjo net laimėti rungtynes, bet „Forsarus mix“ kapitonei ranka nesudrebėjo ir ji atliko tobulą paskutinio akmens paleidimą“, - sakė D. Kiudys.

Po trijų LKA taurės etapų bendroje įskaitoje pirmauja „Skipas“ (9 tšk.), o antrąją vietą užima „DeArch“ (7 tšk.).

Visos LKA taurės varžybos yra rengiamos Kauno ledo rūmuose. Ketvirtasis etapas numatomas balandžio 19 dieną, o penktasis – gegužės 10 dieną.