66
Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ - Pirėjo „Olympiacos“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo 10-ąją pergalę šio sezono Eurolygoje. Šįkart žalgiriečiai savo aikštėje 74:68 (22:19, 14:19, 12:15, 26:15) parklupdė lyderį – Pirėjo „Olympiakos“.

66

Statistika

„Žalgiris“ pataikė devynis tritaškius iš 19 (47 procentai), „Olympiakos“ – iš 27 (33 proc.). Žalgiriečiai suklydo šešis kartus, svečiai – 15.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 14 (7 rezultatyvūs perdavimai, 5 išprovokuotos pražangos), Artūras Milaknis 14, Paulius Jankūnas 12 (5/12 dvitaškių, 5 atkovoti kamuoliai), Vasilije Micičius 11.

„Olympiakos“: Ioannis Papapetrou 13 (5/5 dvit.), Kostas Papanikolaou 11, Hollisas Thompsonas 10 (8 atk. kam.), Vassilis Spanoulis 10 (7 rez. perd., 5 išpr. praž.).

Ketvirtasis kėlinys

Vyšnia ant torto tapo K. Pangoso ir A. White’o ataka „žemė-oras“ (71:66).

„Olympiakos“ baltos vėliavos nekėlė – tritaškį pataikė ir H. Thompsonas (68:64).

Du taškus su pražanga pelnė J. Strelniekas, bet tolimu metimu atsakė V. Micičius (68:61).

Dvi atakas iš eilės nesėkmingai baigė ryškiausia svečių žvaigždė V. Spanoulis, o tritaškį pataikė K. Pangosas (65:58).

„Olympiakos“ vyriausiasis treneris Ioannis Sfairopoulos iškart po reklaminės pertraukėlės paprašė ir dar vieno pokalbio su auklėtiniais.

Tritaškiais apsikeitė V. Spanoulis bei K. Pangosas (57:56). Iš toli pataikė ir E. Ulanovas, o V. Spanoulis prasižengė puldamas (60:58).

„Olympiakos“ paprašė minutės pertraukėlės, o po jos suklydo. Kitoje aikštės pusėje pirmuosius taškus pelnė E. Ulanovas (54:53).

Žalgiriečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo dviem gynėjų perdavimais per nugarą. Po K. Pangoso „paso“ P. Jankūnas nepataikė laisvas, po V. Micičiaus – nemetė. Vis dėlto, galiausiai Kauno komandos kapitonas pelnė keturis taškus be atsako (52:53).

Trečiasis kėlinys

Žalgiriečiai surengė pavyzdingą paskutinę ataką, bet Aaronas White’as laisvas prametė tritaškį.

Šaras po Kosto Papanikolaou tritaškio buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (48:53).

„Žalgiris“ atliko priverstinį keitimą – E. Ulanovui pradrėkstas antakis.

Š. Jasikevičius nubaustas technine pražanga.

A. Milaknis smeigė tritaškį (43:40). O vėliau pridėjo ir ketvirtąjį rungtynėse (46:44). Galiausiai – uždirbo nesportinę pražangą bei realizavo abu baudos metimus (48:44).

Pirmuosius taškus po pertraukos pelnė P. Jankūnas (38:38). Kitoje atakoje „Žalgirio“ kapitonas išvedė šeimininkus į priekį (40:38).

Antrasis kėlinys

K. Pangosas prasiveržimu pelnė paskutiniuosius „Žalgirio“ taškus, J. McLeanas bauda – „Olympiakos“ (36:38).

V. Spanoulis ir J. Strelniekas neįmetė tritaškių laisvi. Kitoje aikštės pusėje dvitaškiu atsakė A. Kavaliauskas. „Olympiakos“ griebėsi pirmosios pertraukėlės (34:35).

Žalgiriečiai nesustabdė amerikiečių. Dvitaškį pataikė Brianas Robertsas, tritaškį – Hollisas Thompsonas (35:31).

B. Daviesas nubaustas technine pražanga.

„Sausą“ atkarpą 0:8 baudomis nutraukė V. Micičius (27:27).

„Olympiakos“ pranašumą tritaškiu grąžino latvis Janis Strelniekas (27:25).

Š. Jasikevičiaus kantrybės taurę perpildė Jamelio McLeano dėjimas su pražanga (23:25). Šaras paprašė pirmosios trenerių pertraukėlės rungtynėse.

Ketvirtį perimtu kamuoliu ir netaikliu metimu iš po krepšio pradėjo K. Pangosas (22:19). Kanadietis kitoje atakoje reabilitavosi tritaškiu (25:19).

Pirmasis kėlinys

Kėlinio pabaigoje pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą. Ketvirtį vienu dvitaškiu baigė V. Micičius, dviem – Antanas Kavaliauskas (22:19).

Po reklaminės minutės pertraukėlės „Žalgirį“ pirmąkart į priekį išvedė Vasilije Micičius (14:12).

Po V. Spanoulio tritaškio svečiai atitrūko (12:7). Šeimininkus truktelėjo B. Davieso dvitaškis ir du A. Milaknio tolimi metimai (12:12).

B. Daviesui priklausė pirmieji keturi „Žalgirio“ taškai, mat amerikietis prie dvitaškio pridėjo ir dvi taiklias baudas (4:6).

Kauniečiams sunkiai sekėsi stabdyti Ioannį Papapetrou, kuris sumetė keturis taškus be atsako (6:2).

Arena buvo triukšminga nuo pat pirmųjų minučių. Sirgalius ant kojų pakėlė pirmieji žalgiriečių taškai, kuriuos dvitaškiu pelnė B. Daviesas (2:2).

Pirmuosius mačo taškus po nuostabaus V. Spaniulio perdavimo pelnė Georgios Bogris (2:0).

Šeimininkai rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Kevinas Pangosas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas.

Į „Žalgirio“ areną susirinko rekordinis šiame sezone žiūrovų skaičius.

Prieš rungtynes

Vyriausiojo „Žalgirio“ trenerio Šarūno Jasikevičiaus vertinimu, „Olympiakos“ rungtyniauja nemažai atletiškų žaidėjų, bet pavojingiausias krepšininkas – patyręs gynėjas Vassilis Spanoulis.

„Olympiakos“ – geriausiai besiginanti Eurolygos komanda. Reikia būti pasiruošusiems ir, jeigu išeina, kažkuriuo metu smogti“, – kalbėjo Šaras.

Pirėjo komanda į Kauną atvyko be penkių svarbių krepšininkų, kurie traumuoti. Tai – Dimitris Agravanis, Vangelis Mantzaris, Nikola Milutinovas, Georgios Printezis ir Kimas Tillie.

Žalgiriečiai – taikliausi Eurolygos tritaškininkai. Jie tolimus metimus realizuoja 42 procentų taiklumu (196/250).

„Olympiakos“ ir „Žalgiris“ – dažniausiai klystančios Eurolygos ekipos. Graikijos komanda praranda po 13,64 kamuolio, Lietuvos – 12,64.

Eurolygoje abi komandos užima paskutiniąsias vietas pagal blokuotus metimus. Pirėjo krepšininkai per rungtynes „pučia“ po 1,86 kamuolio, Kauno – 1,64.