REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė pralaužė ledus antrosiose Europos žaidynėse Minske. Rekordiniu laiku praskriejusios ketvirtfinalio distanciją ir mūšyje dėl aukso nusileidusios favoritėms rusėms, lietuvės iškovojo komandų sprinto sidabrą. Tai pirmas lietuvių medalis šiose žaidynėse.

Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė pralaužė ledus antrosiose Europos žaidynėse Minske. Rekordiniu laiku praskriejusios ketvirtfinalio distanciją ir mūšyje dėl aukso nusileidusios favoritėms rusėms, lietuvės iškovojo komandų sprinto sidabrą. Tai pirmas lietuvių medalis šiose žaidynėse.

REKLAMA

„Šis medalis labai lauktas. Labai daug ir sunkiai treniravomės, kad jį iškovotume“, - teigė 23 metų Miglė Marozaitė.

Jos porininkė, neįtikėtiną patirties bagažą sukaupusi 37-erių Simona Krupeckaitė, pridūrė: „Šiandien nebuvo taip sunku lyginant su tuo, ką reikėjo padaryti, kad atsistotume ant garbės pakylos. Nes sunkiausias darbas yra treniruotėse.“

Dar prieš apdovanojimą Europos žaidynių vicečempiones pasveikino varžybas iš tribūnų stebėjusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, kartu su S.Krupeckaite dalyvavusi ne vieneriose olimpinėse žaidynėse kaip šaulė.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmoji varžybų diena Minsko treke lietuvėms prasidėjo ne visai taip, kaip jos tikėjosi.

Kvalifikacinėse lenktynėse S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė užėmė šeštąją vietą tarp aštuonių komandų. Jų rezultatas – 34,091 sek. Greičiausios ir šiame etape buvo rusės (33,196 sek.).

REKLAMA

„Kvalifikacijoje padariau nemažai klaidų – pasirinkta per didelė pavara, blogas išvažiavimas. Ačiū Dievui, pasisekė jas ištaisyti“, - prisipažino S.Krupeckaitė.

Bet ketvirtfinalyje Lietuvos duetas skriejo kaip niekada greitai – komandos rekordą (33,083 sek.) pasiekusios S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė nugalėjo ukrainietes (33,776 sek.) ir užfiksavo antrą rezultatą – greičiau važiavo tik treko rekordą pagerinusios Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionės, dukart pasaulio ir keturiskart Europos čempionės rusės Darja Šmeliova ir Anastasija Voinova.

REKLAMA
REKLAMA

„Po kvalifikacijos pirmiausia susidėliojome mintis“, - paaiškino M.Marozaitė.

O S.Krupeckaitė pagyrė komandos draugę: „Šiandien labai gerai pasirodė Miglė.“

Finale D.Šmeliova ir A.Voinova dar kartą pagerino Minsko treko rekordą – du ratus įveikė per 32,317 sek. Lietuvės nuo jų atsiliko 0,908 sek. (33,225 sek.).

„Su rusėmis komandų sprinte kovoti dar ankstoka. Darja Šmeliova šiuo metu yra geriausias vadinamas pirmsis ratas pasaulyje. Bet su jomis galime varžytis keirine, asmeniniame sprinte“, - paaiškino Lietuvos trekininkes treniruojantis Simonos Krupeckaitės vyras Dmitrijus Leopoldas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ant garbės pakylos rusės, kaip ir olandės, kopė trise – kvalifikacinėse lenktynėse A.Voinova važiavo kartu su Jekaterina Rogovaja.

Kovoje dėl bronzos 2018 metų pasaulio vicečempionės olandės Kyra Lamberink ir Shane Braspennincx (33,317 sek.) nugalėjo lenkes Marleną Karwacką ir Urszulą Los (33,393 sek.).

„Tikėjomės, kad kvalifikacija bus geresnė.Svarbiausia, kad kitame etape nesusidūrėme su Rusija arba Olandija, kurios turėjo po trečią žmogų. Būtų buvę labai sunku“, - teigė D.Leopoldas.

REKLAMA

2016 metų Europos čempionato bronzos laimėtojos S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė apie tai, kas svarbiausia komandų sprinto rungtyje, sutartinai sakė: „Komandinis darbas“.

Ar šis medalis parodo, kad duetas jau užaugo kaip komanda?

„Parodo, kad tik pradedame augti“, - atsakė S.Krupeckaitė.

O kiek laiko reikia užaugti? „Augame jau dvejus metus“, - tarė M.Marozaitė.

„Dar tik dvejus metus. Reikia, kad atsirastų stabilumas“, - patikslino jos porininkė.

Ketvirtadienį Minsko treke startavo ir 18-metė Viktorija Šumskytė.

Ji nebaigė grupinių lenktynių dėl taškų.

„Man tos lygis dar šiek tiek per aukštas. Bet kaupti patirčiai varžybos su tokiomis varžovėmis labai svarbios. Be to, aš dvejus metus važinėjau kaip sprinterė, tik nesenai perėjau į tempo rungtis“, - paaiškino sportininkė.

REKLAMA

Penktadienį Europos žaidynėse S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė kovos keirine, Vasilijus Lendelis - asmeniniame sprinte, Olivija Baleišytė – skreče.

Paklausta, ar spės fiziškai ir psichologiškai atsigauti iki rytdienos starto, S.Krupeckaitė sakė: „Manau, kad šios dienos lenktynės pridės pasitikėjimo. Aišku, nuovargis bus. Bet juk viskas kaip visada, nieko nauja.“

Anot D.Leopoldo, keirino lenktynės – lyg loterija. Todėl sunku ką nors prognozuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų