REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno visuomenės sveikatos centras pranešė apie padidėjusią gyvsidabrio garų koncentraciją vienoje A. Ramanausko-Vanago g. 2 daugiabučio laiptinėje. Didžiausia toksinių garų koncentracija pirmadienio pavakarę buvo aptikta 37-o buto lauko durų spynose.

REKLAMA
REKLAMA

„Įtariama, kad tai galėjo būti tyčinis užteršimas. Piktadariai galėjo įšvirkšti toksinės medžiagos į vieno buto durų spynas. Nutekėjęs gyvsidabris, vaikštant žmonėms, pasklido per kelis devynaukščio namo laiptinės aukštus bei prikibęs prie batų, pateko į butus“, – apie įvykį pasakojo Kauno miesto savivaldybės Civilinės saugos tarnybos vedėjas Gediminas Jankus.

REKLAMA

Pajutę galvos svaigimą ir dusulį, gyventojai kreipėsi į policiją, o kilus apsinuodijimo įtarimui, buvo iškviesti Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai. Nustatę, kad gyvsidabrio garų koncentracija viršija Lietuvos higienos normoje didžiausią leidžiamą koncentraciją, specialistai išėmė užterštas buto spynas, surinko grindų kilimėlius, toksinės medžiagos likučius valė pačiame bute. Surinktas gyvsidabris buvo išgabentas į bendrovę „Kauno švara“.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienio vakarą specialistai pavojingų gyvsidabrio garų koncentraciją matavo ir gretimose namo laiptinėse, specialiu druskos rūgšties tirpalu valė ne tik bendro naudojimo patalpas, bet ir pripėduotus gyventojų butus. Antradienį valymo darbai tęsiami, vėl matuojama garų koncentracija.

Pasak specialistų, gyvsidabrio garai išsisklaido maždaug per aštuonias dienas.

Įvykį tiria Žaliakalnio policijos pareigūnai.

„Dar vakar mūsų tarnybos budintis specialistas rekomendavo gyventojams gerai išvėdinti kambarius, laiptinę, kuo mažiau būti namuose, pasitikrinti sveikatą. Žmonėms buvo išdalytos specialios atmintinės, kuriose yra svarbiausia informacija, kaip elgtis tokio pavojaus atveju, kokios grėsmės gali kilti apsinuodijus toksiniais garais. Laimei, šio įvykio metu, nors ir buvo kilęs pavojus žmonių sveikatai, gyventojai neapsinuodijo“, – teigė Civilinės saugos tarnybos vedėjas.

Pasak G. Jankaus, labiausiai užterštų 37-o, 39-o ir 40-o butų gyventojams buvo pasiūlytos laikinos apgyvendinimo vietos, tačiau jie jų atsisakė. Aštuonias dienas, kol jų butai bus valomi, matuojama ir stebima gyvsidabrio garų koncentracija, kauniečiai pabus pas artimuosius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų