Baltarusijos sostinėje Minske tęsiasi 2-ųjų Europos žaidynių dviračių treko varžybos. Penktadienį antrą medalį Lietuvai šiose žaidynėse iškovojo Simona Krupeckaitė.

36-erių metų sportininkė moterų keirino rungties varžybose laimėjo auksą.

S. Krupeckaitė atrankos varžybose užėmė antrąją vietą ir iškovojo vieną iš dviejų tiesioginių kelialapių į pusfinalį.

Pirmajame pusfinalio važiavime mūsiškė likus kiek daugiau nei ratui išsiveržė į lyderės poziciją ir užsiėmė vidinį „koridorių“.

Lietuvė sėkmingai sulaikė priešininkes už savęs, finišo tiesiojoje išliko pirma ir pateko į didįjį finalą.

Finalo pradžioje paskutinėje šeštoje pozicijoje važiavusi S. Krupeckaitė likus keliems ratams iki finišo pradėjo lemiamą savo spurtą, po kurio atsidūrė priekyje bei sugebėjo išsaugoti šią poziciją iki paskutinio lenktynių centimetro.

Sidabras atiteko olandei Shanne Braspennincx, o bronza pasidabino rusė Darija Šmeliova.

„Nesitikėjau laimėti. Važiavau net nemąstydama apie medalį. Buvo daug jaudulio, daug nepasitikėjimo savimi, bet labai didžiuojuosi, kad pavyko įvykdyti užduotis ir minimum, ir maksimum. Didžiuojuosi tiek savo, tiek visos komandos padarytu darbu. Esu be proto dėkinga treneriui už begalinį palaikymą ir tikėjimą. Labai džiaugiuosi šiuo medaliu”, – po finišo sake nauja Europos žaidynių čempionė.

S. Krupeckaitė keirine 2010 m. tapo pasaulio čempione, 2018 m. laimėjo pasaulio čempionato bronzą, 2012 m. tapo Europos čempione, 2010 m. iškovojo Europos pirmenybių sidabrą, o 2016 m. laimėjo ir Europos čempionato bronzą.

Primename, kad ketvirtadienį ji kartu su Migle Marozaite iškovojo sidabro medalius moterų komandinio sprinto rungtyje.

M. Marozaitė penktadienį taip pat varžėsi moterų keirino rungties varžybose.

Lietuvė pirmojo etapo antrajame važiavime liko penkta ir nepelnė tiesioginio kelialapio į pusfinalį.

Mūsiškė bandė prasibrauti į pusfinalį paguodos važiavime, bet jame užėmė trečią vietą ir baigė savo pasirodymą.

Tuo metu vyrų sprinto rungtyje solidžiai važiavęs Vasilijus Lendelis pateko į ketvirtfinalį, kuris vyks šeštadienį.

Lietuvis lemiamame paguodos važiavime aplenkė šešiskart olimpinį čempioną britą Jasoną Kenny.

Vietą pirmame aštuonete iškovojo ir dar viena Lietuvos dviratininkė – 20 metų Olivija Baleišytė, kovojusi skrečo lenktynėse.

Jai tu buvo repeticija prieš pagrindinį startą – daugiakovės, dar vadinamos omniumu, varžybas.

Repeticija bvo sėkminga – aštuntoji vieta.

Skreče svarbiausias tikslas per 40 ratų (10 km) – pirmai įveikti visą distanciją.

Dar vienas būdas laimėti – ratu aplenkti visas varžoves.

Tai padariusi dviratininkė tampa čempione, o sidabras ir bronza atitenka vėiausiai aplenktoms priešininkėms.

Ratu vienos ar kelių sportininkių aplenkta dviratininkė traukiasi iš varžybų.